Skocz do zawartości

ITALERI 3836 MAN TGA with 20' Container


Edler

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

6575d340a009cd71m.jpgc86d07cbea794e29m.jpg

 

Nareszcie,udało mi sie znależc 5 minut czasu i skeliłem kabine,połozyłem i wyszlifowałem szpachle.Uzywalem szpachli Humbrola i jest super.To moje pierwsze wypełnianie ubytków i mysle ze wyszlo przyzwoicie.Pomalował bym juz podkładem, lecz nie mam powietrza sprężonego do areografu ;/...

Na kolor sie zdecydowałem: White Insignia ;) Jeszcze w tym tygodniu kupie powietrze i bedzie malowanie pelna geba ;) Rama,kola,kabina ;) I zastanawiam sie nad jednym.Czy nie pomalowac kontenera na niebieski mat? Jak myslicie? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie jakieś fotki w Twoim temacie Kabinka jak narazie jest Ok.

Koloru na kontener nie będę ci doradzał, najlepiej jak sam go wybierzesz.

 

Jeszcze w tym tygodniu kupie powietrze i bedzie malowanie pelna geba ;

a czy nie lepiej nazbierać kasy i kupić kompresor Butle z gazem są dość drogie i przewaznie wystarczają zaledwie na jeden model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się butli kupywać koszt butli to ok 40 zł + przesyłką to ok 50 zł , 3 - 4 butle i możesz już kupić jakiś dobry kompresorek ja za 200 zł kupiłem 2 razy używanego ma - 1000 i jeste zadowolny ale widziałem też na allegro takie po ok 100 zł pari czy coś takiego nie wiem jakie to ma ciśnienie , ale kiedyś miałem inchalację w szpitalku na takim właśnie użądzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi serek - cenowo butle się nie opłacają. Poza tym kompresor daje ci stałe ciśnienie pracy aero, a przy butli to ciśnienie cały czas spada więc cały czas musisz ustawiać aero żeby farbą ci nie pluł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dobra aktual po bardzo dlugim czasie.

Prace poszły naprzód. Oto efekty:

na poczatek ogół tego co udało mi sie zrobić

e711073d2a368e84m.jpg

Teraz pudło pomalowane podkładem.Troche źle je wyszlifowałem przez co nie jestem do końca zadowolony, lecz wygląda to tak jak by były ślady użytkowania ;)

31f44a0fd55033b3m.jpg

Now rama naczepy.Świeżo pomalowana.Jak ja przenosiłem to sobie łapy uwaliłem.Małowałem pędzle bo areo nie było by tak dokładnie.Wyszło ładnie

d487d1ab61d0cf1bm.jpg

To są drzwi pudła pomalowane podkładem. Platformy na naczepe pomalowane kolorem srebrnym i derzak naczepy ;)

c922386b8cd39706m.jpg

Nadkola i bak paliwa pomalowany podkładem, tylnie zawiesznie ciągnika i zbiornik powitrza od naczepy.

d75994f09eb82854m.jpg

Teraz moje ulubione, wnętrze. Troche sie przy nim meczyłem i wyszło ładnie.Jeszcze boje sie bawic w tapicerke ale naxt model a i owszem ;)

ff93c35f73d6ff5fm.jpg

4aebf0787ea8f229m.jpg

No i kabina pomalowana podkładem ;)

db79b23920776d74m.jpg

 

No i jak podoba się? Mi tam sie podoba i jestem zadowolony ze efektów prac i dumny z siebie ze czegos bardzo nie zje*** ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małowałem pędzle bo areo nie było by tak dokładnie.

Czy aero byłby bardziej niedokładny to raczej był bym nie powiedział

 

Widzę, że jak na razie powoli do przodu z pracą na modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szesnastak nie mialem na mysli ze mniej dokładnie tylko ze nie zuwazyl bym tego i owego.Nie wiedziałem jak to wyrazic wiec napisałem tak.

tornado mogl bys powiedziec jak zrobic foty wnetrza i ogołem modelu cyfrowka zeby były ostre i ładne? Jak ustawic flash, jak oswietlenie dac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado mogl bys powiedziec jak zrobic foty wnetrza i ogołem modelu cyfrowka zeby były ostre i ładne? Jak ustawic flash, jak oswietlenie dac?

