Jump to content

JanuszF

Members
 • Content Count

  255
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

JanuszF last won the day on May 5 2020

JanuszF had the most liked content!

Community Reputation

47 Excellent

Personal Information

 • Location
  PNT, WielkaPolska

Recent Profile Visitors

712 profile views
 1. Dokładność do 0,01 umowna, bo wystarczy lekko suwmiarkę ścisnąć i wymiar się zmienia 0,62mm to jest grubość tej obejmy nad resorem.
 2. Daj płaski rysunek to naniosę wymiary.
 3. Masz rację, tylko Cams jest około 100zł droższy od HB, a zawieszenie i tak trzeba przerabiać.
 4. Zvezda to produkt rosyjski niewiele młodszy od Spójni, natomiast T-26 Hobby Bossa to zupełnie nowy model chyba z 2016 r. I nie ma nic wspólnego ze Zvezdą. Rozmawialiśmy o modelu Hobby Bossa, nie zaznaczyłeś w swoim poście, że porównałeś IBG i Zvezdę , więc w ciemno przyjąłem, że masz na myśli HB. Ponieważ z moich pomiarów wyszło co innego niż Tobie, to szukając przyczyny, zasugerowałem taką możliwość i zadałem takie a nie inne pytanie. Nie wiem co w mojej wypowiedzi było tak agresywnego, że się obrażasz na ten wątek?
 5. A wziąłeś pod uwagę to, że do HB trzeba jeszcze szpilki dokleić? Mnie wyszła różnica około 0,1mm, czyli mają praktycznie tak samo nieprawidłową szerokość.
 6. Największa różnica to resory, ale jeszcze kilka detali trzeba by poprawiać. Nie jestem teraz w stanie ocenić, co jest bardziej opłacalne, poprawiać IBG, czy przerabiać HB.
 7. Wózki trzeba przerabiać, zapożyczone z modelu będą miały inne błędy niż te z IBG
 8. 82494 82495 82496 Te posiadają wczesne koła jezdne, natomiast wszystkie zestawy T-26 posiadają takie same koła napędowe i gąski.
 9. Z obecnych na rynku, najlepsza opcja to T-26 z Hobby Bossa. Można wykorzystać gąsienice i koło napędowe, oraz ewentualnie jakieś drobiazgi z zawieszenia. Z wczesnej wersji T-26 prawdopodobnie nadawały by się jeszcze koła jezdne.
 10. Znaczki prawdopodobnie były przykręcane lub przynitowane. Materiał chyba też dość kruchy był, bo na zdjęciach czasami te zawijasy, na znaczkach z przodu, są obłamane. Udało się jakieś postępy w budowie poczynić ?
 11. Gąski super leżą ;). Znaczki CWS też masz?
 12. Super projekt! Może masz możliwość sfabrykowania dodatkowych 2 kompletów gąsienic? Byłbym zainteresowany
 13. Dzięki koledzy za dobre słowo Popracowałem trochę nad armatą, wykorzystałem głownie resztki z modeli Dragona ofiarowanych przez Entena, jeszcze raz dzięki . Niestety dotarło do mnie trochę materiałów i okazało się, że jest to wersja bardziej odpowiadająca środkowej serii, a nie wczesnej do której należał Chwat . Będę musiał trochę pozmieniać, dobrze, że nie zdążyłem skończyć ?
 14. Szpar nie było, przynajmniej na tyle dużych żeby je odtwarzać w modelu ;). Krawędzie "parapetów" były lekko zawinięte i przylegały do pancerza Źródło primeportal.net Z tego co pamiętam to nawet na blaszkach Abera jest to zaznaczone, ale to bardzo trudne do wygięcia bo chyba mniej jak 0,5mm to ma. Jeżeli szpara jest mniejsza od grubości kartki papieru to ja bym zostawił jak jest. Wygląda super ? Potem na model pójdzie podkład, farby lakiery i prześwit będzie jeszcze mniejszy albo nawet się "sam" zaklei ? Czołgi które trochę czasu spędziły na froncie zazwyczaj miały te elementy le
 15. Widzę, że Cię wciągnęło Teraz będziesz musiał zaginarkę kupić ? Masz zamiar te blaszki do tego modelu wykorzystać, czy masz jeszcze jedną panterę na stanie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.