Skocz do zawartości

Mig-21bis 1/72 ZVEZDA +Wkład własny-Barwa 9plm nr burt 9703


PiotrPilot

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdą jest to ,że przed wykonywaniem czynności mających na celu nitowanie powierzchni skrzydeł powinno się najpierw ją dokładnie wyszlifować, wypolerować i odtłuścić następnie przystąpić do nitowania.

 

Piotrek, mógłbyś wyjaśnić po jaką ..... na tym etapie odtłuszczanie powierzchni? Mam uwierzyć, że do etapu malowania będziesz śmigał w chirurgicznych rękawiczkach a dalsze prace wykonywał w komorze laminarnej??? Nie popadajmy w paranoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odtłuszczenie powierzchni na tym etapie wykonuję tylko i wyłącznie po to żeby małymi krokami przygotować ją do pryśnięcia surfacerem. Choć prawda jest taka, że i tak przed pryśnięciem surfacerem trzeba będzie powtórzyć tą czynność gdyż na powierzchniach modelu są ślady po dotknięciach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dobry wieczór wszystkim

Witam po bardzo ale to bardzo długiej przerwie w moim warsztacie.

Przyszedł czas najwyższy na dokończenie tego projektu. Dzisiejszego wieczoru udało mi się trochę po strugać przy Migu i wykonać kilka elementów od podstaw. Wykonałem półkę pod celownik, wykonałem przewody pomalowałem i zamontowałem celownik.

Chciałbym was wszystkich bardzo przerosić, za tą ciszę w moim warsztacie bo wiem, że zapowiadało się fajnie , szybko itd. Natomiast rozciągnęło się to w czasie do 4lat. Prawie tyle czasu i lat !!! co Pan Andrzej Ziober poświęcił na wykonanie swoich projektów w tym pięknego Mi-6.

Prawda jest taka ,że u mnie nie widać takich postępów jak u pana A.Z.

Przyznaję się ,że większość czasu który mogłem poświęcić na modelarstwo niestety a albo stety wykorzystałem na naukę w Dęblinie. A to latanie , nauka itd. no i poświęcenie czasu swojej Kobiecie :)

 

No nic koniec pisania tylko przechodze do sedna sprawy oto zdjęcia wykonanych elementów:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/414496d1fbf5b182.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7f737e51b9ddf4a6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5adee0d0f3264391.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6370a91b159b0ff7.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/800a7a5b1b26830c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2b7d1a9fdad2ffc.html

 

Informacyjnie chciałbym was poinformować ,że jest to mój ostatni Model wykonany w skali 1/72.

Przerzuciłem się na skalę 1/48 gdzie już czekają kolejne projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-modelarzem jestem od zawsze,a szybkie zawsze mi były miłe,pracowałem na ówczesnym nie "21"a E7A,czyli na Pfiew pułku w Debrznie,a w Zegrzu była moja 1esk i ja na przebazowaniu, bo w moim był remont pasa,mój to był PF-615

i taki sobie zrobiłem,pański jest piękny,już nie wiem czym będzie malowany,ale przy takim wykonaniu to tylko Alclaid.Sorry za trochę chaotyczny wpis ale dawno nie byłem na Forumnie,jak mawiał pewien klasyk.O Deblinie też trochę mógłbym ale to nie w ta pora.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuje mam nadzieję ,że za jakiś czas będę mógł także zobaczyć wykonanego przez Pana Miga-21-ego I będzie miał jeszcze więcej elementów dorobionych niż w moim.

Co do malowania metalizerami to wszystko wskazuje ,że wybiorę ALCLAD II lub Gunze Wszystko zależeć będzie od tego jaki odcień uzyskam po pomalowaniu próbek

Pozdrawiam Serdecznie kolejnego fachowca po 21-ym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-no niestety mój "szybki"napewno nie będzie miał wiecej wykonanych elementów,a to dlatego że byl zrobiony dawno dawno temu,(gdzie jeszcze nie bylo tyle dokumentacji)a tylko była pamięć,zresztą jak pan wie to te wersje miały

sporo róznic,ja jestem detalistą i mój niekłamany zachwyt wzbudziły golenie podwozia ,fantastyczne,butle we wnękach

głównego,itd,itd no cóż pozostaje zachwyt.Co do tego zbiorniczka w przednim górnym luku,to wiele mógłbym o nim,a raczej o roli którą spełnił,szczególnie przed 1nowego miesiąca,jak pański tata mechanikował to zapewnie wie o co chodzi.Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do brania udziału w konkursach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już myślałem że pokażesz skończony model To trwa dłużej niz remonty chorwackich 21 na Ukrainie

Zgadzam się z tym ,że trwa to dłużej niż remonty na prawdziwym płatowcu. Tak jak pisałem wczesniej niestety będąc studenetem Dęblińskiej Szkoły nie dysponuje aż tak dużą ilością czasu wolnego ... Choc prawda jest też taka ,że nie ma co zganiać tego wszystkiego na UCZELNIE. Bo są też dni kiedy chciałoby się cos podłubać w modelu ale konczy się to tylko na tym ,że się chcę.

 

Co tu duzo mówić ; Krótko zwięźle i na temat robiłem kiedy mi się tak naprawdę chciało I znalazłem czas

 

Witam-no niestety mój "szybki"napewno nie będzie miał wiecej wykonanych elementów,a to dlatego że byl zrobiony dawno dawno temu,(gdzie jeszcze nie bylo tyle dokumentacji)a tylko była pamięć,zresztą jak pan wie to te wersje miały

sporo róznic,ja jestem detalistą i mój niekłamany zachwyt wzbudziły golenie podwozia ,fantastyczne,butle we wnękach

głównego,itd,itd no cóż pozostaje zachwyt.Co do tego zbiorniczka w przednim górnym luku,to wiele mógłbym o nim,a raczej o roli którą spełnił,szczególnie przed 1nowego miesiąca,jak pański tata mechanikował to zapewnie wie o co chodzi.Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do brania udziału w konkursach.

 

W odpowiedzi na temat zbiornika instalacji przeciwoblodzeniowej i chłodzenia stacji radiolokacyjnej Każdy kto miał z nim jakąkolwiek styczność wie o nim wiele

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ciecz z instalacji chłodzenia stacji r-lok. to się już do niczego nie nadawała.Ewentualnie do porządnego wymycia oszklenia kabiny.Zresztą ta z p.oblodzeniówki tak samo. To było dobre zanim trafiło na samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego JRF Tak mam powiązanie z jednostką 5069 i 1133 z Zegrza Pom. Więcej szczegółów na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.