Jump to content

Corncrake

Members
 • Posts

  24
 • Joined

 • Last visited

Reputation

19 Good

About Corncrake

 • Birthday 01/28/1999

Personal Information

 • Location
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Relingów nie ma bo na Bismarcku nie mam a miały być w tym samym stylu. Jeżeli zaś chodzi o kąty pasów, to według tego co znalazłem na kominie i bliżej rufy pasy wyszły dobrze, natomiast zgadzam się, że na mostku są pod trochę innym kątem, jednak bardziej mi zależało aby były proste dlatego nie poprawiałem Nie cierpię używać szpachli, więc użyłem jej ale tylko tam gdzie szpary były naprawdę poważne. Poza tym w mojej własnej opinii, przy braku detali takich jak relingi te szpary szczególnie przy łączeniu pokładów dodają uroku (de gustibus non disputandum est! ) Sprawdzałem, dlatego na wieżach baterii głównej nie ma platform obrony przeciwlotniczej. Jako że nie miałem dość reflektorów aby zrobić to tak jak było historycznie a miałem nadmiar broni przeciwlotniczej to zdecydowałem się na taki miks. Miało przede wszystkim ładnie wyglądać. Szczegóły historyczne przy tym poziomie detali odstawiam na bok. Jak bym się bawił jak niektórzy w relingi, działka z elementów fototrawionych itp to bym zwracał na to większą uwagę. Tutaj bardziej przypominać miał wersję z War Thundera (https://warthunder.com/pl/news/4077-blog-deweloperski-prinz-eugen-pokonany-w-blasku-atomu-pl) Jestem wam wszystkim bardzo wdzięczny za opinie. Dziękuje!
 2. Witajcie! Po dłuższej przerwie wracam pokazać nad czym pracowałem przez wakacje - KMS Prinz Eugen w skali 1/700. Schemat malowania ten sam co na Bismarcku - kamuflaż bałtycki (na tabliczce zostało 1942 ale sam kamuflaż jest z 1941) i tu również: farbki Vallejo, malowany pędzlem. I w tandemie z Bismarckiem Chciałbym powiedzieć cos jeszcze odnośnie samego modelu firmy Trumpeter. Muszę powiedzieć że się trochę naczekałem na sam zestaw bo w Polsce długo nie było a z Chin nie chciałem sprowadzać ale warto było czekać bo wykonany bardzo porządnie choć do paru rzeczy bym się przyczepił. Przede wszystkim do wykonania i mocowania baterii głównej. Wymyślili to tak że montuje się je na pojedynczy bolec zabezpieczany od drugiej strony plastikową nakładką. Sprawia to, że nie można skleić kadłuba oraz dokleić nadbudówki bez zamontowania tych wież, chyba że planuje się to przykleić tak że nie będą się ruszać. Dodatkowo otwory na górną baterię zrobili za duże przez co wierze ruszają się trochę na boki.
 3. Kamuflaż: Vallejo Model Color: 70.866 Grey Green, 70.886 Green Grey (RLM 02), Pactra: A85 RLM 65, A78 RLM 04 (M) (Pactry już nie produkują więc musiałbyś poszukać czegoś w zamian) Pozostałe elementy różnymi farbkami Vallejo Model Color
 4. Widzisz tyle, że przed kabiną nie szpachlowałem specjalnie, ponieważ wiem, że Mustangi miały w tym miejscu linie podziału. Nie jestem jedynie pewien jak daleko ona sięgała tu można się spierać. Gdyby nie ta informacja było by zaszpachlowane. Za kabiną (ale nie wiem czy o to ci chodziło) jest prowadnica na osłonę kabiny, dzięki której mogę ją ustawić w pozycji otwartej i zamkniętej i której nie szpachlowanie było wyraźnie zaznaczone w instrukcji A to nawet ciekawe będę potrzebował czegoś metalicznego to chętnie sprawdzę. Paktry użyłem "bo była" ?
 5. Chodziło mu czy maskowałem. Tak maskowałem i przy tym maskowaniu mi się uszkodziła lekko i stąd problem
 6. O nawet nie wiedziałem. To dzięki za info. Paktry już od roku nie dokupywałem a teraz to wiem że nawet nie ma co szukać ?
 7. W instrukcji było napisane "semi-gloss black", na pudełku też tak to wyglądało dlatego tak zrobiłem ?
