Skocz do zawartości

BMW 507 by Mors Revell 1:24


Mors

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Po "Gniocie" postanowiłem się odrobinę zrehabilitować Zrobiłem małą sesję fotograficzną popełnionemu jakiś czas temu modelowi klasyka BMW 507 Poszalałem sobie w komorze silnika i we wnętrzu trenowałem z flock'iem bo to były czasy jak zaczynałem z tym materiałem.

Malowany samochodowym lakierem. Wnętrze Humbrol'e, silnik MM i Humbrole.

Bobole są, ale model zaliczam do udanych

 

Zestaw oceniam bardzo dobrze jak na Revell. Większe zastrzeżenia mam tylko do spasowania kasty z podwoziem. Musiałem je dogiąć w części środkowej i zespawać z podwoziem przy pomocy CA.

 

Trochę fotek:

PICT5261.jpg

PICT5258.jpg

PICT5260.jpg

PICT5259.jpg

PICT5262.jpg

PICT5264.jpg

PICT5272.jpg

PICT5275.jpg

PICT5271.jpg

PICT5263.jpg

Wnętrze:

PICT5267.jpg

PICT5270.jpg

Komora silnika:

PICT5268.jpg

PICT5276.jpg

PICT5269.jpg

PICT5266.jpg

 

Miłego oglądania Dziękuję z góry za wszystkie komentarze i słowa krytyki

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo przyjemny. Co prawda na bocznych skrzelach powinny być znaczki BMW. Przydałby się jeszcze jakiś delikatny wash na fotelach i boczkach. Ale to są detale.

Co do lakieru to po raz kolejny potwierdza się moje spostrzeżenie - samochodowy metalik ma zbyt grube ziarno i na modelach nie wygląda najlepiej (nie jest to uwaga co do Twojego wykonania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to co napisał kol. adamuss - lakier wygląda dziwnie - 24x większe ziarno daje efekt jakby karoseria była pomalowana "farbą młotkową". Połysk też przez to słabo widoczny - jedynie na fotce nr 9 (licząc od góry) widać, że błotniki są wypolerowane.

Dziwnie wyglądają siatki filtrów powietrza - powinny być pod deklami a u Ciebie "wchodzą" na nie oraz siatka w "nerkach" - dlaczego wstawiłeś siatkę skoro w oryginale są poziome listwy?

Duży plus za dorobienie okablowania w komorze silnika i pod spodem.

Specjalnie zostawiłeś napis "Revell" na podłodze przy przednim zderzaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy napisali już co jest nie tak, ale nie znaczy to, że model nie może podobać się. Wielki plus za własny wkład pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Dziękuję za miłe słowa na temat modelu jak i fotek Inwestycja w namiot i lampy się opłaciła

 

o prawda na bocznych skrzelach powinny być znaczki BMW. Przydałby się jeszcze jakiś delikatny wash na fotelach i boczkach. [...]

 

Znaczki BMW poszły się paść po tym jak je zmoczyłem wodą... nie wiem dlaczego ale się rozpadły, a szukać nowych nie miałem zdrowia. Washa na tapicerce jeszcze nie potrafiłem robić gdy go popełniałem.

 

Co do lakieru to po raz kolejny potwierdza się moje spostrzeżenie - samochodowy metalik ma zbyt grube ziarno i na modelach nie wygląda najlepiej (nie jest to uwaga co do Twojego wykonania).

 

Metaliki na ciemnych farbach słabo wychodzą z tego co zauważyłem na nie jednym modelu. Najgorzej jest z odcieniami szarego właśnie :(

 

Połysk też przez to słabo widoczny - jedynie na fotce nr 9 (licząc od góry) widać, że błotniki są wypolerowane.

 

Z polerki jestem zadowolony i zapewniam, że była zrobiona zgodnie z całą procedurą z zachowaniem wszystkich etapów. Jedynie klapa z bagażnika wyszła tak średnio.

 

Dziwnie wyglądają siatki filtrów powietrza - powinny być pod deklami a u Ciebie "wchodzą" na nie

 

Tak wychodzi. Nie jest to przeoczenie a raczej uproszczenie. Owinąłem siatką metalową i w ten sposób łatwiej było wykonać równą krawędź. Poza tym jeżeli bym miał wpuścić siatkę pod dekle to konieczne by było podtoczenie samych elementów :(

 

siatka w "nerkach" - dlaczego wstawiłeś siatkę skoro w oryginale są poziome listwy?

 

Tutaj lenistwo wzięło górę... to co zrobił Revell nie nadawało się do niczego, a produkować listewek nie miałem ochoty :(

 

Specjalnie zostawiłeś napis "Revell" na podłodze przy przednim zderzaku?

 

Tak. Napis Revell zostawiłem specjalnie. Był równy i nie szpeci aż tak modelu W takich sytuacjach dopuszczam pozostawienie "producenta" na podwoziu. Jakby było jakieś "made in gdzieś tam" to bym to drapał

 

[...]A można liczyć na powtórną sesję np. Enzo?

 

Tak będzie. Enzo się nie załapało jak rozkładałem namiot przed świętami. Myślę, że jeszcze przed nowym rokiem zrobię sesję tej Ferrarce

 

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie komentarze i uwagi.

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.