Skocz do zawartości

Mig-21bis 1/72 ZVEZDA +Wkład własny-Barwa 9plm nr burt 9703


PiotrPilot

Rekomendowane odpowiedzi

O chłopie pojechałeś po bandzie. Mam jeszcze co najmniej jedno żelazko w planach ale teraz to nie wiem czy wogóle pokażę foty mojego ostaniego pseudomiga

Wielki szacun dla Ciebie

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Koledzy bez przesady , To że robię ten model to nie znaczy ,że was tutaj straszę i będę nazywał wasze zestawy pseudo migami. Po prostu każdy posiada swoje umiejętności manualne jak i technologiczne które pomagają przy przetworzeniu kawałka plastiku w prawie żywy element wchodzący w skład budowy płatowca. To co tutaj ukazuje według mnie i tak nie jest wysokiego poziomu ponieważ jest to mała skala.W której nie łatwo wykonuje się mikro elementy.Następny jaki zapowiadam to Mig-21MF 1/48 lub Mig-21UM 1/32. Więc tam będzie większe pole do popisu. Ja także należę do modelarzy którzy swoją pasję ciągną 13-rok. I w tym okresie człowiek dość dużo się nauczył i nadal się uczy. Więc nie chciałbym by ktoś był pokrzywdzony tym że sam nie potrafił w swoim modelu wykonać tego co ja tutaj ukazuję. Dlatego sądzę ,że kolejny wasz model także będzie lepszy od poprzedniego. A mi tak naprawdę bardzo dużo w budowie pomaga świadomość tego ,że jest to moja ukochana maszyna przy której dość dużo czasu spędził mój Tata a z nim Ja. A co najważniejsze w budowie takiego modelu to to by zdobyć bardzo cenną monografię wyposażoną w bardzo szczegółowe zdjęcia i plany oraz opisy. Może ja mam o tyle lepiej od niektórych osób że znam tą konstrukcję , bo się przy niej wychowało.

 

Pozdrawiam Was wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając Twoją relację zaczynam coraz bardziej przekonywać się do faktu, że należy zacząć mocno iść w waloryzację w parze z dokumentacją i zgodnością z oryginałem.

Skala modelu i poziom detalu w konfrontacji ze skalą naprawdę robią duże wrażenie.

Jestem ciekaw, coż jeszcze wymyślisz w zakresie samodzielnej walorki.

Duże brawa, oj, duże!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chłopaki, mały offtopic. Korzystając z okazji że w tym wątku udziela się kilku specjalistów od dwudziestki jedynki, chciałbym poprosić o pomoc i opinię. Mam w kolejce model F-13 od Revella i zastanowiła mnie pewna kwestia. Piotrek w swoim modelu malował kokpit kolorem Emerald Green i ja wszędzie kokpity 21-ek widziałem w takim kolorze. Tymczasem Revell w swej instrukcji pisze że F-13 ma mieć kokpit w kolorze Light Grey (M76 revellowski). Czy możliwe jest że wczesne wersje tej maszyny miały szary kokpit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, zdjęcie cocpitu z jednej z wielu monografi 21 i zdjecia wnętrza modelu słynnego izraelskiego 007. Chyba było coś na rzeczy i rzeczywiście pierwsze wersje 21 miały szare kokpity.

21f136.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

mig21f1305.th.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

mig21f1303.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

mig21f1305.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Serdecznie po dość długiej przerwie.

Chciałbym ogłosić ,że przez najbliższy tydzień pracę przy modelu zostały przerwane. Ponieważ brak aparatu uniemożliwia mi kontynuacje budowy. Bo bez tego nie mogę się posunąć dalej. Więc trzeba czekać aż rodzice wrócą z wycieczki i oddadzą aparacik.A ja w tym czasie studiuję monografię i plany 21-ego.

 

 

Pozdrawiam Piotr Wawer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobry wieczór wszystkim.

A więc chciałbym poinformować ,że pracę przy modelu zostały wznowione lecz zdjęcia z budowy będą dopiero w niedzielę lub poniedziałek. Ponieważ w czwartek wybieram się do Rosnowa i Zegrza Pomorskiego ,m.in. na lotnisko Więc trzeba będzie zrobić zdjęcia tej pięknej historii.A czasu na siedzenie przy komputerze jest bardzo mało.

 

A więc proszę o cierpliwość i wyrozumiałość.

