Skocz do zawartości

CHEVY TITAN 90 - AMT 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Kabina jest odlewana w całości, wiem że dach ma lekkie przesunięcie w jedną stronę. Były jakieś plany żeby to poprawić, bo widzę, że po prawej stronie jednak lekko wystaje ponad bok. Z lewej więc powinien wystawać bok poza obrys dachu. Żaluzja przy prawym świetle, nie myślałeś żeby zrobić ją z jakiegoś cienkiego plastiku lub blaszek. Mam już ten model i te detale mnie bolą. Będę starał się to naprawić w swoim modelu, kiedyś, może. Spoiler na dachu zostanie? No i czekam na koniec prac, bo model ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki koledzy za Wasze opinie

 

Na prawych drzwiach ,pod okienkiem chyba żółty lakier przedostał się pod taśmę na biały lakier ? Czy to tylko złudzenie ?

Nie, to nie złudzenie, w realu nie było tego widać, dopiero na zdjęciu, ale i tak to poprawiłem

 

Kabina jest odlewana w całości, wiem że dach ma lekkie przesunięcie w jedną stronę. Były jakieś plany żeby to poprawić, bo widzę, że po prawej stronie jednak lekko wystaje ponad bok. Z lewej więc powinien wystawać bok poza obrys dachu. Żaluzja przy prawym świetle, nie myślałeś żeby zrobić ją z jakiegoś cienkiego plastiku lub blaszek.

 

Faktycznie dach ma lekkie przesunięcie, ale jest ono tak minimalne, że trzeba się dobrze przyjrzeć aby to zauważyć. Oczywiście można to poprawić trzeba było by odciąć go od kabiny i na nowo spasować, tyle, że jest to trochę ryzykowne bo dach nad drzwiami jest trochę niższy a i słupki potem mogły by nie pasować. W moim modelu ile mogłem tyle zeszlifowałem prawy bok dachu, a z lewej strony podrównałem farbą (w tym miejscu dałem więcej warstw), ze względu na nity szpachli nie używałem.

Żaluzji nie wycinałem bo nie wiem czy od wewnątrz będzie zgrywać się to z zawiasami, które przykleję dopiero na samym końcu.

 

Kabina otrzymała kalkomanie Zrobiłem sobie kopię kalek i dzięki temu spojler też został oklejony Kalki są jeszcze mokre, więc nie zabezpieczyłem ich clearem, zrobię to dopiero po ich wyschnięciu.

 

7281b4a943f9f3d4.jpg

66caf39b17d3b296.jpg

c0aadb411e9078dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancja

Dzięki

Na wyposażenie trucka dałem okulary przeciw słoneczne co by kierowcę słoneczko zbytnio nie raziło, a jako, że kierowca nałogowy palacz, to i papierosów nie mogło zabraknąć:

bd20e84d7636e52e.jpg

e0c05453c25555d3.jpg

 

Nie chciałem aby kabina zbytnio błyszczała się dlatego prysnąłem ją semi glossem MM, przy okazji biel już nie jest taka biała. Ponad to pomalowałem uszczelki, wkleiłem szyby i (po odkurzeniu) wnętrze, klamki pochromuję w późniejszym etapie prac. Zamontowałem zderzak i zrobiłem przymiarkę:

 

be04fba3ff039b1c.jpg

b4f8e23c024c4d14.jpg

608212a3420c29f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wydechy to już wersja finalna? Po tych fajnych śladach eksploatacji silnika i ramy czekam na więcej. Dół wydechów jest bardzo mocno skorodowany, a góra nówka, nawet nie są przydymione. Podobnie, to chyba filtr powietrza przy prawym wydechu. Za czysto również przy mocowaniach wydechów. Ten skorodowany dół prawego wydechu wygląda jakby nie trafiał w środek osłony. Może to tylko złudzenie na zdjęciu. Gdzie takie okularki można dostać, super dodatek i czy są a`la Kobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ładnie wygląda tylko cenka mnie odstrasza. W tym malowaniu wygląda elegancko. Jak dla mnie jest za czysty ale czas pokaże co wymodzisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za Wasze opinie

 

Czy wydechy to już wersja finalna? Po tych fajnych śladach eksploatacji silnika i ramy czekam na więcej. Dół wydechów jest bardzo mocno skorodowany, a góra nówka, nawet nie są przydymione.

Przydymienie będzie, także będą obejmy mocujące osłony tłumików, co do korozji może te fotki rozwieją twoje wątpliwości

dół wydechu (zdjęcia znalezione w necie):

8d6ce0b3388dd828.jpg

 

i ten sam pojazd z widokiem na kominy:

f5b36c10f90528fb.jpg

 

Podobnie, to chyba filtr powietrza przy prawym wydechu. Za czysto również przy mocowaniach wydechów. Ten skorodowany dół prawego wydechu wygląda jakby nie trafiał w środek osłony. Może to tylko złudzenie na zdjęciu.

