Skocz do zawartości

Dumper Trailer


Kuba115

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem zalogowany na tym forum już jakiś czas,ale dopiero teraz zakładam swój pierwszy warszat a jest wywrotka od italieri. Narazię zrobiłem niewiele ponieważ model robię na modelarni i generalnie mam mało czasu, pomalowałem tarczę hamulcowe sklejiłem i pomalowałem ramę

oraz ośki.Dość gadania czas na fotki:

Tarzce

3e625d360dcab043m.jpg

Rama

28b5d162ceda2e46m.jpg

Przymiarka osiek z wklejonymi tarczami

6ea227ad528dd2a6m.jpg

Rama z tyłu

f53a5fffac3dc39bm.jpg

Elementy zawieszenie-niestety zdjęcie kiepskiej jakości:(

de1ae0644a743e8dm.jpg

I nadkola

b6674e0fa6a9bbfam.jpg

nie są to wszystkie nadkola,ponieważ mam zamiar usunąć te chlapacze plastikowe i wykonać je od nowa.

Zdjęcia kiepskiej jakości ponieważ zdjęcie było robione przy kiepskim świetle i sam dobrym fotografem nie jestem

proszę o opinię zarówno negatywne jak i pozytywne.

 

Pozdrawiam Kuba

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie żebym się wymądrzał, ale te okrągłe elementy które wkleiłeś na ośki to chyba nie są tarcze hamulcowe, a wewnętrzne osłony bębnów hamulcowych. Przynajmniej u mnie w jelczu (autobusie) są takie osłony składające się z dwóch połówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te okrągłe elementy które wkleiłeś na ośki to chyba nie są tarcze hamulcowe, a wewnętrzne osłony bębnów hamulcowych.

Zgadza się, to są osłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pomalujesz farbką to przy podnoszeniu zabudowy będzie ścierać się na tłoku. Folia da lepszy połysk i bedzie trwalsza od farbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam zabrałem się za robienie okablowania ramy i mam mały problem.Otóż postanowiłem , że kabel idący od siłownika będzie z przewodu hamulcowego hondy Rc212v w skali1:9 i zastanawiam się czy będzie on odpowiedniej grubości ,wiem że jest to głupie ,ale kto pyta nie błądzi.

Zdjęcie ostatnio wykonanego elementu:

 

ce944e9981aba1e3m.jpg

 

i kabla:

 

f3490b5462ff75b8m.jpg

 

pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie stosowane przewody w układzie pneumatycznym mają średnicę 6, 10 i 12 mm. Podziel to przez 24 wtedy będziesz wiedział czy kabelek od Hondy będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że siłownik jest hydrauliczny

Ano fakt. Pisałem o przewodach pneumatycznych gdyż w głowie utkwiła mi pierwsza część wypowiedzi kolegi Kuba115, w której to pisze iż zabrał się za okablowanie ramy. Oczywiście przewody hydrauliczne są o wiele grubsze od pneumatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co z okablowniem ramy nie idzie mi najgorzej. Po przymiarkach porównaniu optycznym kabli idących po ramie i kabla z hondy wychodzi że kabel jest odpowiedniej grubości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ostatnio podgoniłem z modelem.Wanna została pomalowana,ale wyszło beznadziejnie więc moczy się w płynie hamulcowym .Rama

została w zasadzie ukończona jeszcze tylko założyć światła i obrysówki oraz zarejestrowanie wanny.Fotki zrobione w niedzielę i jak je zobaczyłem to się przeraziłem w kilku miejscach przbijał niebieski na ramie.Oczywiście poprawki lakiernicze już są zrobione fotki:

 

02180c29c6fbbe1am.jpg

 

94e381f24c0d9443m.jpg

 

d838a4477bd2b503m.jpg

 

878d2d1f72f2d5bbm.jpg

 

bfc947bff5893bcbm.jpg

 

Dodam,że chlapacze są zrobione od nowa ponieważ te plastiki wyglądały gorzej niż źle.

 

Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony bardzo fajny,swojego czasu chciałem ją na taki kolor pomalować.Koledze Mark666 proponuje czerwień w realu naczepa w kolorze czerwonym prezentuje się pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.