Jump to content

DARKMAN1

Members
 • Posts

  79
 • Joined

Everything posted by DARKMAN1

 1. Dolny płat Górny płat: Zbiorniki paliwa w górnym płacie: Kilka zdjęć autorstwa Emil Pozar z Chorwacji.
 2. DARKMAN1

  Su 20 1:48

  Na marginesie- nakładanie warstw CA powoduje miejscowe nagrzanie się powierzchni plastiku i przy większej powierzchni szczególnie gdy grubość plastiku jest niewielka może powodować odkształcenia dlatego zalecane jest stosowanie cieńszych warstw CA. .
 3. http://www.modelfactoryhiro.com/new/en/archives/9359 Model cudo ale ta cena....
 4. Za poprzednikiem, gdyby ktoś chciał odstapić niepotrzebne mu z wydawnictwa kalki do skali 1/32 zgłaszam swój akces nabycia.
 5. nowe linki do kalek 1/48 wersja z przezroczystym filmem i bez.: http://www15.zippyshare.com/v/49958626/file.html http://www15.zippyshare.com/v/59496831/file.html
 6. Dlaczego kolega nie pokusił się o poprawienie "realizmu" wyglądu przedziału transportowego.. szkoda bo tyle pracy włożone.Najbardziej razi po oczach przesunięta do głębi kadłuba ściana za fotelami ....Ale każdy robi jak chce w końcu.Wręgi szkieletu i podłużnice to sci-fi. jak i podział "ryflowanej blachy " podłogi. jest tyle zdjęc w dziale walkaround... Poza tym kalkomania z napisami karayi jest w wielu miejscach błędna wymiarowo niektóre napisy jak widac sa za duże i nie mieszcza się w swoim miejscu jak w oryginale.
 7. Uzytkownik books2011 oferujący na allegro produkty" manufaktury modelarskiej " otrzymuje coraz "lepsze" komentarze za sprzedaż : http://allegro.pl/show_user.php?uid=23130762&type=fb_all&feedback_type=fb_recvd_neg
 8. Po co wyważać otwarte drzwi...wszytsko co ci potrzebne do An-2 jest tu: viewtopic.php?f=65&t=23186 Jak chcesz kalki w 1/48 z napisami w .cdr do własnoręcznego wydruku pisz na PW.
 9. A jednak istnieje : Firma MANUFAKTURA MODELARSKA 80-752 Gdańsk, ul. Na Stępce, Polska Dane rejestrowe (Ewidencja Działalności Gospodarczej) Forma prawna osoba fizyczna wykonująca działalność gospodarczą Data założenia 2007-06-21 W kwestii ostatniego modelu tej "firmy", czyli PZL-46 Sum. Na forum jest bardzo ciekawe porównanie z vacuformą firmy MINIPLAST. viewtopic.php?f=66&t=34368 Pozostaje mieć nadzieję ,że wszystko jest zrobione zgodnie z obowiązującym prawem....bo inaczej jest na to paragraf: http://www.prawoautorskie.pl/art-115. Może autor odlewów modelu niech sie wypowie na ten temat i raz na zawsze wyjaśni sprawę .
 10. Czy masz jakieś dowody na poparcie twoich słów,iż jest to "klon" vacu? Może jakiś testshot porównawczy? Niefajnie by było, gdyby okazało się, że nowy polski producent poszedł na coś takiego jak nielegalne kopiowanie i sprzedaż modeli z cudzego pomysłu... chyba że posiada prawa autorskie do modelu Miniplast,wtedy to zmienia postać rzeczy.
 11. Cierpliwości... niebawem będzie ciąg dalszy. I to z przytupem.
 12. http://aeroscale.kitmaker.net/modules.p ... ad&order=0 Ciekawe jak wyjdzie w rzeczywistości,bo wygląda na wersję rolniczą sądząc po osprzęcie na i pod kadłubem. A to super sprawa.
 13. Napis okolicznościowy z lewej strony kadłuba An-2 "8551" skala 1/48: https://rapidshare.com/files/2210201509/Rysunek1.CDR Podgląd:
 14. Nie. Na dniach dorobię brakujące elementy i wrzucę. Łącznie z napisami okolicznościowymi. Obserwuj .
 15. Jeśli jest potrzeba to przerobię na 1/72. Nie ma z tym problemu.
 16. Nowy aktywny link do kalek: https://rapidshare.com/files/4140908463/an2_48_kalka.cdr
 17. Kontynuacja będzie po powrocie "matki" z odlewni. Niebawem dalszy ciąg relacji.
 18. Można by rzec,że C-47 ma naturalne ślady eksploatacji.
 19. Zapomniałem dodać do galerii ostatnie ,nieukończone dzieło,czyli Douglas C-47 :
 20. Na koniec prezentacji model będący w kolekcji P.Sobczyka ,ale wykonawcą jest Henryk Hemke. Model szybowca w skali 1/24 Kobuz, na którym Jerzy Makula zdobywał mistrzostwa świata w akrobacji szybowcowej.
 21. Przypadkiem będąc u zegarmistrza w mojej miejscowości natknąłem sie na takie cudeńko: Pan zegarmistrz oświadczył że śmigło wisi w zakładzie od 1930 roku i są na nim niemieckie napisy. Spod czarnej farby jest w niektórych miejscach prześwit i widać warstwy drewna w ciemnym i jasnym kolorze. Może ktoś z kolegów pokusi sie o ocenę z jakiego samolotu to może pochodzić.
 22. dziękuję za fotkę Wilgi. Dalszy ciąg galerii: B-17G (rozpiętość skrzydeł ponad 130 cm) JAK-9
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.