Skocz do zawartości

Mig-21bis 1/72 ZVEZDA +Wkład własny-Barwa 9plm nr burt 9703


PiotrPilot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A więc tutaj zdjęcie klpy zamykającej komore podwozia z 9703 za czasów służenia w 26PLM - 9PLM Chodź zdjęcie nie jest dobrej jakości i nie odzwierciedla dokładnego koloru. I wzorowałem się na zdjęciach z Miga-21bis 9524 a także 9763 itp.

Tak właśnie będzię to wyglądało.

 

wnka9703.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Dzień kończę dziś zrobieniem od podstaw wnęki przedniego podwozia. Jak narazie mam do pokazania podłogę wraz ,z kilkoma elementami W miescach gdzie są otwory biegły będą przewody , i instalacje hydrauliczne itp.

 

 

dwneki.jpg

 

wneka.jpg

 

wneka2.jpg

 

wnkagot1.jpg

 

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o to wygląda praca budowy od podstaw wnętrza wnęki podwozia przedniego narazie ,są elementy takie jak wręgi w których znajdują się otwory na insatalcje , i przednia sciana boczna . W miejscach gdzie są wolne przestrzenie będzie scianka boczna na której będą znajdowały się rozmaite urządzenia i instalacje. Według mnie jest to jak narazie jeden z trudniejszych etapów budowy. Ponieważ są to bardzo małe i cieniutkie elementy które naparwde cięzko się obrabia skalpelem i różnymi innym narzędziami modelarskimi.

 

 

podogad.jpg

 

podoga2.jpg

 

podoga3.jpg

 

Pozdrawiam . A ja wracam do przeglądania monografi i rozrysowywania sobie planów co jak rozmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam Serdecznie.

Jako przerywnik w moim temacie o budowie Miga-21bis z tworzywa sztucznego. Chciałbym się po chwalić MOIM NAJCENNIEJSZYM modelem i NAJPIĘKNIEJSZYM elementem na wyposażeniu pokoju. Jest nim także Mig-21bis ,ale budowany od podstaw z DREWNA bukowego . Model jest w skali 1:25 i ma także elementy dorobione z prawdziwego dural aluminium stosowanego w lotnictwie. A także stożek wlotowy i kokpit jest malowany oryginalną farbą stosowaną przez techników w Zegrzu Pomorskim. Model ten dostałem od człowieka który był dla mnie największym przyjacielem w życiu itp. tak zwany modelarz z ROSNOWA Śp.Baca. Pan babcia131 wie kto to. I to ja zostałem wyznaczony na dokończenie za niego wieloletniej pracy przy modelu. Gdy model znalazł się u mnie w roku 2007 był można powiedzieć w stanie takim ,że był zaczęty kadłub, stożek dorobiony z duralu itp. większość była zrobiona. Ja od siebie dodałem elementy takie jak wyposażenie kokpitu w tablice przyrządów , płetwę pod kadłubową itd. Model jest robiony bardzo po woli. Bo wolę na niego patrzeć gdy jest w stanie takim jaki dostałem,a to dlatego ,że bardzo wiele mi przypomina oraz darzę go wielkim sentymentem itp.

 

O to zdjęcia :

 

migprzod.th.jpg

 

bokmig.th.jpg

 

domig.th.jpg

 

domig2.th.jpg

 

skrzydo.th.jpg

 

migcelo.th.jpg

 

porownanie.th.jpg

 

kokpiti.th.jpg

 

zbiornik.th.jpg

 

statmig.th.jpg

 

Pozdrawiam Piotr Wawer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po dość długiej przerwie w budowie mini repliki tej pięknej maszyny. Dziś postanowiłem wziąć się do dalszej roboty. Bo nie mogę patrzeć na niego jak leży po segregowany w pojemnikach... gotowy do dalszego montażu. A czasu brakowało. Więc zdjęcia z efektów budowy postaram się wrzucić może , jeszcze dziś wieczorem lub jutro.

Pozdrawiam Piotr Wawer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wyszło na to, że mój mail będzie miał klasyczną strukturę sandwicha - pochwała, nagana, pochwała

 

Bardzo mi się podoba ten wątek, sam też mam plan zbudować MiGa-21, tyle że mój pewnie nie będzie aż tak wycyzelowany.

