Skocz do zawartości

panzer IV - Syria wojna sześciodniowa 1967


słomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Że tak powiem... Zadbałeś o ładny detal (to in plus), ale nie zaszpachlowałeś tych śladów po wypychaczach na wewnętrznej stronie wieżowych schurzenów . "To się kłóci", niestety (zresztą szkoda, że samych ekranów nie zrobiłeś z blaszki/polistyrenu 0,25 mm, wyglądałyby znacznie lepiej i bardziej skalowo).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerabiałem podobny błąd-jeśli można to nazwać błędem-lecz jest to pewne utrudnienie-chodzi mi o bandaże kół.Zawsze lepiej malować je przed montażem-no chuba że pojazd będzie totalnie usyfiony-ale w tym przypadku chyba nie będzie aż tak brudny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przedni błotnik straszliwe szkaradny. Z puszki wyszedłby o wiele lepszy. Stracił ostrość przez podgrzewanie. Wypychacze juz zostały wspomniane, nie daje mi spokoju też rozmieszczenie górnego dopancerzenia. Czy na pewno ono tak miało wyglądać? odległości i szpara do kadłuba coś mi się wydaje za duża.

W oczy rzuca się tez pewna niekonsekwencja, wymieniłeś stelaże na puszkę przy bocznych osłonach, a przy tylnej nie. Drugi kontrast to straszliwie grube osłony i wymienione cienkie ich stelaże. Zestawowe były grube, ale jakoś tak zachowywało to proporcje, teraz jest rozbieżność duża.

 

Jeszcze brak części zawiasu na otwartym luku rzuca się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się zrobić ;] ale to w następny weekend ;] Patterson, też zauważyłem niepoprawny układ ekranów... ale w zestawie odstawały identycznie...

w piątek wezmę się za robienie pancerzy z puszki bo wiadomo: co jak co ale zestaw za 40zł ma prawo być szajsowaty %-) co do wypychaczy - nie lubię szpachlować czegokolwiek ale da się takie rzeczy zamaskować bez szpachli ;] a wracając do kół - to potwierdzam nie będą one upaprane tylko trochę zakurzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no Słomek, wymiatasz. Choć faktycznie ten błotnik to mógłbyś zrobić porządniej. Tu masz przykład:

http://mplastik1.republika.pl/wariacje/pages/P1010997.htm

Błotnik został zrobiony z cienkiej aluminiowej blaszki. A tu masz, moim zdaniem mistrzowska robotę :

http://panzernet.com/galeria/alemanes/pz4grip_mig/pz4grip_mig.htm

http://panzernet.com/galeria/alemanes/pantherg_mig/pantherg_mig.htm

To tak żeby cię poszczuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie źle . Ciekaw jestem kiedy wpadniesz w manie otwierania wszystkiego co się da i dorabiania wszelkiej maści wnętrzności, nawet tych, których nie będzie potem widać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z tym hamsem. Juz w pierwszych kilku postach, odgryzł się w walce na słowa swoją siedemdziesiątkąpiątką. :-)) Idzie fajnie. Ale ta otwarta klapa z przodu, a szczególnie jej prosty zawias to tandeta!!! Powinieneś to zrobić porządnie, bo strasznie psuje efekt.

 

Z niecierpliwością oczekuje ciągu dalszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej byście pisali z podpowiedziami a nie tylko ''czekam na dalsze efekty z niecierpliwością'' xD

Ciągle boję się ruszyć tego panzera rdzą, bo boję się, że go zepsuję :/ Porażką są w nim gąsienice - tej gumy ni jak się nie da uformować - jakby była choć troszq sztywniejsza to ładnie poddałaby się ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter - ok ale to jest typowa rdza na stalowej blaszce - w swoim modelu mam więcej plastiku ;] chodzi mi o ''malowanie rdzą'' ;] - nic to, będę kombinował :P

Radku - dam już sobie spokój z gąskami - nie lubię kupować części oddzielnie i płacić z każdą przesyłkę z osobna :/ z wczoraj zamówiłem farby pactra vallejo i gunze oraz markera błotnego z suchymi pigmentami tamiyi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słomek, stawiasz kroplę farby (np. 113 Humbrola) w szczelinę między płytami lub w miejscu łączenia dwóch płaszczyzn, pędzelkiem nr 1 i natychmiast drugim pędzelkiem np. 2 lub 3 nanosisz sporą ilośc czystego rozcieńczalnika. Tu masz przykład : http://i195.photobucket.com/albums/z281/snail5195/rdza.jpg Jak przesadzisz to naniesiesz suchym pędzlem lub mgiełką z aero kolor bazowy i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.