Jump to content

JW

Members
 • Posts

  288
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by JW

 1. JW

  Flygdag Linköping-Malmen

  Szwedzi zakupili partię 16 UH-60M (Hkp16). Odległość może wydaje się dość duża ale autobusem na tych trasach szybko czas mija. Wracałem już ze Skavsta do Gdańska bo czasowo i finansowo wychodziło lepiej. Postaram się niebawem dorzucić jeszcze zdjęć.
 2. Airshow zorganizowane podczas Aerospace Forum odbywającego się w Linköping. Miło było powrócić po dwóch latach na pokazy do Szwecji. Niestety pogoda zbytnio nie dopisała. Największą ciekawostką był przywrócony do stanu lotnego SAAB Vigen, który uzupełnił eskadrę Swedish Air Force Historic Flight. Z zespołów akrobacyjnych zobaczyć można było szwajcarów z PC-7 Team, Baltic Bess oraz grupę pilotów na SAABach SK60 ( niestety to nie Team60). W solowych występach zaprezentowali sie Jurgis Kairys, południowoafrykański oraz szwedzki Gripen, samoloty z Swedish Air Force Historic Flight, fiński NH-90, norweski Alouette II i kilku innych. Ciekawostką było zaprezentowanie pokazu desantu grupy uderzeniowej oraz Combat SAR. Udało mi się także zobaczyć Flygvapenmuseum jednak i na to było mało czasu. Impreza dość ciekawa jednak nie udało się ogarnąć wszystkiego. Szwedzi jak zwykle urządzili imprezę na dość wysokim poziomie. Co ciekawe większość sprzętu biorącego udział w pokazie dynamicznym tworzy także wystawę statyczną. Kilka zdjęć z przelotu do Goteborga i powrotu do Gdańska.
 3. Mała uwaga. Dokładnie nie wiem od kiedy, ale jakoś na przełomie 2010/2011 zmienił się krój cyfr oraz przeniesiono szachownicę na stateczniku pionowym.
 4. JW

  Mi-8/Mi-17

  Witam. Czy ktoś jest w posiadaniu 70. numeru Mini Repliki? Jeżeli tak to miałbym prośbę o skan artykułu o godłach na statkach powietrznych.
 5. JW

  Boeing 787 :)

  Obiecane fotki ;)
 6. JW

  Boeing 787 :)

  33 był w użyciu. Fotki jutro wstawię ;)
 7. Chyba jeden z 4 sp, na których zachowało się godło 2. ELTŁ.
 8. Jeszcze niedawno w WZL2 stał :( A malowanie moglibyście zostawić
 9. Ciężko określić z tej perspektywy, ale ten metalowy element powinien wyglądać mniej więcej tak.
 10. Stoi jeden. Drugi jakiś czas temu w Warszawie wylądował.
 11. DC-10-30 KLM (PH-DTC) Frederic Francois Chopin
 12. JW

  Sikorsky s-55

  Z pierwszej strony google http://www.aircraftresourcecenter.com/AWA1/101-200/walk121_S55/walk121.htm http://www.b-domke.de/AviationImages/Chickasaw.html
 13. http://lotnictwo.net.pl/5-poszczegolne_lotniska/24-wroclaw_strachowice_epwr_wro/95-epwr_zdjecia/33448-2011_01_18_mi_8_nowe_mi_17_dla_lwl.html
 14. Mikele jakbyś mógł zeskanować te plany byłbym wdzięczny.
 15. Stary "Ruch". RPM to wydawał ale tylko z malowaniem Air France.
 16. Jeżeli zainteresowany na dniach mogę wrzucić fotki kabiny przystosowanej do nvg.
 17. JW

  Göteborg Aero Show 2010

  O jakie fotki chodzi?
 18. chodzi Wam o jak-130? Tak. Swego czasu Polsce proponowano wejście w program M-346.
 19. JW

  Polskie Herculesy

  1507 http://lotnictwo.net.pl/gallery_foto_view.php?id=3090
 20. JW

  Göteborg Aero Show 2010

  Strona muzeum http://www.aeroseum.se/english/index.html Niestety podczas pokazów część muzeum była nieczynna dla zwiedzających. Listę dostępnych eksponatów można znaleźć na stronie muzeum.
 21. Takie jedno znalazłem u siebie.
 22. JW

  Göteborg Aero Show 2010

  Dzięki. O śmiglakach wiem, ale w pewnych momentach dawały się we znaki ograniczenia sprzętowe :( Górka niestety była już na części zamkniętej dla publiki. Później postaram sie dorzucić jeszcze klika fotek z muzeum.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.