 

Wnerwiają mnie twoje zdrobnionka Piotrze - k-wa, nie jesteśmy na GG, a ty jesteś bardzo poważnym graczem zajmującym się poważnymi zainteresowaniami. Pewnie to moje kompleksy, ale pomogło by mi gdybyś przestał ich używać.

 

Tak czy inaczej jest to mocna rzecz zobaczyć kiedy ktoś buduje model maszyny, którą dobrze zna. Właściwie tak powinno być zawsze, ale zwykle nie jest - ile razy sam bardzo chciałem coś zbudować, a dokumnetacji brakło... I najlepsza nawet dokumentacja nie zastąpi kontaktu 1:1. Także szacunek. W przypadku twojego stosunku do MiGa-21 można powiedzieć "poznać go - to znaczy go pokochać". Nie ma dwóch zdań, dla polskiego lotnictwa to wyjątkowy samolot. Gratuluję konsekwencji w dążeniu do celu i życzę powodzenia z budową

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do modelu Miga-21 to uważam ,że jeśli będziesz miał czas i używał swoich umiejętności modelarskich i technologicznych. Które na pewno ciągle doskonalisz. Jak każdy z nas. To według mnie sprostasz temu zadaniu i na pewno udałoby się Tobie zbudować taką mini replikę 21-ego.

Co do moich zdrobnień to postaram się ich nie używać jeśli to przeszkadza. A jesteśmy tu po to by sobie pomagać .

 

Pozdrawiam Serdecznie Piotr Wawer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ,z spóźnioną obietnicą wrzucę kilka zdjęć przedniej wnęki podwozia . Trochę męczyłem się z przyklejeniem i dopasowaniem ścianek bocznych i z szlifowaniem w środku wręg, oraz otworów przez które będą przechodzić przewody i instalacje. Jak widać po zdjęciach wnęka przedniego podwozia nie jest dużych rozmiarów i bardzo ciężko jest wykonać elementy które mają po 1-2mm. Element ten po oszlifowaniu i odtłuszczeniu został pomalowany aerografem EW-770 podkładem a następnie kolorem docelowym .Czyli takim oliwkowo zielonym - zgniła zieleń ale jaśniejsza. Choć według mnie na zdjęciu widać jakby był lekki połysk ale patrząc na żywo tego nie ma. Teraz jestem na etapie doposażenia jej w różne instalację, przewody, butle itp. Dużo tego. Zdjęcia z dzisiejszych prac wieczorkiem .

 

wnka1czyts.th.jpg

 

wnka2.th.jpg

 

wnka3cz.th.jpg

 

pomalowana.th.jpg

 

Pozdrawiam Piotr Wawer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę proszę znów możemy podziwiać wyniki dorabiania części przez naszego młodego ambitnego modelarza,

nic innego jak tylko pozazdrościć takiej precyzji Panie Piotrze ;P

widzę, że trud i nieobecność się opłacają ;)

Bardzo Ciekawy sposób wykonania, może przybliżyłby nam Pan genezę krok po kroku wykonania wnęki podwozia

 

 

serdecznie pozdrawiam.. i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przybliżyłby nam Pan genezę krok po kroku wykonania wnęki podwozia

Pewnie podobnie jak u Adama Słodowego - ''bierzemy kawałek plastiku z opakowania po serku i formujemy go na coś na kształt wnęki MiG-21''

A tak poważnie to podziwiać konsekwencji i samozaparcia.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wieczór męczyłem się z kilkoma elementami doposażenia wnęki przedniego podwozia. O to efekty. Chodź zdjęcia może nie są już najlepszej jakości bo naprawdę ciężko zrobić tak małemu elementowi zdjęcie dość precyzyjnie. I co mnie denerwuje to to że podczas robienia zdjęć już nawet bez lampy błyskowej farba w wnęce ma inny kolor i połysk gdzie na żywo go w ogóle nie ma. Jutro zdjęcia wszystkich przewodów i instalacji.

