Jump to content

Wymysł

Members
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Gdańsk
 • Interests
  no modelarstwo, motoryzacja i inne takie tam...
 • Occupation
  lekarz
 1. Wymysł

  SH-2G KAMAN LMW

  Cześć! Na Kamanach (przynajmniej "...43" i "...46") pojawił się jakiś nowy element: Orientuje się ktoś z Was co to?
 2. O tym właśnie myślałem. Pytanie na którym etapie przeróbek uzyskał taką konfigurację "okien" i czy można ją przypisać do innych maszyn o podobnej historii. Znacie może np. losy tych dwu maszyn z Dęblina?
 3. Podepnę się ze swoim pytaniem dotyczącym radiokompasu ARK-5 i sygnalizatora przelotu MRP-48P. MiG-15 nie był w nie wyposażony, MiG-15bis i UTMiG-15 były, przy czym bis ich anteny miał pod przezroczystymi oknami z tyłu kadłuba, a "szparka" bardziej z przodu za komorą podwozia. A jak było SBLimami? Jak ostatnio oglądałem SBLimy w Dęblinie to miały w konfiguracji bisa (wszystko z tyłu), ale latający "006" ma je inaczej - radiokompas za przednim podwoziem, a namiernik radiolatarni z tyłu.. Czy jest jakiś klucz, który pozwala określić gdzie te okna są bez zaglądania pod spód konkretnego samolotu?
 4. Wymysł

  TS-11 Iskra

  to znaczy że co? że współczesny kompletnie jest inny od pierwowzoru? Bo tak można wywnioskować. Trochę chyba za daleko postawiona teza. Za daleko idące wnioskowanie Przyznaję, że moje sformułowanie było nieco niefortunne. Ja nawet nie oczekiwałbym super dokładności malowania, które jest tworem jednak nowym (wzorowanym na starym), na samolocie jednak trochę innym niż prototyp sprzed 50 lat. Chodziło mi raczej o wskazanie, że powiela te same błędy (o ile autor z mR nie posiadał innych, do tej pory nie publikowanych zdjęć) co rysunki w mR. A że te mają odzwierciedlać wygląd prawdziwego "04" to już może być problem. Chodzi mi o detale, np. „puste” trójkąty ostrzegawcze foteli katapultowych, wystepowanie nru 111PR04 pod statecznikiem poziomym, i o rzecz większą – napis Iskra. Przyglądam się fotkom i nijak nie chce on dla mnie być czarny, a w takiej postaci widziałem je do tej pory na wszystkich kolorowych rysunkach tego samolotu.
 5. Wymysł

  TS-11 Iskra

  Podoba mi się pomysł i fajnie będzie ją zobaczyć na niebie, ale malowanie chyba bardziej wzorowane na rysunkach z Mini Repliki nr 76 niż na prawdziwej "04".
 6. Wymysł

  Mi-8/Mi-17

  Ciekawe zdjęcia z mistrzostw pułkowych 20 lat temu. Może pomysł na kalki? Źródło: G. Hołdanowicz, "Godło i barwa polskiego lotnictwa wojskowego - kolorowe nowości", Skrzydlata Polska 10/1994
 7. Miałem na myśli jeszcze więcej: już był nasz, prowadził go Polak, a znaki jeszcze miał czeskie.
 8. A w biurze konstrukcyjnym Piaseckiego pracowali Tadeusz Tarczyński, Bolesław Solak, Zbysław Ciołkosz, Szczepan Grzeszczyk, Wiesław Stępniewski.
 9. Jak spojrzeć pod odpowiednim kątem to oba malowania są polskie. O ile się nie mylę "7702" w oryginalnych barwach już po transakcji był sprowadzony do Mińska Maz. przez polskiego pilota.
 10. Też niestety, nie mam nic więcej. Miałem nadzieję, że od Ciebie się dowiem
 11. Czy dotarłeś do jeszcze jakichś informacji na ten temat oprócz wzmianki, która jest u Morgały? Warto dodać, że nie był to zwykły F.8, tylko występująca w jednym egzemplarzu wersja uderzeniowa G.44 F.4 GAF Reaper. Pokaz w Farnborough mozna zobaczyć na filmie http://www.britishpathe.com/video/highlights-of-farnborough-1951/query/farnborough+1951 od ~1:50 min. F.8, FR.9, PR.10 ... - pewnie na wszystkich, które wypuścił Gloster do 1952 roku.
 12. Wymysł

  Lim-2/MiG-15

  Niezłe. Parę uwag. Do bisa "346" dałeś tylko 2 szachownice "low-viz", a chyba co najmniej 4 takie powinny być. Nie zgadzasz się z tą teorią? "418" to chyba był Lim-6bis, a nie Lim-5M jak masz na arkuszu? Może dorzuciłbyś jakiegoś Skowronka z nr taktycznym powtórzonym na grzebieniu aerodynamicznym?
 13. Były robione pod Fujimi. Nie wiem jak z proporcjami, ale japoński model jest ponoć bliższy skali 1/70. Co do malowania to górna powierzchnia garbu za wirnikiem jest chyba pomalowana na ciemny szaroczarny matowy.
 14. Podają i 560 FTS i 50 FTS. Tu parę zdjęć T-38 z Polakami za sterami: http://www.lotnictwo.net/gautor.php?p=0&autor=403
 15. Wymysł

  MiG-21

  Tutaj http://forum.krzesiny.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=1734&start=1215 trochę inaczej opisany jest los tego samolotu, ale lepiej pasuje jako pierwowzór do kalkomanii - od lutego do lipca 1991 był w 62 plm.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.