Zarówno filtr powietrza jak i zbiorniki paliwa będą przybrudzone suchymi pastelami, ale to na sam koniec prac, w przeciwnym wypadku biorąc model w ręce (a łapię go za zbiorniki) pościerał bym to co ubrudziłem.

Dół wydechu wchodzi w sam środek osłony, na zdjęciach może to wyglądać inaczej gdyż wydech wchodzi pod małym kątem.

 

Gdzie takie okularki można dostać, super dodatek i czy są a`la Kobra?

Okulary to blaszka KFS z dodatkami do Kenwortha, szkła sam pomoalowałem na czarno.

 

 

Jak dla mnie jest za czysty ale czas pokaże co wymodzisz .

Zestaw będzie czyściutki, jedynie podwozie będzie delikatnie przybrudzone:

 

387651c29b28992d.jpg

aed74a39ec7394c6.jpg

 

 

Mam nadzieję że dodasz trochę kilometrów do kół bo wyglądają jak z zabawki

Opony będą tylko zmatowione, nie będę ich dziobał ani robił żadnych ubytków gdyż w kamieniołomach ani po bezdrożach zestawy te raczej nie śmigają, piasty z obręczami też będą czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię żeby góra wydechu wyglądała tak jak dół. Ale sam zobacz na zdjęcia, które miały zmienić moje zdanie. Osłona zmatowiona, a góra przy obejmie jednak z ciemnym paskiem, wyglądającym jak brud/rdza. Do tego mocowania całe w szarym kurzu i rdzy. Chociaż ten pojazd z 2 pierwszych zdjęć jest znacznie "starszy" od tego co robisz i pewnie aż do takiej eksploatacji nie dążysz. Poczekajmy na wersję końcową, w tym momencie jednak zbyt duża różnica, pomiędzy niektórymi elementami. Szkoda by było to tak zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię żeby góra wydechu wyglądała tak jak dół. Ale sam zobacz na zdjęcia, które miały zmienić moje zdanie. Osłona zmatowiona, a góra przy obejmie jednak z ciemnym paskiem, wyglądającym jak brud/rdza. Do tego mocowania całe w szarym kurzu i rdzy. Chociaż ten pojazd z 2 pierwszych zdjęć jest znacznie "starszy" od tego co robisz i pewnie aż do takiej eksploatacji nie dążysz. Poczekajmy na wersję końcową, w tym momencie jednak zbyt duża różnica, pomiędzy niektórymi elementami. Szkoda by było to tak zostawić.

 

Pokażę Ci jeszcze dwie fotki tego samego pojazdu:

e44677ad352183e7.jpg

422a55bb6bad80f8.jpg

 

Jak widać na zdjęciach na osłonie tłumika nie ma rdzy, nawet sam tłumik wygląda przyzwoicie, a zapewne i na nim zbyt szybko też nie było by tej rdzy gdyby kierowca pomyślał przy jego wymianie o przeszlifowaniu i pomalowaniu obejm. Same osłony mogły by się lśnić gdyby tylko kierowca dbał o pojazd. Co innego z kolektorem wydechowym i rurą, na to kierowca nie ma wpływu gdyż panująca tam temperatura w połączeniu z warunkami atmosferycznymi robi swoje.

 

Do tego mocowania całe w szarym kurzu i rdzy. Chociaż ten pojazd z 2 pierwszych zdjęć jest znacznie "starszy" od tego co robisz i pewnie aż do takiej eksploatacji nie dążysz. Poczekajmy na wersję końcową, w tym momencie jednak zbyt duża różnica, pomiędzy niektórymi elementami. Szkoda by było to tak zostawić.

To tylko potwierdza moje słowa, że kierowca w ogóle nie dbał o pojazd.

Zapewne widziałeś jak wyglądają kilkunastoletnie liazy, a zobacz mojego:

 

14e5e5f1c49a2494.jpg

 

Liaz na zdjęciu miał już 14 lat. Za wyjątkiem wewnętrznej części ramy i pracujących podzespołów rdzy na na nim nie uświadczyłeś bo wystarczyło od czasu do czasu wziąść szczotkę i puszkę farby aby wyglądał tak jak wygląda. Nie dziwcie się więc, że model, który buduję ma wyglądać tak jak bym to ja miał nim jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko!

 

Trochę za gruby ten materiał na łóżku mi się wydaje, tzn. chodzi mi o to, że widać "nitki".