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, robię kupę fotek i wybiera te które są już jako tako możliwe Jak dobrze pamiętam, to w dziale Jak to zrobić i pokazać jest trochę wiadomości na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado mogl bys powiedziec jak zrobic foty wnetrza i ogołem modelu cyfrowka zeby były ostre i ładne? Jak ustawic flash, jak oswietlenie dac?

Sorki, że się wtrącam, ale najlepiej robić je bez flesha oraz najlepiej używać funkcji "makro".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób fotki na zerowym zoomie i nigdy nie używaj flesza nawet jak masz ciemno w pokoju, bo przekłamie ci kolory i wszystko co najlepsze w modelu. Poza tym pozabieraj wszystko inne co stoi w tle fotografowanego obiektu, bo aparat głupieje i złapie ci przez pomyłkę ostrość na coś innego niż model. No i funkcja "makro" się przydaje. Poza tym rób 10 razy zdjęcie tego samego elementu, a potem wybierz jedno najlepsze.

 

PS

Prace widzę idą na całego. Tak trzymać, bo nieźle się model zapowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thnx za rady.Właśnie skończyłem zderzak naczepy i moja pięta ahillesowa- kalkomanie.Boże jak ja ich nie nawidze! Ale wyszło nieźle. Zdjecia pokaze jutro.

P.S

Fajnie slyszesc z ust tak doświadocznych modelarzy ze mój model zapowiada sie ciekawie.Buduje morale, bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie bardzo mi się podoba. Musze przyznać Edler że widząc postępy prac u ciebie naszła mnie wena na swojego MAN'a więc pewnie niedługo fotki wrzuce.

 

Też a propos szpachlowania w moim modelu na przedniej ścianie kabiny tak mniej więcej pod wycieraczkami mam jamki skurcowe - niewielkie bo niewielkie ale jednak. U ciebie też były?? bo szpachli tam nie widziałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domysłam sie ze jamki skurcowe to tkaie małe kółeczka.Nie nie miałem, pewnie to wada twojego modelu ;)

Jamy skurczowe to takie nieregularne zagłębienia, kółeczka o których piszesz to ślady po wypychaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skończyłem naczepe. Oto efekty pracy, prawie miesiecznej ;)

c651a8002c51619cm.jpg43b1d10a656ec7fam.jpg

ad0999ca85ac8b74m.jpg836ca6b62bff7d9am.jpg

Co do pracy to jestem zadowolny i dumny z siebie, a najbardziej z kół.Pamiętam jak pare miesiecy temu z zadroscią patrzyłem na koła z modeli Tornada. Teraz na moim biurką są takie same.

Co do reszty modelu to nie wiem kiedy go skończe.Już wisi na demną widmo testów gimnazjamych i będę miał zbyt wiele czasu na model ;( Prosze o komentarz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, naczepka bardzo ładnie sie prezentuje Ładnie pomalowana i kolorystyka też miła dla oka

A gdzie kontener Proszę o fotki całego zestawu.

Ps.

Koła faktycznie są bardzo ładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze.Moje serce się raduje kiedy czytam słowa pochwały dla mojego modelu wypisane z palcow mistrza polski w modelarstwie. A gdzie kontener? ano pudło stoi na parapecie. Pomalowane podkladem. Moge tak tylko postawic go na rame i pokazac jak wyglada. Jesli chcecie oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Edler, że chcemy

Swoją drogą w tym niebieskim kolorze wygląda na prawdę rewelacyjnie.

Dla mnie super. Powiedz mi tylko jeszcze czy ten niebieski to jest ten Model Master zalecany przez Italeri czy jakaś twoja własna fantazja??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to odpowiednik Humbrola koloru zalecanego prze Italeri. Doszedłem do tego całkowicie przypadkowo. Niebieski kupiłem przy porzednim modelu a kiedy zacząłem malowac ta naczepe, okazało się ze mam własnie zalecany kolor ;) a tak pozatym to moja fantazja ;) bo producent nie każe malowac ramy :P Głupki :P

 

Już robie zdjęcie z pudełm ;) tylko ostrzegam, pudło jest w podkładzie :P

 

PS

ale sie cieszę ze sie wam podoba ;) jak dziecko na boże narodzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chieli to mają. foty naczepy z pudłem ;)

 

6cd9936ec02c0e25m.jpg

480b5ef7afc2ca2fm.jpg

3ea73ea548d6c360m.jpg

 

A tu na deser. Naczepa z moim zal Volvem FH ;) Musicie sobie wyobrazic jak bedzie wyglądac z białym MANEM ;)

 

412f588fcb40a51cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.