Skocz do zawartości

ITALERI 3836 MAN TGA with 20' Container


Edler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Własnie wróciłem z poczty z modelem Mana o takim:

3836S.jpg

Tylko zastanawiam sie nad malowaniem.Czy pomalowac go w kolorze zalecanym czy własna wene.Własciwie to wolał bym cos sam zrobić.

A pomysly mialem takie:

1.Dolna czesc auta Biała,kabina Czarna bądz na odwrót.

2.Dół czerwony góra niebieska.

 

Jesli macie jeszcze jakies propozycje to dawajcie.Rozpatrze kazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zestaw marzenie

 

Czy on jest w sprzedaży?

 

Acha, ja bym polecał malowanie producenta, ale oczywiście z duużym połyskiem (jakoś mi przypadł do gustu ten kolor).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co fajny zestaw zaczynam zalowac ze kupilem samego mana (chyba ze ktos ma taki zestw i chce popedzic kontener i naczepe to chetnie ) a taki zewstaw widzialem w jakims sklepie internetowym i na allegro za chyba 140 wiec to nawet okazja pozdro i zycze powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadaj w 150 czy 152 o ile takie jeszcze w Gdyni smigaja i dawaj pod baze kontenerowa. Napewno cos wypatrzysz

Tak chłopie przez 6 lat jeździłem 152 do szkoły.I 152 nie staje przy terminalu.Tylko 150 z wymienioch ;) pozatym raczej nie spotam tam takiego na pudłach.Tam raczej biedne autka smigaja.Jak już to te co czekaja na wjazd na prom ;)

Myslalem nad malowaniem w kościele na przygotowaniu do bierzmowania i wymslilem.

Czerwony dół,Bialy Grill i akcenty i kabina niebieska w kolorze zalecanym przez producenta.

Wiecie co ten.Tak popatrzyłem to model fajny, ma skrętną os, ale... nie ma uchylanej kabiny ;/ juz wole miec sztywna oś a uchylana kabine i bawic sie przy silniku.Zawsze jakis tłok mozna wyczyscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ten.Tak popatrzyłem to model fajny, ma skrętną os, ale... nie ma uchylanej kabiny ;/ juz wole miec sztywna oś a uchylana kabine i bawic sie przy silniku.Zawsze jakis tłok mozna wyczyscic.

 

 

Uuuuu to szkoda. Jest to do zrobienia, ale wszystko zależy od chęci i samozaparcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chłopie przez 6 lat jeździłem 152 do szkoły.I 152 nie staje przy terminalu.Tylko 150 z wymienioch

 

Za moich czasow wszystkie smigaly kolo bazy bo wiadukt nie byl jeszcze dokonczony

Nie wymiguj sie bo kontenery smigaja co 5 minut po ulicach Gdyni. Druga baza jest w budowie i do tego pewnie dalej laduja je jeszcze przy polskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manów akurat trochę jeździ... Wystarczy stanąć na zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego w stronę Chylonii, albo już na Chylonii przy wjeździe na obwodnicę. Co drugi z kontenerem.

 

Ja proponuję ulubiony motyw mojej córci (wypatrzyła właśnie przy wjeździe na obwodnicę) - zielona kabina w żółte gwiazdki

 

Okonku, stare dzieje, byś zobaczył, teraz przebudowali mocno jeden zjazd, dorobili nitkę na Wiśniewskiego, wczoraj otworzyli nowy wiadukt nad portowymi torami. Jaja jak berety...

 

Aha, no i na przeciw starej bazy wyrosła nowa konkurencyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no model fajny jeśli się nie mylę razem z kontenerem ma ok 59 cm długościu , a więc spoko zestaw a co do kolorystyki to za bym pomalował: dół i naczepa czarny, a góra czerwona, kontener jakiś taki pomarań nie za jaskrawy , a uchylaną kabinę może bez problemu zrobić

 

P.S

A powiedz mi ma on silnik i skrętną oś i czy rama z bakiem jest odlana w całości czy też jest wszstko oddzielnie ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ten.Tak popatrzyłem to model fajny, ma skrętną os, ale... nie ma uchylanej kabiny ;/ juz wole miec sztywna oś a uchylana kabine i bawic sie przy silniku.Zawsze jakis tłok mozna wyczyscic.

Obawiam się że jesteś w błędzie, oś z piastami jest sztywna i koła nie skręcają się. Niestety ciągnik jest ten sam co osobno sprzedawany konik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropos tematu, czy wie ktoś gdzie znaleźć rysunki, rzuty, szkice, wymiary, dokładne foty takiego kontenera jak ten pokazany powyżej (lub podobnych)?

 

http://www.interportcargo.com.au/tainspecs.htm

http://www.ryanint.com.au/container_specifications.php

http://www.polsupply.com.pl/Kon20.htm

http://www.polsupply.com.pl/Kon40.htm

http://www.sosconsultants.com.au/customer_information_ocean.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udałem sie po farby i po przyjsciu do domu mialem dylemat.Czarny Metalik czy Whit Insignia.Wkoncu po otwarciu puszek stwierdzilem ze Biały bedzie lepszy.Pozatym Manom do "twarzy" w białym.Rama naczepy na niebiesko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra juz sie zaczela 2 strona a tu ani jednego zdjecie z relacji budowy tego mana jak sie zaklada post z relacji budowy jakiegos modelu to i sie daje jakies zdjecia odrazu no nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra juz sie zaczela 2 strona a tu ani jednego zdjecie z relacji budowy tego mana jak sie zaklada post z relacji budowy jakiegos modelu to i sie daje jakies zdjecia odrazu no nie ??

Co się czepiasz, brakuje ci wyobraźni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie brakuje bo jest podobny temat i mniej wiecej wiem jak to bedzie wygladalo :P

A może wszyscy będziemy opisywać co robimy, a oglądać będziemy jeden i ten sam model już sklejony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.