Skocz do zawartości

Subaru Impreza WRX STI - Fujimi - 1/24


koksik750

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy teoretycy.

Masa nie wygląda na specjalnie skomplikowaną.

Wg mnie raszki we wlotach po bokach powinny być nakładane osobno na koniec. Uzyskujemy wtedy większe pole manewru i możliwość ponaciągania kalki tam gdzie trzeba.

Dużą pomocą w obklejaniu takich elementów jest suszarka do włosów – już podkradłem żonie dwie. Idealnie sprawuje się kombinacja kalka SMS+płyny Microscale+suszarka.

Wycinasz z grubsza kalkę z arkusza, kładziesz Set nakładasz kalkę i ją zgrubnie umiejscawiasz. Pozbywasz się wody spod kalki na maxa i dajesz w newralgicznych miejscach Sol – zaczynasz działać suszarką i bardzo miękkim pędzelkiem. W międzyczasie obcinasz po linii podziału kalkę na masce.

Element jest gotowy na tip-top w ciągu 5 minut max.

Kalki S27 np. już tak dobrze niestety z suszarką nie współpracują.

Kalki CM nie używałem jeszcze. Dodam jeszcze, że np. kalki S27 lepiej reagują na płyny Gunze niż na Microscale.

Jak wyglądają kalki nakładane przeze mnie wiecie gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Karbonowanie podejście drugie:

DSC02031.jpg

DSC02035.jpg

DSC02037.jpg

 

Ogólnie jestem zadowolony, załapałem i już wiem "z czym to się je". Połączenie kalka CM + suszarka + set i sol jest wręcz idealne.

Tu kilka zbliżeń na wzór karbonu:

DSC02033.jpg

DSC02036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza fotka wygląda na taką "żeby uchwycić wszystkie elementy". Nie widać za dobrze wzoru karbonu, a niektóre części i tak są rozmazane. Powód? Złe ustawienie głębi ostrości. Sam dopiero uczę się tych wszystkich funkcji w aparacie, tylko staram się pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotografem nie jestem. Pierwsza fotka jest poglądowa, reszta poszczególnych elementów. Może masz rację. Mój aparat to bardziej gadżet niż konkretny aparat, co nie oznacza, że nie można z niego wyciągnąć więcej. Myślę, że i tak fotki są dużo lepsze niż wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie elemanty wyszły Ci bardzo dobrze ale wydaje mi się ,że wlot powietrza do komory silnika ma po lewej stronie (patrząc od przodu wlotu)dwa małe zagięcie i przy samym wlocie po prawej chyba się na zgięciu trochę kalka odkleiła.I mam jeszcze pytanie ch będziesz malował Clear'em elementy carbonowe?Bo z tego co widziałem takie elementy jak np maski mają połysk?Zobacz np jak się błyszczy karbonowa klapa bagażnika na tym EVO

http://www.autka.net/mitsubishi_lancer_evo_ix_cdt-419a,picture512.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak każdy element będzie lakierowany. I w rzeczywistości też tak jest - lakier bezbarwny pełni funkcję zabezpieczającą tak samo jak kolor na karoserii. Faktycznie gdzie nie gdzie są jakieś naddatki ale jak wiecie to moje pierwsze takie karbonowanie. Na element pójdzie bezbarwny więc trochę zniknie ten nadmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Kiedy będą jakieś postępy?

Mówisz i masz

DSC02077.jpg

DSC02081.jpg

DSC02083.jpg

Karoseria brudna w paście polerskiej bo zacząłem polerkę.

Carbon na tylnej klapie nie jest idealnie położony ale i tak skrzydło go przykryje, więc nie bawiłem się z nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoseria brudna w paście polerskiej bo zacząłem polerkę.
poleruj, poleruj

 

mam takie pytanie co do przedniego zdrezaka, na fotce 3 ładnie pasuje, a na 2 przy błotniku jest szpara, tak zostanie bo grill do maski ładnie pasuje, czy poprostu za bardzo wysunełeś jak do fotki ustawiałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie uwagi odnośnie modelu:

1) Wydaje mi się, czy zaczerniłeś linie podziału? Bo pamiętam, że zawsze byłeś przeciwny takiemu działaniu.

2) Mam wrażenie, że na 2-giej fotce jest coś nie tak z łączeniem przedniego zderzaka (tak przy lampie)

A pozatym, to zacny model. Szkoda tylko, że tak dużo kupujesz, a tak mało kleisz. Klej więcej! Będzie więcej do podziwiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak jest oddzielnie. Przyłożyłem go do karoserii do zdjęć.

to wiemy , tylko czy on pasuje o błotnika bez tej szpary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.