Skocz do zawartości

Mercedes-Benz 560 SEC


BEDU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długim czasie i kilku niepowodzeniach udało mi sie wreszcie skończyć model tego Mercedesa 560 SEC z firmy Revell

 

Fotki na moim prawdziwym Mercedesie:

 

yc0b5w9l4jpyq5w5zjd.jpg

17xhnbb0y1meeg3irnb7.jpg

2xxfs9so1prv02yjkcyu.jpg

wdertizddovdo4kxn5nv.jpg

ulkmwcr2wgrw1acduy0.jpg

cx06hmppsr9j0gsd22d.jpg

 

A tu już fotki normalne:

c4zbnvc24w3az2xtl4ti.jpg

s84mrqx16r95rnmdnr.jpg

r8k3lpb5d0qap9tmzg.jpg

ge33juvk1w80xxtsau7.jpg

40lp85pxcuj4yqfnlu1.jpg

kyrco4fgexfib0522g9.jpg

sfzgwwvj9t5k64w0k9jz.jpg

9zcxqg6fppcdnot5l3o.jpg

dlxz9wkf9pi3xy1htr.jpg

03ajng5p83kcye1hud5.jpg

b9bane9vkdql1ogv26u.jpg

cpbeuyz5w0nqzv976mal.jpg

8ch8dnwh59rysbgi1r6k.jpg

hevnfiov7700oc6dnbh.jpg

c557b4q1i25n9wicste1.jpg

844nprz25pgxkufxrneb.jpg

uhf56c9ggyw8a3cl837.jpg

3z4c0h9eympgoeonhu.jpg

gfeg0qa8nbzcbge2lguf.jpg

vxeihkjncl863e1i6f3.jpg

yqk9wqjg8nhpz9x2x6vz.jpg

 

Komentarze mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wykonany bardzo slabo. Praktycznie z kazdego elementu wychodzi niedbalstwo, od lakieru poczawszy, poprzez zderzaki, ramki okien, przednia maske, malowanie wnetrza bagaznika, nienaturalnie wysokie zawieszenie, malo atrakcyjnie pomalowane felgi, lusterka, lakier na zderzaku z przodu, atrape a skonczywszy na braku tablic rejestracyjnych i pozostawionych w ich miejscach dziurach, chyba to kulach armatnich.

 

Pokazales juz kilka galerii, dostales wiele komentarzy, duzo uwag, ale widze niestety, ze nie masz ochoty korzystac z rad innych, niejednokrotnie bardzo doswiadczonych modelarzy... Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model, jednego z nielicznych ładnych Merców. Zbudowany na bazie bardzo bogatego zestawu pozwalającego ostro poszaleć. Szkoda, że tak słabo wykonany jak już stwierdził subaroman. BEDU powinieneś zacząć przykładać się bardziej do modeli i zacząć słuchać trochę rad kolegów z forum.

Warsztat się robi w jednym z dwóch celów. Primo żeby zaprezentować swoje metody i triki. Drugie primo żeby uzyskać porady. Jako że jeszcze twojemu warsztatowi "trochę" brakuje do najlepszych, więc dlatego staramy Ci się doradzić... szkoda, że przypomina to gadanie do ściany...

 

Pozdrawiam

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po długim czasie i kilku niepowodzeniach udało mi sie wreszcie skończyć model tego Mercedesa 560 SEC z firmy Revell

Fotki na moim prawdziwym Mercedesie

Komentarze mile widziane

Śledząc warsztat a zwłaszcza uwagi co do błędów i braku jakiegokolwiek odzewu ze strony autora widać, że kol. BEDU nie zależało na zrobieniu dobrego modelu tylko zrobieniu "wyrobu modelopodobnego".

A co do dbałości o lakier, chromy, uszczelki czy inne elementy - cóż - wystarczy przyjrzeć się autu, na którym była część sesji - dbałość o estetykę to zjawisko pewnie znane autorowi ale nie jest jego fanatykiem...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wykonanie faktycznie marne ale BEDU, nie zrażaj się, tylko ucz się na błędach. Ja też długo nie mogłem przekonać się do niektórych trików (np linie podziału) ale w końcu spróbowałem i nie jest to takie trudne. Tak więc powodzenia z następnymi projektami.

Co do samego modelu - podoba mi się. Wcześniej jak widziałem na allegro to bałem się o jakość ale widzę, że nie jest taka zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie wam teraz wytłumaczyć

 

Zacznę od samochodu prawdziwego jeżeli chodzi o chromy w zderzaku to po pierwsze niestety w takim stanie go kopiliśmy a po drugie niemozemy nigdzie dostac takich chromów bo to jest amerykańska wersja tego samochodu i zderzaki są pere centymetrów dłuższe bo mają amortyzatory .

 

A teraz tłumacze sie z modelu ja od początku wiedziałem ze on nie wyjdzie idealnie bo w nim nie brakuje kilku części buda jest połamana bo ja sie zamieniłem z takim kolesiem ja mu dałem dwa komplety niepotrzebnych mi felg a on mi tego mercedesa nie starałem sie z bardzo przy nim ponieważ mam drugiego takiego samego kupiłem go jeszcze przed wymianą jest nowy jeszcze nie ruszony i jak będę go robił to naprawdę będę sie starał bo kocham markę Mercedes od małego wychowuje sie na Mercedesach a teraz niedawno kupiłem niespotykany już model a dokładnie Mercedes-Benz W124 300CE z silnikiem z firmy Fujimi i tez będę sie bardzo przy nim starał bo nie chce popsuć takiego unikatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie wam teraz wytłumaczyć

Ja nie bralem pod uwage auta 1:1, ale tylko i wylacznie model.

Mnie tez sie zdarza budowac modele, ktore musialem wczesniej czyscic z farby, ktore sa uszkodzone (np. pekniete szyby). Jednak zawsze staram sie nadrobic te braki poprzez jak najlepsze wykonanie tego, co pozostalo. Mozna w ten sposob zniwelowac mankamenty modelu i jednoczesnie podnosic swoje umiejetnosci. Jezeli stwierdzam, ze cos nie jest warte mojego czasu i mojego wkladu pracy, to laduje to na zlomowisku lub w koszu.

 

Zycze powodzenia przy nastepnym Mercu!!!

 

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.