Jump to content

JanuszF

Members
 • Content Count

  207
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

JanuszF last won the day on September 12

JanuszF had the most liked content!

Community Reputation

7 Neutral

Personal Information

 • Location
  PNT, WielkaPolska

Recent Profile Visitors

161 profile views
 1. Mam na zbyciu 2 wydanie TANKART 1
 2. Taki miały udźwig. Na pz III/IV stosowane były 10t. Na Tiger 1 i Panther początkowo stosowano 15t , potem na Tigerach 20t z długim korpusem a na Panther 20t z krótkim korpusem, z tego co wyczytałem.
 3. Podnośnik zlepiłem. Tamijowski dalece odbiega od oryginału i ma złe proporcje. Aber też nie jest doskonały, a detale niezbyt odpowiadają rzeczywistemu obiektowi. Ograniczyłem się tylko do upodobnienia go do 20 tonowego podnośnika z krótkim korpusem używanym na Panterach, inaczej musiałbym wszystko od podstaw wydłubać. 😉
 4. Używam gęstego CA dokładnie takiego https://www.mojehobby.pl/products/Klej-Cyjanoakrylowy-Ca-Gesty.html Być może są lepsze ale ja kupiłem taki. Jest bardzo gęsty i przy umiejętnym dozowaniu nie wypłynie i łapie z pewnym opóźnieniem około 2-3 sekund więc jest czas na korektę. Jak coś wypłynie to debonderem można zmyć, ale siatkę to dość trudno się czyści więc lepiej czysto przykleić 😁
 5. Nie. To moje pierwsze spawy. Możesz przybliżyć? Mały updejcik Prawie skończyłem górę kadłuba. Aktualnie pracuję nad lewarkiem i łańcuszkiem do blokady lufy. Wymieniłem koła napinające na wczesną wersję, oraz pancerne grile na prawidłowe dla "WP". Przerobiłem również podcięcie w pancerzu dla peryskopu kierowcy z półokrągłego na trapezowe. Dodałem spawy oraz masę różnych detali których nikt nie zauważy 😉
 6. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie 😉 Wiedziałem, że coś musi być nie tak z tym modelem 😞 Dzięki za info, spróbuję coś na to zaradzić. Na razie zakończyłem prace nad wieżą.
 7. Dzięki Bryła pojazdu zbudowana. Nakleiłem Zimmerit z Ataku dedykowany do Pantery "WP" i zamontowałem lufę z RB. Teraz skupię się na detalowaniu wieży.
 8. Cześć! W związku z okrągła rocznicą wybuchu powstania postanowiłem wykonać jedną z powstańczych Panter. Mój wybór padł na Panterę potocznie nazywaną "WP". Bazą jest stary model Tamiji plus trochę dodatków które przez kilka lat się mi uzbierały 😉
 9. JanuszF

  Zakupy... Cz.4

  Poważnie? Ja zawsze czekałem przynajmniej kilkanaście dni.
 10. U Jadarów ma być 5 czerwca. Ceny są podane na ich głównej stronie.
 11. OMG! Nie wierzę, że dożyłem tych czasów
 12. Dzięki za zainteresowanie. Narazie robota leży. Dodatkowo doszły jeszcze mistrzostwa więc czasu wolnego jak na lekarstwo. Ale myślę, że od lipca robota ruszy z kopyta. Nie wiem tylko, czy zacznę od Whippeta, mam jeszcze 2 model do pobrudzenia. Aktualnie, jeżeli chodzi o modelarstwo, w wolnych chwilach oglądam filmy instruktażowe, byłem na Warszawskiej Fieście i ćwiczę obicia na kawałkach plastiku. Przy okazji srebrzanką jest pomalowany egzemplarz zachowany w RPA ;)
 13. Giftem bym sobie głowy nie zawracał. Większość moich oclonych paczek miała taką adnotację więc przypuszczam, że celnicy się tym za bardzo nie przejmują. Nigdy mi nie oclili paczki o wartości do 4000 jenów i masie poniżej 1 kg. W zeszłym roku, w wakacje kupiłem na wyprzedaży w hlj 2 modele z pancerki (przepaki Dragona), każdy wyszedł poniżej 40 zł ale paczka ważyła ponad 2 kg, zatrzymali mi ją na cle, musiałem dostarczyć fakturę i dopiero wtedy zwolnili mi ją bez opłat.
 14. Niestety w weekend majowy miałem gości, zainstalowali mi WOTa i miesiąc stracony dla modelarstwa
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.