Jump to content

Ferret37

Members
 • Content Count

  315
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Ferret37

 1. patrykvel - ale wiesz o tym, że emalie można rozcieńczać MLT? Paleta to oddzielny temat. tlb - chcesz malować emaliami, akrylami wodnymi, lakierami (farby rozpuszczalnikowe)... Co jest dla Ciebie ważne? Cena, jakość, zapach, paleta, dostępność?
 2. Nie mierzyłem, ale tak sekundę z aerografu i do minuty z pędzla?
 3. Masz jakieś brudne szkło bo nie dość, że zdjęcia nieostre to w prawym górnym rogu jest na każdej fotce czarna plama.
 4. Wbrew pozorom, ta emaliowa Tamiya jest z nich, poza zapachem, najlepsza pod każdym względem - świetnie się nią maluje aerografem, fantastycznie pędzlem i można z niej zrobić rewelacyjny filtr/wash. Ale co kto lubi oczywiście. Pytanie zasadnicze - jakiego systemu farb planujesz na przyszłość?
 5. Wszystkie trzy są dobre do aerografu.
 6. Źle wymyć Humbrola? To się da?
 7. To raczej suche błoto lub kurz, nie jasna opona. Ale kto wie. :-) Koniec, czy jeszcze coś planujesz zrobić?
 8. Tak, to może się zdarzyć, ale to naprawdę wyjątkowa sytuacja.
 9. Koła robisz jasne? Widziałem jasne na Rollsach, ale nie na Lanchesterach. Fajnie to wygląda.
 10. Uszczelkę zdeformować backflowem? Musiałbyś dmuchać 6 barów od rana do wieczora... A nawet jeśli tak, to wolę zdeformowaną uszczelkę po kilku latach użytkowania za kilka groszy niż zjechany gwint od ciąglego odkręcania/przykęcania i w najgorszym wypadku wymianę całej głowicy w cenie prawie całego aerografu. Dilemat na poziomie parkowania na zaciągniętym ręcznym albo na wrzuconym biegu. Bo skrzynia biegów tańsza od klocków hamulcowych, prawda?
 11. Ach, w takim razie chyba czegoś zabrakło w tym zdaniu, bo wydźwięk jest inny. ;) @Marak szalejesz
 12. Jesteś z Warszawy może ktoś kolegów modelarzy może pomóc? Być może robisz coś nieświadomie źle.
 13. Nie jestem za Maskolem, ale do identyfikacji problemu styknie. Jakie rozwiązania lepsze niż te, które stosuje chociażby Gunze, Olympos czy Iwata, proponujesz?
 14. Większość japońskich aerografów nie ma uszczelkę dyszy czy dyfuzora. Jest tylko jedyna uszczelka między body i całą głowicą. Szczelność zapewnia smar do uszczelnienia o wysokiej lepkości i oczywiście dobre sprasowanie części. Zastąpić smar można taśmą PTFE lub woskiem do uszczelnienia, pisałem o tym wyżej. PTFE można kupić w każdym sklepie budowlanym, wosk sprzedaje chociażby fine-art. Oba produkty się sprawdzają bardzo dobrze. https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-wodne/akcesoria-zasilajace/tasmy/tasma-bisan-p-t-f-e-do-instalacji-gazowej.html https://www.fine-a
 15. Papierem? Rozumiem taśmą PTFE lub woskiem, ale czemu papierem?
 16. Masz dobrze uszczelnioną dyszę i głowicę?
 17. Ja już jestem ciut dalej. Ale to nie mój model jest tutaj ważny, tylko Milana, skupmy się na nim.
 18. To do mnie, czy do OP? Bo jego zdjęć nie ma i model nie był pomalowany oidp.
 19. Tak, zniknęły. Był to głównie inbox. Podobne znajdziesz na TMN.
 20. Dobre akrylowe podkłady znam tylko dwa - OneShot (Stynylrez) i MRP. Ale do końca nie ufam żadnemu. Jeśli mam maskować - Surfacer + mocny rozcieńczalnik i jazda.
 21. Želva i te Kriegery razem - świetny pomysł.
 22. Ja na mojego położyłem jako bazę MRP-59 RLM66 i na to MRP-113 Dark Sea Grey. Dalej rozjaśnienia będę robić MRP-112 Medium Sea Grey. Widaje mi się, że porównując to do zdjęć Rollsów z Sieci to w miarę wygląda jak Admiralty Dark Grey.
 23. Opony potrafiły być chyba nawet różowe czy tam pomarańczowe za nim nie dodawano sadzę. Taki naturalny kolor kauczuku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.