 

Zgodzę się. I jeśli mogę coś zasugerować to na wykonanie posłania łóżka polecam bibułki papierosowe i papierowe ściereczki do czyszczenia okularów (po rozpakowaniu trzeba je zostawić do wysuszenia). I jedno i drugie da się kupić w kioskach. Obydwa materiały stosowałem jako imitacja ciuchów w papierowych figurkach, bo bardzo dobrze odwzorowują wszelkie fałdy materiału, itd. Więcej w prezentacjach moich wypocin:

 

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=122779&t=122779&filtr=0&page=1

 

i tu:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=160313&t=160313&filtr=0&page=1

 

A poza tym to pilnie obserwuję Twoją relację, bo mam ten model w szafie

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Liaz szczęka opada, mało tego już na ulicach, a jak już są, to podobne do Chevroleta powyżej. Mało brudzenia w pojazdach cywilnych się widzi, a szkoda.

No i dzięki za zdjęcia, już chyba wiem jak swojego zrobię. Przy okazji czy mogę się dowiedzieć co to za kolor silnika. Bo jak powiem zieleń alpejska w sklepie to sprzedawca głupią minę zrobi. Nikt w Lublinie ponoć cywili nie robi. Mi to brudzenie też po czołgach zostało.

Czy masz już jakiś pomysł na grilla, bo ten co jest w zestawie, to tak być nie może. Te zalane dziury jakoś trzeba zrobić, wyciąć czy szlifować od tyłu. W oryginale chyba są z "dziurami", hmmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liaza pewnie już nie ma, sprzedałem go jakieś 8 lat temu, teraz miał by grubo ponad 20 lat, to i pewnie na złomie wylądował

 

Farbka to stary zapas z palety Pactry, numeru niestety nie jestem w stanie podać bo jest nieczytelny (zamalowana etykietka).

Gdybyś potrzebował więcej zdjęć tego trucka, to jeszcze mam kilka.

 

Co do grilla, z wiercenia zrezygnowałem ze względu na wąskie żeberka (połowę pewnie bym uszkodził), szlifowanie odpada bo w realu atrapa to solidna kratownica, a po zeszlifowaniu została by tylko siteczka. Wobec powyższego postanowiłem wszystkie zagłębienia pomalować czarnym matem, na żywo nawet fajnie to wygląda

 

JacekKr. masz talent - piękne figurki

 

Pomalowałem już klameczki, zamontowałem stopnie i zacząłem uzbrajać kabinę. Oryginalne wycieraczki i fanfary wywaliłem a w ich miejsce dałem metalowe:

 

fe33e4d3f38553b5.jpg

c8a2412ab7108d15.jpg

bc7bb6dd6ccc4b53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill dobrze wygląda, opcja z zamalowaniem też wchodzi w grę. Powody dla których zrezygnowałeś z wiercenia, czy szlifowania, też brałem pod uwagę. Łatwo coś uszkodzić, chyba że robić od nowa? Robiąc kiedyś modele papierowe często byłem zmuszony do takiej detalizacji. A o zdjęcia poproszę, sporo na nich widać, będą dobrym materiałem na przyszłość. Szkoda tylko że zbiorniki okrągłe, przymierzałem się do prostokątnych.

Modelik nabrał kształtów i cieszy oko. Super że wycieraczki metalowe. To co AMT robi z wycieraczkami w modelach, to się nie da opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, liaz pierwsza klasa Jeździsz nim jeszcze?

 

Co do modelu, to wygląda bardzo fajnie. Czy mi się wydaje czy lakier wygląda trochę jakby matowo? Wiem że to nie w Twoim stylu, nawet po liazie widać że kasty preferujesz w stylu wiosenno-psim ;) stąd to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że Liaz jak i model podobają się Tobie/Wam

Liaza już nie mam, sprzedałem go 8 lat temu.

Co do modelu, to nie chciałem aby kabina była na wysoki połysk. Na wszystkich zdjęciach, które posiadam żadnemu z zestawów nie błyszczy się lakier, dlatego finalnie prysnąłem ją półmatem MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ,z resztą jak zawsze

Może nie za szkodzi delikatnie przydymić końcówki kominów ?

 

P.S. Liaz klasa

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie za szkodzi delikatnie przydymić końcówki kominów ?

Kilka postów wcześniej pisałem o tym, że tą czynność zrobię później, no i teraz zrobiłem

Ciągnik jest na ukończeniu Nie będę wyliczał co zrobiłem od ostatniej aktualki bo można to zobaczyć na zdjęciach. Do pełnego finału muszę wykonać i zamontować anteny, chlapacze i tablice rejestracyjne, a także jeszcze jeden przewód do podłączenia naczepy.

 

873f2eed2f1cb08e.jpg

24840aea94d51783.jpg

684de992f622bb70.jpg

337d43e93d46eeda.jpg

612f4f6fc15f88f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.