Skocz do zawartości

panzer IV - Syria wojna sześciodniowa 1967


słomek

Rekomendowane odpowiedzi

Ze szczegółami to zdążyłem się już na nie napatrzeć, więc raczej nic mnie nie zaskoczy. Co do kół nośnych problem polega na tym, że w modelu są 4 a w oryginale 3 ... inaczej nie mogłem tego rozwiązać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra dobra nie cwaniakuj ;] żeby wyglądało porządnie musiałbym wyciąć nie jedną a cztery by potem rozmieścić je w odpowiednich odstępach a nie wiem jakie miałbym straty tworzywa przy wycinaniu tych elementów, Inaczej byłoby gdybym miał te rolki w zapasie... Także wolałem nie ryzykować.

PS nie oceniajcie proszę, tylko rdzy ale całość ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cztery tylko dwie wewnętrzne. Zewnętrzne w obu typach wanny pozostawały bez zmian. Ja tak właśnie robiłem w StuGu. W wannie wyciąłem otwory pod dwie rolki, tam gdzie była ta środkowa od wewnątrz podkleiłem kawałkiem plastiku, a od zewnątrz zaszpachlowałem. Efekt można zobaczyć w warsztacie. Fakt, że robota upierdliwa ale w sumie nie było to aż takie straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zwróć uwagę na fajny szczegół - spawy są srebrne -jak pociągniesz je na taki bardzo srebrzysto jasny kolor - wiele powyciagasz jeszcze z modelu. Możesz kupic taki srebrny pisak olejny.

Bardzo mi się podoba!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ma już parę miesięcy ale nikt nie podjął się znalezienia przyczyny zerwania gąski. Zwróćcie uwagę na lewą gąsienicę... Jest założona odwrotnie może to być powodem ''uziemienia'' tej czwórki...

Co o tym myślicie?

Nie wspomnę o tym ze nikt nie dojrzał błędnego ustawienia gąsek z mojej strony :P Niestety jest to już musztarda po obiedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie gąsienic nie ma na nic wpływu, czołg będzie jeździł normalnie.

Są zdjęcia to pokazujące.

Wracając do modelu to muszę powiedzieć że sobie poradziłeś, ślady leżakowania czołgu są realistyczne - głównie ekrany wieży, a malarsko jest to jeden z najtrudniejszych tematów. Pogratulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem ... osobiście uważam, że najtrudniej położyć jednolity kilkuwarstwowy lakier - ponieważ nie dzieli się takiego na średni lub dostateczny - są albo super efekty albo denna robota...

Co wg Was powinienem zmienić w tym złomie? Czekam na krytykę i porady ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słomek model świetny! i pomysł jest mega, ale, jest małe ale...

 

Wydaje mi się że troche za jasny w stosunku do fotek (może to i przekłamanie albo mnie oczy już dzisiaj nie funkcjonują)

 

I gąski gumowe, ten model jest tak cudowny i wogule a tutaj taka guma razi w gały uhhuhuhuhuh

 

 

 

respekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianowro, nie ppmalowałem wnętrza ( ten model uznałem za trening ale nie sądziłem że pójdzie lepiej niż myślałem ).

 

Dzikichomiku, model na żywo jest ciemniejszy. Zważając na to, że fotografowałem go ''bezcieniowo'' oświetlając dwiema żarówkami 75watt, jaśniejsze kolorki to chyba norma. Druga sprawa odnośnie kolorów to monitory. Wyświetlacze LCD są z reguły jaśniejsze od kineskopów ( osobiście używam kineskop LG - lepszy do grafiki )

W sprawie gąsek powiem tyle: model kosztował 45zł a gąski metalowe stoją po około 110zł ... nie planowałem wkładać więcej kasy w ten projekt. Z resztą w tym samym momencie zrobiłem sprężarkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po 2 miesiącach przerwy. Przepraszam za nieregularne prowadzenie tematu ale musiałem zmierzyć się z paroma priorytetami ;]

Wiele nie mówiąc wstawiam kolejne fotki, tym razem wykonałem srebrzyste spawy wlotów wentylacyjnych:

 

dsc05615.jpg

dsc05616.jpg

kopiadsc05615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nieregularne prowadzenie tematu ale musiałem zmierzyć się z paroma priorytetami ;]

 

Ważne, że kończysz i relacjonujesz, a to, że z przerwami to wybaczamy

 

No ładnie ładnie, dużo jeszcze zostało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam! Wszedłem na warsztat i ciekawi mnie jak uzyskałeś te zadrapania.

 

bf979c7a05573ea2med.jpg

Czyżbyś użył drobnoziarnistego papiery ściernego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.