Jump to content

Maciej R

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Reading - UK
 1. Widzę, że ruszyłeś. Przed rozpoczęciem mojego też długo szukałem. Efekt mizerny. Poza wrzuconym przez Ciebie zdjęciem jest jeszcze drugie. Przedstawiające niszczyciel z drugiej burty. Nie wiem czy widziałeś. Wrzucam je poniżej. Na podstawie tych zdjęć wyciągnąłem 3 wnioski. Dragon daję zamknięte stanowiska dla obsługi wyrzutni torpedowych, na jednym ze zdjęć widać otwarte. Masz całe szczęście takie w blaszce Edka. Nie będzie z tym problemu. W instrukcji Dragona jest aby ustawić po jednym stanowisku działka Flack 2cm C/30 na dziobie przed wieżą i za stanowiskiem działa nr 3. Na obu zdjęciach wydaję się, że nie ma tam tych działek. Możliwe, że dodali je później. Po zdjęciach wydaję się, że dziobowa wieża dział 15cm nie ma pomalowanego dachu na inny kolor. Mam nadzieję, że coś pomogłem
 2. @Szydercza Gała Kończyłem ale jeszcze nie ukończyłem . Pozostała gablotka, wykończenie brzegów. Nad wachtowymi się cały czas zastanawiam... Z założenie miał to być moment wynurzania. Może tego zdjęcie nie oddaje ale końcówka rufy jest jeszcze pod wodą. Więc z jednej strony wachtowi powinni być na mostku ale z drugiej to trzeba kupić cały zestaw dla figurek. @Bartosz.B Coś tam pomału robię. Ale nie wykluczone, że w międzyczasie sam zaczniesz i jeszcze szybciej ukończysz .
 3. Bardzo niewiele ruszyło. Wrzucam zdjęcie zrobione telefonem. Niewiele na nim widać, więc opisze . Swój aparat pożyczyłem i będę go miał po majówce. Tory minowe wykonałem tak jak polecił Szydercza Gała. Drucik 0,2 z jakiejś starej cewki połączony z blaszką Edka. Położyłem podkład, czerwień na część podwodną. Pokład też dostał kolor i zamaskowałem go w celu dalszych malunków. Jeśli mam być szczery to z weną słabo. Inna sprawa, że w międzyczasie kończyłem U-123.
 4. Również będę zaglądał . A co do luf, to polecałbym kupno toczonych metalowych. Wyglądają znacznie lepiej i nie kosztują furmanki pieniędzy.
 5. Również zasiadam no i czekam na kolejne zdjęcia z budowy. Kibicuję.
 6. Jaką średnice polecasz? Chyba w składziku mam tylko 0,1? Nie będzie za cienki?
 7. Dzięki za odpowiedź. Zdecydowałem się na tradycyjną czerwień. Chwilowo prace wstrzymałem. Właśnie przez te nieszczęsne tory minowe... Skleiłem też ten na przeciwległej burcie. Wyszło znośnie ale chciałem poprawić nieco ślady po kleju używając debondera. Pierwszy raz używałem tego specyfiku. Faktycznie usunął on nadmiar kleju ale wraz z farbą podkładową, którą sprawdzałem po szlifowaniu czy wyszło równo. Efekty końcowy jest chyba łatwy do przewidzenia... Odkleiłem tory minowe, oczyściłem i spróbowałem jeszcze raz. Jednak były one tak powyginane, że mało starannie to wyglądało. Ostatecznie się zdecydowałem kupić drugi zestaw. Zacząć od nowa. Teraz na niego czekam i szukam weny .
 8. Tak z ciekawości. Mógłbyś porównać wypraski do Poli tego samego producenta? Zastanawiałem się czy to te same wypraski czy jakoś przerobione/zrobione od nowa.
 9. Mała aktualizacja prac. Skupiłem się na skończeniu kadłuba na początek tory minowe. Efekt na zdjęciach. Niestety nie najlepszych. Uczę się ciągle fotografii... Nie wiem czy ktoś zagląda do warsztatu ale przydała by mi się mała pomoc z kolorami . Dragon zaleca pomalować część podwodną na kolor szary... . Patrząc po zdjęciach skończonych modeli to jest pół na pół. Zdarzają się z kolorem szarym i z tradycyjną czerwienią do której się skłaniam . Wie ktoś jak było w epoce?
 10. Witam. Jednak postanowiłem założyć relację z budowy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jest to moje kolejne podejście do tematyki okrętowej. Poprzednie próby nie wypaliły... Model znany. Bardzo szczegółowy i "samo składalny". Z dodatków to Zakupiłem zestaw relingów i torów minowych z Eduarda, lufy Abera oraz łańcuch z RB-model. Dojdą jeszcze pontony z North Stara. Chwilowo niewiele zrobiłem ale zawsze coś . Powycinałem tory minowe aby zastąpić je blaszką. Niestety zrobiłem to tak nieudolnie, że musiałem zaszpachlować. Efekt poniżej. Oczywiście czeka mnie jeszcze szlifowanie. Nadbudówka rufowa. Dojdą jeszcze blaszki. Maszt to dodatek RB model. Nadbudówka, hmm środkowa? Ta część z kominem... Wie ktoś jak to fachowo nazwać? Poskładana na sucho. Do poprawy skrzynka przed stanowiskiem dalmierza oraz kratka na kominie. Na koniec fotka całości. Dajcie mi proszę znać czy zdjęcia są ok. Nic w nich nie przerabiałem. Może rozjaśnić? Tło pewnie do wymiany. Użyłem kawałka białego materiału. Tymczasem pozdrawiam.
 11. Ładna robota. Na szczególną pochwałę zasługuje malowanie. Oddaje "duch epoki".
 12. Gratuje szczęśliwego końca . Jak dla mnie w odbiorze bardzo ładny model. Jedne co to jak dla mnie trochę za mocne brudzenie. Ale to kwestia gustu
 13. Wszystkie krzyże żelazne miały "1939". Jest to rok wprowadzenia odznaczenia . Moim prywatnym zdaniem bardzie by pasowała odznaka "Zerstörer Kriegsabzeichen". Ale to kwestia gustu . Olinowanie wyszło dobrze . Kiedy koniec i galeria?
 14. Bardzo dobrze to wygląda. Dobra robota . Podoba się mi Twój warsztat. Sam zakupiłem ostatnio Z-32 z Dragona (czyli Faszystowski Złom Trzydziestydrugi) i ta relacja motywuje mnie do pracy .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.