Skocz do zawartości

Tiger I - AFV Club 1:35


Aphar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyżby nikt nie robił zimmeritu ze szpachli tamki?!?

Szkoda, liczyłem na jakiś odzew i pomoc

 

 

Poskładałem budę.

Wyszło kolejne niedociągnięcie AFV - po obu stronach kadłuba pojawia się szpara na złączeniu górnej i dolnej połówki. Największa jest z przodu, za to brak jej z tyłu. Wygląda to tak, jakby wanna była szersza z przodu (lub góra odwrotnie). Myślę, że na zdjęciach widać, co mam na myśli (tu przygotowane do wyrównania szpachlą):

 

IMG_5354.JPG

 

Wstawiłem wspomniany wcześniej kołek, który pięknie podtrzymuje tylną część kadłuba. Teraz wieża chodzi tak, jak powinna:

 

IMG_5357.JPG

 

Od nowa zrobiłem też właz ewakuacyjny, tym razem z dwuskładnikowej szpachli:

 

IMG_5364.JPG

 

oraz wstawiłem peryskopy (już pomalowane, ale jeszcze z maskolem):

 

IMG_5360.JPG

 

Na koniec chcę poddać Waszej ocenie pierwsze podejście do zimmeritu.

Położyłem go testowo na starej Panterze, wykonany ze szpachli tamki metodą prezentowaną przez Dewler'a:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=15223.

 

IMG_5365.JPG

 

Na załamaniu wieży łączone są dwa kawałki zimmeritu. Wzór niestety trochę zniknął pod palcami - nauczka na przyszłość, aby bardziej uważać. Całość pokryta białą farbą, która została w aero po powtórnym malowaniu wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem wspomniany wcześniej kołek, który pięknie podtrzymuje tylną część kadłuba. Teraz wieża chodzi tak, jak powinna:

 

Wystarczyło trochę podgrzać suszarką do włosów i wyprostować. W moim egzemplarzu było podobnie, jednak po paru minutach zabawy z prostowaniem, kadłub złożył się doskonale i bez szpar. Powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poćwicz jeszcze ten zimmerit bo potencjał masz a i kierunek jest słuszny. Mocniej odciśnij wzór - najlepiej poćwicz na kawałku polistyrenu. Na większej powierzchni aby dokładnie opanować technikę - Dawaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zimm bardzo ładnie ci wyszedł, kocisko wygląda coraz miodniej. Nie planujesz poobijać troszkę zimmeritu? Chyba,że ma być "nówka sztuka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, cieszę się, że są pozytywne

 

Czy ten MG w kadłubie jest prawidłowy? Coś tam ostatnio ktoś pisał, że ten z RB nie jest prawidłowy.

 

Nie wiem, nie sprawdzałem. Jak będę miał chwilę to polukam w papiery, ale ten i tak jest lepszy od zestawowego. Jednak na tym etapie trudno już będzie cokolwiek zmienić.

 

artex - tygrysek ma być raczej nowy, może jakieś porysowane/pogięte błotniki czy osłony, ale nie poobijany zimmerit - postrzelany będzie następny

 

Malowanie będzie ze 102 batalionu, numer (o ile pamiętam) 311, z Normandii. Wieczorem mogę wrzucić schemat, jeżeli jest ktoś zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to bardzo późna wersja, w której dach był grubszy od standardowej o 40 cm (czy może miał 40 cm grubości) i w związku z tym trochę wystawał ponad ściany boczne.

O ile pamiętam, pisaliśmy o tym gdzieś na początku wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwozdkę.

Może ktoś z was wpadnie na jakiś dobry pomysł jak to rozwiązać.

 

To jest fragment instrukcji montażu blaszek Voyager'a, a dokładnie ta część, która odnosi się do przedniego błotnika.

 

Untitled-Scanned-01.jpg

 

Otóż, do mocowania tak na błotniku jak i na pancerzu należy wykorzystać malutkie metalowe uszka, przez które należy przełożyć drucik. Wszystko cacy, tylko jak umocować te uszka do pancerza, kiedy powierzchnią styku są 2 mm krawędzi blaszki?

 

Jakieś pomysły, sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model jest w zasadzie poskładany, oblaszkowany i gotowy do malowania.

 

IMG_5508.JPG

 

IMG_5507.JPG

 

IMG_5511.JPG

 

IMG_5512.JPG

 

Kilka zbliżeń, niestety na więcej nie pozwala mój małowypasiony aparat.

 

IMG_5514.JPG

 

IMG_5515.JPG

 

Niestety, konkurs zbliża się do końca, a przy moim tempie pracy nie ma żadnych szans na to, abym skończył ten model na czas.

 

Zastanowię się czy w tym stanie warto go wrzucać do galerii konkursowej - pewnie będzie śmiesznie wyglądać, jedyny golas wśród pomalowanych i dopieszczonych wszelkiej maści pancer wagenów.

 

Dziękuję wszystkim za udział w tej zabawie, wasze komentarze i wytrwałość.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zdążyłeś

Nie starczy czasu

 

 

Tygrys będzie w takim malowaniu

 

Untitled-Scanned-01.jpg

 

 

a na razie położyłem bazę:

 

IMG_5519.JPG

 

IMG_5521.JPG

 

IMG_5522.JPG

 

IMG_5526.JPG

 

IMG_5528.JPG

 

Jednocześnie proszę admina o przeniesienie tego wątku do 'normalnego' warsztatu - chciałbym go kontynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie proszę admina o przeniesienie tego wątku do 'normalnego' warsztatu - chciałbym go kontynuować.

Zrobione! Szkoda, że nie zdarzyłeś, bo fajnie się zapowiada:) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś zimmerit szpachlą możesz opisać????

 

Jest strasznie rzadka....

 

Zgadza się. Zwykła nie nadaje się do tego celu.

Ja wykorzystałem szpachlówkę dwuskładnikową od Tamki. Na model plus testy, na które nota bene surowca nie żałowałem, poszło mi prawie całe opakowanie.

 

IMG_5530.JPG

 

Postępowałem zgodnie z tutorialem dwelera (link podałem gdzieś wcześniej).

Moim zdaniem największy problem pojawia się po nałożeniu rozwałkowanej masy na model (posmarowany już klejem CA). Wtedy w zasadzie miałem jedną próbę wykonania faktury zimmeritu, bo w przypadku błędu ani nie dało się tego odkleić, ani wyrównać i zrobić jeszcze raz.

I jeszcze drobna uwaga, próbowałem z dwoma klejami CA: kropelką, która kompletnie nie zdała egzaminu ponieważ jej czas schnięcia jest na tyle krótki, że o pomyłki nie trudno, i klejem w żelu, który sprawdził się bardzo dobrze, choć i przy nim trzeba się uwijać.

 

Do zrobienia faktury użyłem takiego oto zimmerit applicator marki AFV Club - bardzo przyjemne narządko. Wykorzystałem tylko stempel, choć w zestawie są też kółka, to moim zdaniem dają one zbyt płytką rzeźbę. Może jak do kolejnego modelu pogłębię nacięcia na kółkach to je wykorzystam.

 

IMG_5532.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie bardzo fajnie to wyszło, ale niepotrzebnie kupowałeś tamiyoski droogi przyrząd, można go zastąpić kółkiem od zapalniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.