Skocz do zawartości

<<<<IVECO TURBOSTAR PEKAES>>>>


kubamich1

Rekomendowane odpowiedzi

Więc i ja postanowiłem powiększyć kolekcję o kolejne auto z firmy Pekaes. Tak jak widać w temacie jest to Iveco. Wersja 4x2 ciągnik siodłowy z naczepką prawdopodobnie chłodnia trzy osiowa Trailorka z Hellera w drugim malowaniu Pekaesu(duży czarny napis Pekaes i czerwone poziome paski).Rama i silnik jak na razie wyszły "igiełka" , natomiast kabina chyba zląduje w DOT-4._

Plastik był czerwony (zestaw Revella- Ferrari) i dlatego są problemsy z pomalowaniem na jasny kolor.

 

dscn3946we3.jpg

 

dscn3948lz6.jpg

 

dscn3947jo0.jpg

 

dscn3949ye3.jpg

 

dscn3950yh6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast kabina chyba zląduje w DOT-4._

Plastik był czerwony (zestaw Revella- Ferrari) i dlatego są problemsy z pomalowaniem na jasny kolor.

Zapewne malowałeś bez podkładu i dlatego masz problemy z kryciem lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam malowanie czerwonego plastiku białym podkładem, podkład taki słabo kryje i po wyschnięciu przważnie będzie różowiał. Lepiej pomalować ciemnym podkładem np. szarym, tak jak to zrobiłem z kabiną Scani 143 M. Kabina była z czerwonego plastiku, po pomalowaniu szarym podkładem wystarczyła jedna warstwa białej farby i nic nie przebijało. Tak samo było podczas budowy WS - kabina była ciemnozielona, pomalowałem ją szarym podkładem i nie miałem żadnego problemu z położeniem żółtego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że trochę zagrubo baza wyszła , a teraz jak patrzę w trakcie schnięcia to się wciąga. Natomiast jeśli chodzi o elementy wnętrza to też były czerwone i pomalowałem je szarym sprajem do zderzaków.Po nałożeniu powłoki daję on chropowatą powierzchnię, prawie jak tapicerka i trochę wygląda jak zakurzona powierzchnia.

Rama też jest pomalowana na brąz półmat ( tak jak w prawdziwych Iveco).

W modelu była trójkolorowa (czarno-biało-czerwona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę: kolejny model w barwach PKSu Ta ostatnia przymiarka już smakowicie wygląda. Brawo!!!

 

PS

W Twoich relacjach Kuba brakuje mi tylko jednego Fotek modelu na jednolitym tle: szarym, niebieskim albo białym?! Może kiedyś się pokusisz i zrobisz takie fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny etap prac :

 

dscn3970ds6.jpg

 

Teczka z papierami.To brązowe to Karnet TIR.

 

dscn3973ti6.jpg

 

Wnętrze skromne - bo to przecież ciężarówka z kraju socjalistycznego. ;)

 

dscn3975xf1.jpg

 

Kabina z otwieraną maską.(chyba jedyny model Italeri z takim patentem)

 

dscn3976wn3.jpg

 

Pod maską...

 

dscn3977ie7.jpg

 

Maska zamknięta.

 

dscn3979cl2.jpg

 

dscn3981qb1.jpg

 

dscn3982wx5.jpg

 

Powoli nabiera kształtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny lakier

 

Co do wnętrza... Myślę, że przydałoby się ożywić trochę wnętrze malując pokrętła od foteli, skrzynie biegów, łopatki przy i samą kierownicę oraz zapięcia do pasów.

 

 

Pozdrawiam:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. gdzie kupiłeś to auto? poluje na takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy są trochę niedopracowane - przebija podkład. Mogłeś wkleić pod nie folię chromowaną, która dała by to efekt lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.