Skocz do zawartości

Pojazdy Israel Defense Forces


yar75

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do znawców IDF.Dlaczego w Merkavie Mk3 pierwsza para kół nośnych jest inna niż pozostałe?

 

Prawdę mówiąc sam nie wiem( Może chodzi o odciążenie przodu pojazdu?), ale kwestia kół na Merkavach daje dużą dowolność- na niektórych fotkach widac pojazdy z 3 rodzajami kół jezdnych na jednym boku, i na dodatek pozakładanych na "chybił-trafił"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jaka jest różnica w wadze takiego koła ażurowego i pełnego w stosunku do masy czołgu Może chodzi o właściwości jezdne , ale nic na ten temat nie znalazłem.(Fabrycznie nowe miały pierwszą parę kół "ażurowych")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Tak jak peter powiedział, produkcyjna wersja ciężkiego transportera piechoty Namer ("Tygrys")

 

Edit

Mój błąd- Słowo Namer to po hebrajsku " נמר" czyli Lampart.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie prawda, że jest piękny?

 

Piękny, to mało powiedziane, oprócz Merkawy 4 i BMPT Terminator ma jak dla mnie najbardziej futurystyczny wygląd ( te przednie reflektory ), no i jest wielki i ciężki czyli to co tygrysy lubią najbardziej ( nie mogę się doczekać, kiedy będzie dostępny model w 1/35):

 

73ra1.jpg

 

 

Piękny to jest BWP-2000 a Namer wygląda jak kontener na śmieci Mr. Green

 

Bluźnisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie Barthass. Wygląda on prawie identycznie jak te wielkie zielone kontenery na śmieci i żadne egzorcyzmy tego nie zmienią

Ale...Widzę, że brzydotę zewnętrzną pojazdu nadrabiacie urodą jego jeźdźców a dokładniej amazonek je ujeżdżających. Chyba, że ta drobnej budowy ciała ale za to przecudnej urody dama znalazła się tam tylko przez przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sie da jakby co przerobic Merkave z Academy?

 

Przy odrobinie dobrych chęci i samozaparcia da się

 

 

Swoją drogą czy ja się kiedykolwiek doczekam merkavy 4 w 1/72

 

Ależ jest, i to już od dawna, Cromwell Models wydało ją w żywicy http://www.onthewaymodels.com/reviews/Cromwell/Merk4preview.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Poszukuje zdjęć wozu zbudowanego na podwoziu czołgu Merkava 3.

Spotkałem się z takimi nazwami tego wozu:-Merkava 3 Arv

-Namer Arv

-Namer Achzaka

-Nemmera.

Wszystkie dotyczą tego samego pojazdu. Zależy mi zwłaszcza na widoku z góry. Czy ktoś z Kolegów może mi pomóc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje zdjęć wozu zbudowanego na podwoziu czołgu Merkava 3.

 

Nie ma takiego.

 

Jest prototypowy pojazd zbudowany na zmodyfikowanym podwoziu Merkawy Mk.1 . Ten pojazd to Namer (lampart) były prototypy 2 wersji : wóz zabezpieczenia technicznego i transporter opancerzony. Niestety ze zdjęciami jest tu krucho, bo oba pojazdy nie wyszły po za stadium prototypu.

Istnieje też produkcyjna wersja Namera ( weszła na uzbrojenie armii w zeszłym roku) zbudowana na podwoziu Merkawy w wersji Mk.4

 

Prototyp Namera ARV:

 

IDF_Namer-ARV-3-1-1.jpg

 

Wersja APC:

 

NamerSirpad01.jpg

 

89638595.jpg

 

Wersja produkcyjna ( tu dokumentacja fotograficzna jest dosyć spora, i mogę Tobie co nieco podesłać na meila):

 

namerscroppedbigll8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Barthass. Chodziło mi o prototyp Namera ARV; -więc wóz nie wszedł do produkcji seryjnej? A zdjęciami transportera piechoty nie pogardzę jeśli to nie problem. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące Merkawy 3D LIC. Posiadasz zdjęcia tej wersji z głowicą systemu Droid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o prototyp Namera ARV; -więc wóz nie wszedł do produkcji seryjnej? Question

 

Niestety nie.

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące Merkawy 3D LIC. Posiadasz zdjęcia tej wersji z głowicą systemu Droid? Question

 

Droid to nieoficjalna nazwa, nazwa oficjalna oraz zasada działania jest jak na razie tajna ( chociaż samo urządzenie widać na zdjęciach wozów Nakpadon z przed ładnych paru lat).

"Droida" nie widziałem na żadnej z wersji Merkawy 3, jedynie na Mk.2 i jej pochodnych, oraz Mk.4.

 

 

A zdjęciami transportera piechoty nie pogardzę jeśli to nie problem. Very Happy

 

W weekend postaram się coś wysłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.