 

Pozdrawiam Piotr Wawer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A ja mam pytanie m. in. do Pana PiotraPilota i innych użytkowników farb Pactra Na jednym zdjęciu gdy pokazałeś swoje miejsce pracy zauważyłem, że malujesz tymi farbami...

Wiesz może jak się sprawdzają gdy się je rozcieńczy z wodą lub inną tanią alternatywą??

Pytanie nie z tematu... Sory :(

A co do Miga to jestem pod wrażeniem

Będe śledził resztę tematu, ponieważ mój tata też latał na wersji Bis tyle, że na lotnisku w Gdyni, Babich Dołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodajcie bo właśnie mam kaleczki do niego to by co polepić... Z tym że...

Pokusiłem się kiedyś na model Condora "R" i się okazuje że to bis'ka. Ogólnie wygląda jakby ktoś wyciosał go z kawałka plastiku. Nie wiem czy warto brnąć i go szlifować, czy kupić niezawodną Gwiazdkę ale koszt 3xcondor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem Zwezde jest naprawdę dobra,bez problemów się sklejało.Robię teraz UM /KP/ i jest to taki sam wypust jak Kondora i nie ma z nim jakichś więkrzych problemów,wyknałem na nim nitowanie,włożyłem kokpit z Pavli troche zabawy wychodzi całkiem niezły migacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem już UM z condora i przyznam że trzeba było się napocić żeby okrzesać do formy a'la MiG. Dobry podział blach i delikatne zagłębienia ale jakość wyprasek ogólnie jest słaba. Mocno zacienione lub zgrubione elementy jak skrzydła czy klapy podwozia gł. a poza tym jakiś plastik miękki. Wolę rzeźbę (jeśli chodzi o "budżetówki") z ploastykiem albo MC ale bis to bis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w większości modeli gdy się wykona je za pomocą zestawów waloryzujących wychodzą dość efektownie. Ale jak odnoszą się do planów itp. to już jest inna bajka. Dlatego sam wybrałem budowę większości elementów od podstaw. Gdzie można je dobrze z wymiarować itp. I wychodzi o niebo lepiej według mnie niż kupiony np. żywiczny kokpit. Ale to są tylko moje osobiste spostrzeżenia i zdania.

Pozdrawiam niedługo postaram się wkleić zdjęcia z dalszych efektów pracy przy Migu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zdjęcia z wyjazdu do Rosnowa oraz Zegrza Pomorskiego. To także wstawię razem z relacją z budowy Miga. Ponieważ aktualnie jest brak czasu na wszystko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotrze. To będzie prywatna epopeja do Ciebie Jesteśmy rówieśnikami z tego co tu wyczytałem, osobiście kleje modele od 8 roku życia, ale to była zabawa, a w liceum myślałem że już z tym skończyłem na amen. trafiłem jednak na to forum i to we mnie odżyło poczytałem o technikach i sposobach i skleiłem dopiero jeden czołg (M4A3E8 Sherman)

i zrobiłem mu dioramkę z udziałem figurantów^^ (zdjęcia może gdy dopadnę jakiś aparat). Nie przepadałem nigdy za skalą 1:72 tak jak za lotnictwem (szczególnie radzieckim) Ale widząc to co ty potrafisz w tym temacie zrobić, to w jaki sposób budujesz ten model... To dla mnie wspaniałe świadectwo, jak pasja i miłość do maszyny, może na maxa podkręcić talent i zdolności, aby powstawało to skrzydlate cudo Jesteś chłopie esencją tego co jest tak wspaniałe w tym hobby, wiem co mówię płaszcząc się i korząc przed Twym wirtualnym obliczem przyznaje ze jesteś moim mistrzem Gratuluję tego jakim jesteś człowiekiem, i oczywiście owoców twojej pracy, no i zasiadam do tego tematu, i będę się lampił na każde kolejne zdjęcie jakie dodasz

 

Pozdrawiam Michał Grzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje tobie Michale za te miłe słowa. Bardzo się cieszę z tego ,że osoba która nie przepada za lotnictwem ,a także za replikami latających maszyn. Ma zamiar zasiąść do tego tematu a przy okazji być KIBICEM moich prac. Chodź ja jestem zdania ,że gratulacje powinienem dopiero uzyskać gdy model będzie ukończony. Ale naprawdę bardzo mi miło i dziękuje WAM Wszystkim.

A tobie Michale życzę także powodzenia w modelarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.