Jump to content

Amras

Members
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Leszno
 • Occupation
  żolnierz zawodowy
 1. Bardzo ładny model. A podstawkę to możny by zrobić w postaci kawałka plaży. Byłby Kubuś w trakcie strzelań bojowych na poligonie w Wicku Morskim.
 2. Amras

  2K12 Kub

  Model ładnie wykonany ale z tym konkretnym numerem taktycznym to kolory źle dobrane, zwłaszcza zielony. Kolor rakiet też nie taki i ten czerwony kolor.... Rozumiem, że fajnie jest jak można w modelu ZOW-em ruszać (to ten cały bałagan na dachu pozwalający naprowadzać rakiety) tylko przez to model robi się niemerytoryczny. W położeniu bojowym (rakiety w górze) podpora dodatkowa rakiet powinna być opuszczona a te cienkie belki nad rakietami powinny być ułożone wzdłuż nie w poprzek. Wiem, że się wymądrzam ale zjadłem zęby na tym sprzęcie i trochę mnie rażą takie rzeczy. Zauważyłem też, że obejmy rakiet na podporze dodatkowej wklejone są nie z tej strony.
 3. Jeśli dobrze widzę to tankietka ma uchwyt do mocowania km do walki przeciwlotniczej. Miały go tylko tankietki uzbrojone w Hotchkisa. W wersji z 20 mm km nie było tam co zamontować.
 4. Zgadam się z przedmówcą. Obie szmaty won. To samo lornetka. Żaden szanujący się dowódca nie zostawiłby tak lornetki. Po kilku kilometrach nadawałaby się do wyrzucenia. No i model się troszku świeci.
 5. Friulki są do tego modelu. Droższe są prawie cztery razy ;-) ale efekt... A i składają się całkiem przyjemnie.
 6. Amras

  Sa-6 KUB

  Wykonanie mi się podoba, chociaż parę uwag merytorycznych by się znalazło. ;-)
 7. Już kiedyś pisałem na ten temat w tym wątku: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=24762&start=15 W razie innych pytań służę pomocą w miarę swoich skromnych możliwości.
 8. Model ma trochę błędów w stosunku do oryginału. W razie pytań służę pomocą. Przez kilka lat dowodziłem plutonem takich wyrzutni.
 9. Przepraszam, oczywiście, że 2P25M2 a nie jak napisałem M3 i jak podpisał autor modelu M1. Pozajączkowało mi się oczywiście z oznaczeniem rakiety 3M9M3E stosowanych wyłącznie w wyrzutniach M2, w odróżnieniu od rakiet 3M9ME stosowanych w obydwu typach wyrzutni. Ze sposobu malowania rakiet i ich podłączenia do wyrzutni wynika właśnie, że są to rakiety M3E. A tak na marginesie - widziałem jak ta zmodernizowana wyrzutnia szalała na plaży podczas strzelań bojowych po podłączeniu rakiet M3E. Jak się później okazało nie do końca była przystosowana do tych rakiet.
 10. Wykonanie i malowanie podoba mi się. Merytorycznie, cóż model ma trochę błędów a widzę, że był zrobiony z pudła więc nie mam uwag. Jedyna rzecz to sceneria. Jako kilkuletni dowódca plutonu tych wyrzutni sądzę, że żaden dowódca wozu nie zdecydowałby się na wybranie takiego stanowiska startowego. Krzaczory tej wielkości w takiej odległości od wyrzutni są niedopuszczalne. I jeszcze jedno, kwestia opisu podstawki - sądząc ze zdjęcia wykonałeś wyrzutnię M3 nie M1.
 11. A tam skończył, ja jeszcze jeżdżę ;-) Powodzonka przy "modelowaniu".
 12. Model interesujący. Mam taką małą uwagę praktyczną. "Część roboczą" topora powinieneś pomalować odwrotnie, całość czarno a ostrze na srebrno.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.