Jump to content

JanuszF

Members
 • Content Count

  243
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by JanuszF

 1. Dzięki koledzy za dobre słowo Popracowałem trochę nad armatą, wykorzystałem głownie resztki z modeli Dragona ofiarowanych przez Entena, jeszcze raz dzięki . Niestety dotarło do mnie trochę materiałów i okazało się, że jest to wersja bardziej odpowiadająca środkowej serii, a nie wczesnej do której należał Chwat . Będę musiał trochę pozmieniać, dobrze, że nie zdążyłem skończyć ?
 2. Szpar nie było, przynajmniej na tyle dużych żeby je odtwarzać w modelu ;). Krawędzie "parapetów" były lekko zawinięte i przylegały do pancerza Źródło primeportal.net Z tego co pamiętam to nawet na blaszkach Abera jest to zaznaczone, ale to bardzo trudne do wygięcia bo chyba mniej jak 0,5mm to ma. Jeżeli szpara jest mniejsza od grubości kartki papieru to ja bym zostawił jak jest. Wygląda super ? Potem na model pójdzie podkład, farby lakiery i prześwit będzie jeszcze mniejszy albo nawet się "sam" zaklei ? Czołgi które trochę czasu spędziły na froncie zazwyczaj miały te elementy le
 3. Widzę, że Cię wciągnęło Teraz będziesz musiał zaginarkę kupić ? Masz zamiar te blaszki do tego modelu wykorzystać, czy masz jeszcze jedną panterę na stanie?
 4. Dzięki za doping Mam zamiar zrobić zdejmowany dach. Tymczasem dzisiaj doszła amunicja z RB Models i wystrugałem sobie zasobnik na amunicję. Kształt dosyć prosty, ale musiałem się trochę nagimnastykować, aby zrobić taki co będzie się mieścił między skrzynią biegów i burtą kadłuba ?
 5. Poczyniłem pewne postępy w pracy nad skrzynią biegów, sprzęgłami i hamulcami.
 6. Temat nieco oklepany, ale cieszy mnie, że mimo wszystko są jeszcze chętni do obserwowania ? Silnik z Thundera. Popracowałem nad wanną. Wyciąłem otwory pod przekładnie, usunąłem ślady po wypychaczach i wzmocnienia, pogrubiłem przednią płytę, dodałem wzmocnienia, śrubunki i wszystko obspawałem. Tak to teraz wygląda.
 7. Mała aktualizacja, bo zaraz wątku nie znajdę ;). Trochę czasu zajęło mi złożenie gąsienic. MasterCluby są pracochłonne a na dodatek w tym przypadku zrobili za długie piny i musiałem je skracać. Ale najnudniejszą robotę mam za sobą Zmieniła mi się też koncepcja. Kolega enten obdarował mnie wewnętrzną częścią armaty, i w związku z tym, zdecydowałem się na wykonanie pełnego wnętrza Na razie fotki przymiarki przedziału silnikowego do wanny. I silnika. Jeszcze u góry go wzbogacę o detale, na razie skupiłem się na odchudzeniu chłodnicy, żeby mi to do wanny się zmieś
 8. Widzę, że z rozmachem podszedłeś do tematu ? Niestety w modelu Tamiji wiele elementów jest pominiętych. 7. Śruba z uszkiem do której był przymocowany łańcuszek z zaślepką jarzma mg na przedniej płycie. 10. Z tego co pamiętam to odpowietrznik zbiorników paliwa.
 9. Nie używałem Brown Stuffu ale zazwyczaj woda pomaga. Jak na pierwsze spawy to całkiem nieźle ? Te przy hakach mogłyby być subtelniejsze, ale tutaj trzeba porostu poćwiczyć
 10. Tak. Z tyłu było podobne łączenie. Na zdjęciu tej wanny widać również (przy prawej krawędzi zdjęcia) fragment odbojnika. Wydaje mi się, że tego elementu brakuje w modelu.
 11. W Tamce brakuje spawów na łączeniach przednich skośnych płyt z bocznymi kadłuba, tylnej płyty kadłuba z bocznymi, a na wieży tylnej płyty z bocznymi. No i mnóstwa drobniejszych np. na wieżyczce dowódcy. Co do poprawiania spawów to ja na twoim miejscu najpierw dorobił bym brakujące, a jak efekt będzie zadowalający to poprawiłbym pozostałe. Ze spawem z cyny może być problem ze zintegrowaniem go z podłożem, prawdopodobnie będzie widać, że jest przyklejony.
