Skocz do zawartości

ITALERI 3836 MAN TGA with 20' Container


Edler

Rekomendowane odpowiedzi

Oj taaaaak ...

miodzio

 

Słuchaj a ten kosz pod naczepą nie jest zbytnio przesunięty do tyłu, bo mam wrażenie jakby zakrywał część przedniego błotnika?? Może to wina zdjęcia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obaj macie rację aspecialiy 4 paffko kosz prsune do przodu.

szesnastak a co to wypychacze? Co do kalek to są krzywo przykleione.Jeśli ktoś zapyta mnie z czym kojarzy mi sie piekło powiem: przyklejanie kalek. Teog nie umiem i nie lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edler ja już wiem co z tym koszem jest nie tak. Przykleiłeś go przodem do tyłu. Looknij na zdjęcie.

Na czerwono masz zaznaczone te fragmenty belek bocznych, którę są krótsze, na żółto te które są dłuższe.

 

buiadni8.jpg

 

Te dłuższe skierowałeś w kierunku osi a powinieneś był ustawić w tą strone te krótsze kawałki.

 

Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szkoda ze niemaja bo mi sie ogolnie many podobaja i moze w przyszlosci bym sie skusil na jednego ,ale trzeba by bylo kupic silnik zrobic zawiasy dorobic skretna os.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prace nad modele w sumie się nie ruszyły ale coś widać na horyzoncie.

Pomalowane w całości pudło.Robie tylko drzwi pudła.Te zawiasy i inne.Trudna robota bo trzeba duzo maskować.Pomalowałem budę osłony między osiowe,owieke górną i inne elementy karoserii ale tylko 1 warstwą.2 warstwa w sobotę .oto zdjęcia

f27d9cc8ab6399e2m.jpg

4132405380ab78efm.jpg

9845797c04950c86m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna nabierać kształtów:)

Nie wiem czemu pomalowałeś filtr powietrza na srebrno, powinien być na czarno.

Powodzonka przy dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się zapowiada modelik, sam sie noszę z zakupem tego zestawu, myślę, że to dobry zestaw na początek przygody z dużymi mobilami.

 

P.S. Jakiego koloru użyłeś na kontenerek

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się zapowiada modelik, sam sie noszę z zakupem tego zestawu, myślę, że to dobry zestaw na początek przygody z dużymi mobilami.

 

P.S. Jakiego koloru użyłeś na kontenerek

 

Pozdrawiam.

 

No właśnie... Jaki to kolor? Wygląda bardzo przystępnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tym filtrem to dałem ciała ;] Widziałem to w Manie jednym ale juz po fakcie ;/ ale trudno.Będzie tak bardziej odpicowane.Wiecie więcej chromu ;)

Kolor na pudle to numer 132(humbrol),Model master to 1503,Italeri nazywa to Red(Gloss) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Model ukończony.Tyle moge powiedziec narazie.Dam tylko jedno zdjecie bo tata wyjezdza i zabiera aparat i juz nie zrobie zdjec.Nowe,lepsze juz w piatek.Narazie jedno dosc ogolne.

 

a4c956854852b026m.jpg

 

Popełniłem kilka błedow.Golwnie to kalki(kalki zostały wymoyslone przez szatana a ja jestem chrześcijaninem)Troche nie staranne malowanie(to pierwszy model gdzie malowalem aero) i kilka innych rzeczy.

Powiedzcie jak sie podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajnie się prezentuje. Na temat naczepy wypowiadałem się wczesniej więc dublowac nie będe. Co do samego ciągnika ... hmmm ... czytasz w moich myślach. Tez miałem plan swojego zrobić w białych barwach bo tak widziałem kiedyś na żywo i bardzo mi się podobał. Teraz widze że koncepcję będzie trzeba zmienic. Ogólnie model jak na pierwszy raz to bardzo fajnie Ci wyszedł. Najlepszą metodą na unikanie błędów jest kleić, kleić i jeszcze raz kleić.

 

Do czego jedynie by się przyczepił to nie pomalowane wycieraczki (jeszcze nie widziałem takowych w kolorze nadwozia). I pytanie gdzie są osłony międzyosiowe

Poza tym dziwnie wygląda niebieski błyszczący kolor jako imitacja tapicerki we wnętrzu. Ale to już kwestia gustu. A o tym się nie dyskutuje. To tak z tego zdjęcia co się dopatrzyłem.

 

Ale Edler, ogólnie jest

 

To tyle ode mnie. Czekam na więcej modeli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Manach kolego osłony boczne są kiczowate i many mi bardziej podobają się bardziej tak jak widac w modelu ;) A olsny wygladają tak:

 

28acec37cedff658m.jpg

 

Przecziolem osłony w miejscu gdzie trzeba bylo, wyszlifowałem i pomalowałem ;) proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprostowanie akurat nic nie zmienia.

 

Fajny mobilek Ci wyszedł

 

Pozdrawiam.

 

Jeśli chodzi o odczucia kolorystyczne to mnie się biała podoba tylko Scania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tylko jedna fotka Jak na drugi model to zestaw prezentuje się nieźle, choć rzeczywiście te wycieraczki i brak uszczelek w szybach trochę obniżają realizm wykonania, ale ogólnie jest naprawdę fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak na drugi model to jest całkiem przyzwoity Nastepne napewno będą lepiej i dokładniej wykonane, w co mocno wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie model prezentuje sie bardzo ładnie ale mam kilka uwag, mianowicie zauwżyłem kilka zacieków na kabinie, mogłeś je zeszlifować. Krzywo są też naklejone kalkomanie na zderzaku w naczepie i zdaje się, że tłumik wydechu też jest przekręcony No i szkoda, że nie pomalowałeś piór wycieraczek na odpowiedni kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.