Skocz do zawartości

Lim-5-1:48-SMER


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Ponieważ "CIEŃ" jest na ukończeniu a P-7 zostało chwilowo wstrzymane z powodu braku jednej z istotnych informacji zacznę nowy warsztat ponieważ to mobilizuje do w miarę częstych aktualizacji.Jego przedmiotem jest samolot LIM-5 produkcji firmy SMER w skali 1:48.Model otrzymałem bez pudełka.Oto IN-BOX:

P1010003-2.jpg

 

P1010002-2.jpg

 

P1010001.jpg

 

Jak widać jest nieruszony. Kalek nie prezentuję ponieważ prawdopodobnie ich nie użyję. Malowanie docelowe to:

 

http://www.lotnictwo.net/pic/0304/0304240067.jpg

 

http://www.lotnictwo.net/pic/0304/0304240066.jpg

 

IN-BOX kalek przedstawię jak tylko je zakupię

Pierwsze prace już niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie malowania -nie jestem pewien na 100% , ale wydaje mi sie iz nie jest ono kompletne, własnie na tym konkretnym egzemplarzu i zdjeciu. Brakuje pięknego wizerunku Gąsiora na stateczniku pionowym-symbolu 45 LED z Modlina.Jeśli bedzie taka potrzeba, po powrocie z pracy postaram sie poszukać, mam gdzies zdjecie własnie z ostatniego lotu tego s-tu. Jeden z najładniejszych Limków. Ładny model na Nowy Rok.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie malowania -nie jestem pewien na 100% , ale wydaje mi sie iz nie jest ono kompletne, własnie na tym konkretnym egzemplarzu i zdjeciu.

 

Nie jest kompletne ale to jedyne zdjęcia tego egzemplarza jakie znalazłem.Oprócz tych dwóch są tylko modele.

 

Pamiętaj, że do ankiety będziesz mógł tylko jednego wpisać. Będziesz miał w czym wybierac. Pozdro

 

Jednego ale w danej kategorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Zacny temat. Będę wiernym obserwatorem wątka ponieważ jestem w trakcie budowy tego modelu z zestawu HobbyBoss. Kalkomanie HDL są najwyższej jakości i chyba nie brakuje im niczego.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to bocian, szyja, łeb i dziób nie przypomina bociana. Chyba że autor malunku chciał ,żeby to był bocian a wyszło jak widać. Ale to nieistotne niech się spierają ornitolodzy, ważne żeby modelik wyszedł dobrze warsztatowo i merytorycznie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE! Czy to ważne czy to bocian łabędź,gęś,gąsior czy kaczor? Niech będzie nawet lelek kozodój,krzyżodziób pospolity lub inny corvus corax albo passer domesticus ! Jest się o co spierać...naprawdę...

 

Znikome postępy:

 

P1030008.jpg

P1030009.jpg

P1030010.jpg

P1030011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ważne żeby modelik wyszedł jak oryginał Przepraszam za zaistniałe zamieszanie

 

Nie no , nie ma sprawy. Sorry za reakcję ale takie sprzeczki jak dla mnie są bez sensu...Może uznacie mnie za heretyka ale nie wgłębiam się ile jest śrub w kole czy nitów w podziale na skrzydłach i nie mam zamiaru tego robić.Nie ślęczę nad planami i nie przesuwam linii o dwa mm bo się nie zgadza.Modelarstwo mnie relaksuje i dlatego kleję

 

Mizerne postępy:zaszpachlowane zaklęśnięcia tworzywa na skrzydłach

 

P1060010.jpg

P1060009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Mam nadzieję, że temat jeszcze odżyje ?

 

Czy godło pod owiwką to też element malowania okolicznościowego związanego z ostatnim lotem maszyny, czy też samolot w służbie także go posiadał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.