 12. No i w zasadzie możesz spaw wewnątrz zagłębienia dorobić i będzie OK Nawiasem mówiąc, to masz jakiś naturalny talent do modelowania. Aż trudno uwierzyć, że to dopiero twój drugi model
 13. Z racji tego, że modelarnia chwilowo spełnia rolę sypialni i nie mogę malować, to rozpoczynam nowy projekt. Pozostaję w kręgu pojazdów PW, a tym razem na warsztat trafi Hetzer "Chwat". Za bazę do budowy posłuży model Academy, zamierzam go dopieścić dodatkami DEFa i gąsienicami Mastercluba. Pojazd będzie posiadał częściowe wnętrze, zamierzam tu użyć silnika pochodzącego z modelu Bergepanzera 38(t) firmy Thunder Model. Oryginalny pojazd
 14. To jest dokładnie ten zestaw. Miały być Mastercluby, ale potrzebowałem wczesnych kół napinających i dlatego je kupiłem.
 15. Ładnie to wygląda Expertem nie jest, ale chyba założenia kamuflażu udało się zachować ?
 16. Dzięki meser za info W zasadzie to nie bardzo jest co pokazywać, ale ponieważ zrobiłem nowe fotki na FB to i tutaj wrzucam. Z najważniejszych zmian to zmieniłem położenie wieszaka na linkę. W sumie 3 wieczory to zajęło, bo niezbędne były przerwy technologiczne ? No i założyłem gąski do zdjęcia.
 17. Tracki nie są problemem, jeżeli się posiada odpowiednie narzędzie, np cążki Tamki
 18. Mam takie kółka. Wymieniałem w swojej panterze na stary typ. Mogę je odstąpić za pokrycie kosztów przesyłki.
 19. Fajnie, że się komuś mój ulep podoba ? Za bardzo nie miałem pomysłu na modulację, a ponieważ u mnie proces decyzyjny długo trwa, to tylko rozjaśnienia porobiłem, bo bym się zastanawiał z pół miesiąca ? . Będą tam jakieś plamy, osmalenia po wybuchu, myślę, że wrzucę skrzynkę z narzędziami i może linę. Ale to taka raczej odleglejsza przyszłość. Dzięki panowie za pomoc Rozwialiście moje wątpliwości. W książce MacDougalla nie ma takiej kombinacji oznaczeń. i dlatego nie byłem pewien poprawności oznaczeń. Mucha naniósł krzyże wg. relacji Krzysztofa Bartnickiego. Ten sam Bartn
 20. Czas zacząć nową stronę. ? Kolor położony. Przymierzam się do malowania oznaczeń i tutaj pytanie do znawców. Czy położenie krzyża na prawej burcie, jak w renderach Krzysztofa Muchy, jest prawdopodobne? Drugie pytanie, jaki kolor miał niepomalowany zimmerit? i na razie ostatnie, w jakim kolorze było wnętrze tuby na wycior oraz wewnętrzna powierzchnia pokrywki do tegoż? Z góry dziękuję za odpowiedź
 21. Nie powinno być szpary, ale przekładnia, która w to miejsce ma być przyklejona, większość zasłoni. A reszta i tak najprawdopodobniej będzie niewidoczna, więc ewentualnie w ramach ćwiczeń można to szpachlować ?
 22. Trzeba było "Pudla" zrobić. Większość baboli zimmerit by zakrył ?
 23. Też mam go w planach. Mam zamiar zrobić z niego Pudla, chociaż w zasadzie czekam na to, co Takom powie w temacie wczesnych Panter. Gdzie kupiłeś blaszki Rochma?
 24. Też takie wrażenie odnoszę, ale przy jednym ogniwku mniej gąska pęka. Sprawdzałem po dwa razy na każdej stronie. Pewnie coś przy napinaczu będzie można lekko naciągnąć, ale to już jak będę model składał po malowaniu.
 25. Dzięki za miłe słowa Masz już dużo zrobione i bardzo fajnie to wychodzi, nie zwlekaj i dokończ te Pantery Czy ja wiem, pierwszy raz w życiu lutowałem blachy. To taki model na zapoznanie się z tematem. Kupiłem go razem z dodatkami jakiś czas temu, potem wyszło kilka nowych modeli między innymi Pantera z RFM, po porównaniu okazało się, że Tamiya na dzisiejsze czasy strasznie toporna i uproszczona jest. Zdecydowałem, że zamiast sprzedawać model z dodatkami za psie pieniądze, to sobie go skleję w ramach ćwiczeń. No i tak wyszło, teraz czas na nabycie doświadczenia w malowaniu, ni
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.