Jump to content

JanuszF

Members
 • Content Count

  243
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

JanuszF last won the day on May 5 2020

JanuszF had the most liked content!

Community Reputation

47 Excellent

Personal Information

 • Location
  PNT, WielkaPolska

Recent Profile Visitors

465 profile views
 1. Dzięki koledzy za dobre słowo Popracowałem trochę nad armatą, wykorzystałem głownie resztki z modeli Dragona ofiarowanych przez Entena, jeszcze raz dzięki . Niestety dotarło do mnie trochę materiałów i okazało się, że jest to wersja bardziej odpowiadająca środkowej serii, a nie wczesnej do której należał Chwat . Będę musiał trochę pozmieniać, dobrze, że nie zdążyłem skończyć ?
 2. Szpar nie było, przynajmniej na tyle dużych żeby je odtwarzać w modelu ;). Krawędzie "parapetów" były lekko zawinięte i przylegały do pancerza Źródło primeportal.net Z tego co pamiętam to nawet na blaszkach Abera jest to zaznaczone, ale to bardzo trudne do wygięcia bo chyba mniej jak 0,5mm to ma. Jeżeli szpara jest mniejsza od grubości kartki papieru to ja bym zostawił jak jest. Wygląda super ? Potem na model pójdzie podkład, farby lakiery i prześwit będzie jeszcze mniejszy albo nawet się "sam" zaklei ? Czołgi które trochę czasu spędziły na froncie zazwyczaj miały te elementy le
 3. Widzę, że Cię wciągnęło Teraz będziesz musiał zaginarkę kupić ? Masz zamiar te blaszki do tego modelu wykorzystać, czy masz jeszcze jedną panterę na stanie?
 4. Dzięki za doping Mam zamiar zrobić zdejmowany dach. Tymczasem dzisiaj doszła amunicja z RB Models i wystrugałem sobie zasobnik na amunicję. Kształt dosyć prosty, ale musiałem się trochę nagimnastykować, aby zrobić taki co będzie się mieścił między skrzynią biegów i burtą kadłuba ?
 5. Poczyniłem pewne postępy w pracy nad skrzynią biegów, sprzęgłami i hamulcami.
 6. Temat nieco oklepany, ale cieszy mnie, że mimo wszystko są jeszcze chętni do obserwowania ? Silnik z Thundera. Popracowałem nad wanną. Wyciąłem otwory pod przekładnie, usunąłem ślady po wypychaczach i wzmocnienia, pogrubiłem przednią płytę, dodałem wzmocnienia, śrubunki i wszystko obspawałem. Tak to teraz wygląda.
 7. Mała aktualizacja, bo zaraz wątku nie znajdę ;). Trochę czasu zajęło mi złożenie gąsienic. MasterCluby są pracochłonne a na dodatek w tym przypadku zrobili za długie piny i musiałem je skracać. Ale najnudniejszą robotę mam za sobą Zmieniła mi się też koncepcja. Kolega enten obdarował mnie wewnętrzną częścią armaty, i w związku z tym, zdecydowałem się na wykonanie pełnego wnętrza Na razie fotki przymiarki przedziału silnikowego do wanny. I silnika. Jeszcze u góry go wzbogacę o detale, na razie skupiłem się na odchudzeniu chłodnicy, żeby mi to do wanny się zmieś
 8. Widzę, że z rozmachem podszedłeś do tematu ? Niestety w modelu Tamiji wiele elementów jest pominiętych. 7. Śruba z uszkiem do której był przymocowany łańcuszek z zaślepką jarzma mg na przedniej płycie. 10. Z tego co pamiętam to odpowietrznik zbiorników paliwa.
 9. Nie używałem Brown Stuffu ale zazwyczaj woda pomaga. Jak na pierwsze spawy to całkiem nieźle ? Te przy hakach mogłyby być subtelniejsze, ale tutaj trzeba porostu poćwiczyć
 10. Tak. Z tyłu było podobne łączenie. Na zdjęciu tej wanny widać również (przy prawej krawędzi zdjęcia) fragment odbojnika. Wydaje mi się, że tego elementu brakuje w modelu.
 11. W Tamce brakuje spawów na łączeniach przednich skośnych płyt z bocznymi kadłuba, tylnej płyty kadłuba z bocznymi, a na wieży tylnej płyty z bocznymi. No i mnóstwa drobniejszych np. na wieżyczce dowódcy. Co do poprawiania spawów to ja na twoim miejscu najpierw dorobił bym brakujące, a jak efekt będzie zadowalający to poprawiłbym pozostałe. Ze spawem z cyny może być problem ze zintegrowaniem go z podłożem, prawdopodobnie będzie widać, że jest przyklejony.
 12. No i w zasadzie możesz spaw wewnątrz zagłębienia dorobić i będzie OK Nawiasem mówiąc, to masz jakiś naturalny talent do modelowania. Aż trudno uwierzyć, że to dopiero twój drugi model
 13. Z racji tego, że modelarnia chwilowo spełnia rolę sypialni i nie mogę malować, to rozpoczynam nowy projekt. Pozostaję w kręgu pojazdów PW, a tym razem na warsztat trafi Hetzer "Chwat". Za bazę do budowy posłuży model Academy, zamierzam go dopieścić dodatkami DEFa i gąsienicami Mastercluba. Pojazd będzie posiadał częściowe wnętrze, zamierzam tu użyć silnika pochodzącego z modelu Bergepanzera 38(t) firmy Thunder Model. Oryginalny pojazd
 14. To jest dokładnie ten zestaw. Miały być Mastercluby, ale potrzebowałem wczesnych kół napinających i dlatego je kupiłem.
 15. Ładnie to wygląda Expertem nie jest, ale chyba założenia kamuflażu udało się zachować ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.