Skocz do zawartości

Nieplanowany model Fw-44D 1:32


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie rozpoczynałem kolejny ambitny modelik,gdy dostałem wiadomość połaczoną z prośbą od szanowanej firmy krakowskiej "Silver Wings"o sklejenie prototypu nowego wyrobu,a mianowicie szkolnego dwupłata w wersji na płozach Fw 44D. w skali 1:32 .Jako że byłem ciekawy jak to się składa bez namysłu przyjąłem propozycję .Zawsze to jakas odskocznia od 48

fw44ski.jpg

 

Dla osób ,które nie znają tego typu samolotu pozwolę sobiie posiłkując się wikipedią napisac pare słów z historitego samolotu

Focke-Wulf Fw 44 Stieglitz (niem. szczygieł) – dwumiejscowy dwupłatowiec szkolno-treningowy i akrobacyjny, zaprojektowany w wytwórni Focke Wulf.

Fw 44 był częściowo konstrukcją inż. Kurta Tanka.Prototyp samolotu został oblatany w 1932 r. Próby w locie przeprowadził osobiście Kurt Tank. Okazało się, że samolot ma bardzo dobre właściwości manewrowe, co spowodowało duże zainteresowanie maszyną wśród niemieckich pilotów akrobacyjnych. Samoloty przedprodukcyjnej wersji Fw 44A były używane głównie jako samoloty sportowe i akrobacyjne. Do najbardziej znanych pilotów latających na tym typie samolotu należeli Ernst Udet, Gerd Achgelis i Emil Kopf[1]. Ten ostatni wyróżniał się maszyną noszącą rejestrację D-EMIL[2].

Przed i podczas II wojny światowej samolot był szeroko wykorzystywany przez Luftwaffe do szkolenia pilotów wojskowych

Fw 44 był dwumiejscowym dwupłatem konstrukcji mieszanej, metalowo – drewnianej, krytym blachą i płótnem. Podwozie stałe, klasyczne, z płozą ogonową (w wersji Fw 44F zastąpioną kółkiem), kabiny instruktora (z przodu) i tylna dla ucznia otwarte. Napęd samolotu stanowił 7-cylindrowy silnik gwiazdowy Siemens Sh 14a o mocy, w zależności od odmiany, 150 – 158 KM z dwułopatowym drewnianym śmigłem.

 

Co do samego modelu to powiem ,krótko ,bardzo ładnie się składa częsci pasują znakomicie (wykonanie wyprasek niczym Hasegawa lub podobna firma o wysokiej renomie) z tym że jako że to żywica na poczatek raczej nie polecam nowicjuszom.Poprstu technika w wykonywania i malownia takich modeli troszkę odbiega od plastików .Inaczej do tego się podchodzi ,i trzeba posiadac troszkę wiedzy przy pracy z tym materiałem.A szkoda by było zniszczyc ze wzgledu ,chociazby na cenę . Są to jednak drogie "zabawki'

 

A jeszcze jedna sprawa. oznaczenia wykonane przy pomocy masek Montexu

PB260351.jpg

PB270353.jpg

PB270354.jpg

PB280356.jpg

PC100384.jpg

PC100386.jpg

PC100387.jpg

PC100388.jpg

PC100389.jpg

PC100390.jpg

PC100391.jpg

PC100392.jpg

PC100393-1.jpg

PC100394.jpg

PC100383.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg z sody? Modelu nie komentuję, bo nie ma się po prostu do czego przyczepić (jak dla mnie)

 

pzdr.

 

Nie ,śnieg ze ..śniegu tylko że w sprayu .Okres przed świąteczny to czas gdy

można go nabyć w dużych ilościach.(aby zrobić sobie zapas na lato )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model. Śmigło wyszło rewelacyjnie

Jedyne do czego można się przyczepić to ta nieszczęsna choinka w tle (i worek z korą się pojawił ) No, ale poniekąd to już chyba Twój znak rozpoznawczy

Model duży to i worek nie dało się ukryć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.