Skocz do zawartości

Hansa Brandenburg B.I - 1/72 - Legato


ZIO BY NAITT

Rekomendowane odpowiedzi

Więc rozpoczynam budowę kolejnego modelu samolotu z materiałów ekologicznych .

 

Jest to również najprawdopodobniej ostatni model który ukończę w Anno Domini 2008 .

 

Jak zwykle u mnie model powstanie w barwach Polskich , lecz tym razem ilość szachownic będzie ograniczona do dwóch .

 

Oto Pan 176.79 :

 

29_8.jpg

29_10.jpg

 

Model powstanie z takiego oto zestawu :

 

http://www.modelimex.com/detail/aircraft/1-72/1-72-hansa-brandenburg-b-i-serie-76-176-276

 

Na pierwszy rzut oka wszystko jest ok , ale po bliższym poznaniu zestaw nieco traci , np. żywiczny odlew silnika Mercedes D.I nie jest najwyższych lotów a ponadto jest "o numer" za mały

 

Na szczęście mam pozostałości po zestawach Rodena , tak więc jakoś sobie z tym powinienem poradzić .

 

Pierwsza relacja wkrótce .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ;)

No, tym razem złamałeś monotonię Albatrosów typu D widzę

Modelik fajny, choć moim zdaniem ładniejszy jest Ardpol, szczególnie, że ten zestaw Legato to chamska wręcz kopia naszego ardpolowskiego zestawu. Ale spoko - łatwiej sie go za to klei bo jest z plastiku miast z żywicy.

Silnik faktycznie taki sobie, ale jak Cię znam, to wyciśniesz z tego zestawu ile się tylko da, albo i więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na korzyść Legato przemawia też cena - za cenę jednego Ardpolu mam trzy Legato ...

 

Aczkolwiek też wolał bym Ardpol ...

 

Tymczasem doprowadziłem płaty do stanu używalności , nawierciłem otworki pod rigging i prysnąłem je , wraz z przyszłymi elementami "drewnianymi" warstwą H74 .

 

DSCF9732.jpg

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

bardzo ładnie Ci to wychodzi

Nie proście było położyc biały na całośc a potem następne? chyba mniej by maskowania było?

I w jaki sposób robisz to drewniane poszycie? ;>

Mógłbyś opisac albo podac link do tematu, jeśli już to kiedyś zrobiłeś?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proście było położyc biały na całośc a potem następne?

 

No ale właśnie w ten sposób jest robione - najpierw biały , potem kremowy i czerwony i na sam koniec dojdzie szary

 

Mógłbyś opisac albo podac link do tematu, jeśli już to kiedyś zrobiłeś?:D

 

Voila

 

viewtopic.php?t=8713

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo ładny model. Najbardziej podoba mi się kadłub który wygląda jak z drewna. Szczerze mówiąc można się nabrać .

Pozdrawiam i czekam na dalsze efekty budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan faktyczny :

 

DSCF0579.jpg

 

Model jest już pomalowany "na gotowo" i stoi na własnych kołach .

 

Niestety udało mi się również uszkodzić instalację chłodnicy , ale to już szczegół ....

 

Mam nadzieję że do końca przyszłego tygodnia go ukończę .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.