 8. Witajcie! Właśnie skończyłem prace nad moim pierwszym amerykańskim i jednocześnie pierwszym "powojennym" modelem - Mustangiem w wersji z wojny w Korei . Malowany jak wszystkie moje modele - czyli pędzlem. W tym miejscu chciałbym powiedzieć że nie polecam koloru Aluminium firmy Pactra. Kupiłem go czas temu i to pierwszy (i ostatni) raz jag go używam. Zbrylony strasznie i trudno mi było go rozmieszać nawet przy użyciu dedykowanego rozcieńczalnika. A pokrycie jest makabrycznie słabe. O ile malowanie dużych powierzchni ujdzie to próba robienia poprawek to masakra - nawet na najmniejszy odprysk trzeba nałożyć parę warstw a o uszkodzenie nie trudno. No ale ostatecznie dałem jakoś radę. Nie przedłużając, oto efekt końcowy: Jako że całkiem nieźle się trzyma, postanowiłem nie przyklejać osłony kabiny, co pozwala zajrzeć do kokpitu:
 9. Już wymienione dawno na specjalistyczne olinowanie 0,02mm. Spójrz na nowe zdjęcia, bo te na końcu posta to są te stare zostawione dla porównania ?
 10. Zdecydowanie najmniejszy zestaw jaki złożyłem (tylko 9 części). Zrobiłem go sobie żeby móc postawić obok Bismarcka dla skali ? Jak wszystkie moje modele, malowany pędzlem. Z tego powodu muszę przeprosić za brak szpachli przy rufie. Śruby i resztę musiałem malować oddzielnie aby dosięgnąć wszędzie a jako że już miałem pomalowane to po wklejeniu nie chciałem robić bałaganu szpachlą.
 11. Ja kupiłem sobie Tamiya weathering master set C (https://www.mojehobby.pl/products/Weathering-Master-Set-C.html) i tam masz kolor Orange Rust i tym kolorem przy użyciu tej gąbki co masz w zestawie lub patyczka do uszu pociągnięciami z dołu do góry możesz sobie taki fajny efekt zrobić lekko rdzawego (lub przynajmniej nie tak jednolitego) kadłuba. Można to też zrobić farbami olejnymi tak jak tutaj zrobił PLASMO:
 12. Z łapy a potem jak gdzieś zeszło to zeskrobywałem wykałaczką Ta, moje nemezis - brak porządnej szpachli (miałemm tylko tą wamodu, raz spróbowałem i miałem lekką traumę ?) - ale spoko zaopatrzyłem się już w produkt od Tamiya i mam nadzieje nie mieć już tego problemu w przyszłości Zwykle wystarczyło w moim przypadku odpowiednio popracować z płynem do kalek, zostawić na noc i było git ale w tym wypadku kalki okazały się grubsze niż sądziłem i nie wszędzie się dobrze ułożyły. No trochę go tam kopciłem: Ale większość moich modeli jest bardzo czysta (za czysta) to nie chciałem aby zbytnio się wyróżniał ale zawsze można coś dodać w przyszłości. Zastanawiam się na przykład czy nie dodać jakiś odprysków farby Tyle co widać przez owiewkę osłonę kabiny tylko:
 13. Witam! Jakiś czas temu skleiłem model sto dziewiątki od Tamiya i jako że nie mam Aerografu musiałem kombinować pędzelkiem i wyszło mi to dosyć oryginalnie myślę. Od kiedy zobaczyłem wyczyny kolegi alienus: zastanawiam się czy dobrze zrobiłem. Wiem że Niemieccy piloci potrafili być bardzo kreatywni jeżeli chodzi o ich maszyny ale mimo wszystko siedzi mi z tyłu głowy myśl że być może spieprzyłem sprawę. Chciałbym poznać wasze opinie na temat takiego jak moje podejścia do tego schematu malowania.
 14. Dobra na razie skończyłem wprowadzać poprawki. Oczywiście wszyscy którzy mi mówili że cieńsze olinowanie będzie lepsze mieli racje ? Zrobiłem zdjęcia poprawionego modelu i zaktualizowałem post. Dzięki wszystkim za rady. Jesteście wielcy! ? ? Puki co na Prinz Eugena będę musiał albo czekać miesiąc aż sprowadzą albo zdobyć za granicą więc w międzyczasie zamierzam złożyć takie oto maleństwo:
 15. Ha! Dokładnie dzisiaj na swoim Bismarcku zamontowałem to właśnie olinowanie i efekty możesz zobaczyć poniżej: Moim zdaniem jest w sam raz
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.