Jump to content

Hansa Brandenburg B.I - 1/72 - Legato

ZIO BY NAITT
 Share

Recommended Posts

Więc rozpoczynam budowę kolejnego modelu samolotu z materiałów ekologicznych .

Jest to również najprawdopodobniej ostatni model który ukończę w Anno Domini 2008 .

Jak zwykle u mnie model powstanie w barwach Polskich , lecz tym razem ilość szachownic będzie ograniczona do dwóch .

Oto Pan 176.79 :

29_8.jpg

29_10.jpg

Model powstanie z takiego oto zestawu :

http://www.modelimex.com/detail/aircraft/1-72/1-72-hansa-brandenburg-b-i-serie-76-176-276

Na pierwszy rzut oka wszystko jest ok , ale po bliższym poznaniu zestaw nieco traci , np. żywiczny odlew silnika Mercedes D.I nie jest najwyższych lotów a ponadto jest "o numer" za mały

Na szczęście mam pozostałości po zestawach Rodena , tak więc jakoś sobie z tym powinienem poradzić .

Pierwsza relacja wkrótce .

PZDR

Czołem ;)

No, tym razem złamałeś monotonię Albatrosów typu D widzę

Modelik fajny, choć moim zdaniem ładniejszy jest Ardpol, szczególnie, że ten zestaw Legato to chamska wręcz kopia naszego ardpolowskiego zestawu. Ale spoko - łatwiej sie go za to klei bo jest z plastiku miast z żywicy.

Silnik faktycznie taki sobie, ale jak Cię znam, to wyciśniesz z tego zestawu ile się tylko da, albo i więcej

Na korzyść Legato przemawia też cena - za cenę jednego Ardpolu mam trzy Legato ...

Aczkolwiek też wolał bym Ardpol ...

Tymczasem doprowadziłem płaty do stanu używalności , nawierciłem otworki pod rigging i prysnąłem je , wraz z przyszłymi elementami "drewnianymi" warstwą H74 .

DSCF9732.jpg

PZDR

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

bardzo ładnie Ci to wychodzi

Nie proście było położyc biały na całośc a potem następne? chyba mniej by maskowania było?

I w jaki sposób robisz to drewniane poszycie? ;>

Mógłbyś opisac albo podac link do tematu, jeśli już to kiedyś zrobiłeś?:D

Nie proście było położyc biały na całośc a potem następne?

No ale właśnie w ten sposób jest robione - najpierw biały , potem kremowy i czerwony i na sam koniec dojdzie szary

Mógłbyś opisac albo podac link do tematu, jeśli już to kiedyś zrobiłeś?:D

Voila

viewtopic.php?t=8713

PZDR

Witam

Bardzo ładny model. Najbardziej podoba mi się kadłub który wygląda jak z drewna. Szczerze mówiąc można się nabrać .

Pozdrawiam i czekam na dalsze efekty budowy.

Stan faktyczny :

DSCF0579.jpg

Model jest już pomalowany "na gotowo" i stoi na własnych kołach .

Niestety udało mi się również uszkodzić instalację chłodnicy , ale to już szczegół ....

Mam nadzieję że do końca przyszłego tygodnia go ukończę .

PZDR