Skocz do zawartości

Germański B-29 czyli He-177 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji wystawiania Fw-44 wspominałem ze przez ten model wstrzymałem prace nad innym .No ale teraz już jest skończony .A model ten to He-177 A5 z MPM w skali 1:48 w malowaniu 6/KG100 .W tytule nie bałem się go porównać do B-29 .Myśle że podobieństwo tu jakies jest,Po pierwsze bardzo do siebie zbliżone jest podobieństwo kabin,druga sprawa to jeden i drugi jest 4-o silnikowy ....nie nie żadna pomyłka .He 177 mimo że ma dwa śmigła to każde z nich jest napędzane zdwojonym silnikiem DB 610.Po za tym he był projektowny jako bombowiec strategiczny ,którego nimcy wcześniej nie posiadali.Jeden z nich nawet byl zaprojektowany do przenoszenia broni nuklearnej( całe szczę scie ze te swiry tego nie zastosowali).

podtrzymując tradycję mimo "ruskich " mrozów jakos tam udało mi sie zrobic parę zdjeć przy krzczku:)

Dlatego moga b yć nie zbyt piekne .Po za tym dla porównania jakie to bydle postawiłem obok Fw-190 1:48

Poświęcenie było o tyle ważne że ten model jest ostatni który zrobiłem (czas odpocząć od skorup):(

 

PC180403.jpg

PC180404.jpg

PC180400.jpg

PC180401.jpg

PC180402.jpg

PC180405.jpg

PC180406.jpg

PC180407.jpg

PC180408.jpg

PC180409.jpg

PC180410.jpg

PC180411.jpg

PC180412.jpg

PC180413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dla mnie heniek sam w sobie jest paskudny i pokraczny ale jezeli chodzi o wykonanie no to bardzo mi sie podoba- nie widze nic do czego sie mozna przyczepic. No i 190 tka tez sie ładnie prezentuje, ma ciekawe malowanie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckim B-29 to ja bym go mimo wszystko nie nazwał. Nawet wspomniana kabina, może z zewnątrz równie obła, ale jej układ zgoła inny.

 

Niemniej przyznać trzeba, model wyszedł Ci zacny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pięknie wykonany, mimo że skala nie ta ( )

 

Linie podziału cieniowałeś po malowaniu, czy to tylko zwykły wash+preshading?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pięknie wykonany, mimo że skala nie ta ( )

 

Linie podziału cieniowałeś po malowaniu, czy to tylko zwykły wash+preshading?

 

pzdr

ołowek a potem jeszcze na końcu aerograf z kolorem smoke grey(chyba to się tak nazywa ,jak nie popełniłem błędu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RH bardzo fajne zestawienie Henia i Foczki

Znam doskonale ten model, kiedyś dawno temu popełniłem go na szybko i wyszedł jak wyszedł.

Jedyna moja uwaga to na nosie ramki oszklenia Ci się rozeszły - ale to może moja krzywa wyobraźnia

Tutaj mój Heniuś

he04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadążam dosłownie, tempo takie to ja chciałbym mieć chociażby za 20 lat, ale to marzenie. Model jak zawsze w Twoim stylu bardzo czysto i bardzo ładnie wykonany, miło popatrzeć, dlatego wypatruję ciągle nowych galerii z Twoim udziałem

Niezły kawał skrzydła z niego w tej skali co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadążam dosłownie, tempo takie to ja chciałbym mieć chociażby za 20 lat, ale to marzenie. Model jak zawsze w Twoim stylu bardzo czysto i bardzo ładnie wykonany, miło popatrzeć, dlatego wypatruję ciągle nowych galerii z Twoim udziałem

Niezły kawał skrzydła z niego w tej skali co?

 

Oczywiście , rozpiętość aż 65 cm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.