 

elementydod.th.jpg

 

wspor.th.jpg

 

wspor2.th.jpg

 

wneka3.th.jpg

 

wneka3n.th.jpg

 

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o to wyglądają prace przy doposażeniu wnęki w instalacje i przewody oraz wszelkie urządzenia . O to efekty na zdjęciach . Jeszcze brakuje 15 elementów i koniec pracy nad wnęką .Co mnie bardzo cieszy. Bo później dojdzie podwozie z jego instalacją jak model będzie ku końcowi. Zapraszam do komentarzy .

 

spryny.th.jpg

 

wne1.th.jpg

 

wnka2.th.jpg

 

wnka3.th.jpg

 

wnka4.th.jpg

 

wnka5.th.jpg

 

Pozdrawiam Piotr Wawer oraz życzę miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuje bardzo.

Powodzenie w dalszej pracy przy modelu się przyda. Bo naprawdę w tej skali wykonywać praktycznie każdy element wyposażenia wnęki przedniego podwozia jest to nie lada wyczyn. Ale i tak według mnie są błędy które będę chciał wyeliminować podczas budowy następnego 21-ego. Ale jak na tą skalę i tak jestem z siebie zadowolony.

 

Pozdrawiam Piotr Wawer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem, od kogo kupiłeś Piotrek "wielką szparkę"

 

MiG, a raczej jego elementy prezentują się bardzo ładnie. Trzyman kciuki za dalsze etapy pracy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Piękna robota. Wiem co piszę, bo zbudowałem już kilka szybkich ale żaden nie był tak zdetalizowny jak Twój.Świetnie udało Ci się dobrać farby na wnęki. Ja zawsze mam z tym kłopot.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi koledzy o następny model po tym co aktualnie robię. Wiem że będzie to także 21-wszy . A jaki to jeszcze zobaczymy. Marcinie odnośnie twojej prośby wezmę ją pod uwagę chodź UM-a chciałem wykonać w Zegrzyńskich barwach. Ale jeszcze trochę czasu na zastanowienie mam.

A ciekawostką dla was może być to przede wszystkim tyczy się do postu Damiana . Że przy uzyskaniu i dobieraniu farby na kolor wnęki przedniego podwozia pomagała i decydowała Moja kochana druga połówka. Więc także jej należą się brawa i oklaski. Bo jest moją asystentką przy budowie .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie która zaowocowała nowymi elementami dorobionymi własnoręcznie. Są to: ukończona przednia wnęka podwozia oraz wyposażenie komory silnika w części ogonowej w wręgi oraz podłużnice. W sumie rodzina pytała mnie po co to zrobiłem gdy i tak nie będzie tego widać. I o to kolejny przykład tego ,że znów przydaje się tu tekst naszego Najsłynniejszego Modelarza Andrzeja Ziober. Gdyż to naprawdę jego artykuły zachęciły oraz skłoniły do tego by robić nawet elementy których nie będzie widać. Nawet dla własnej satysfakcji wiem że tam są. Co mnie cieszy. A tak naprawdę mówiąc wkładam całe serce do budowy tego modelu ,i nie potrafiłbym sobie odmówić tego. By czegoś nie zrobić.

O to zdjęcia z budowy

 

wnkagotowa.th.jpg

 

wnkagotowa2.th.jpg

 

szlifowanie.th.jpg

 

wklejaniepaskow.th.jpg

 

wklejonepaski.th.jpg

 

wklejonepaski2.th.jpg

 

klejenie.th.jpg

 

wklejanieeber.th.jpg

 

wregiizebra.th.jpg

 

A więc zapraszam do komentarzy i pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorkiem siedziałem nad tym by z blaszki którą dostałem w kwiaciarni zrobić osłonę komory dopalacza z silnika R-25-300. Według mnie nawet nieźle wyszło. Chodź efekty będą gdy będzie już pomalowana. A także gdy dołączą do niej inne elementy wyposażenia silnika. O to zdjęcia :

 

Moja maszyna do robienia specjalnych kształtów osłony komory dopalacza.

 

narzedzoie.th.jpg

 

wyginanie.th.jpg

 

krzek1.th.jpg

 

3krzki.th.jpg

 

krzki.th.jpg

 

gotowa.th.jpg

 

Na dziś starczy dłubania. Więc życzę miłego oglądania oraz zachęcam do komentarzy. Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.