Skocz do zawartości

CHEVY TITAN 90 - AMT 1:25


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciągnik Zrób UNITED'u, poczekaj na inną naczepę.

Tak zrobię

Odebrałem z warsztatu kompresorek przez co mogłem wznowić prace W naczepie dorobiłem przewody (rurki) powietrzne i pomalowałem całe podwozie, dwie deski pomalowałem w nieco innym kolorze co by wyglądały na wymienione:

 

23eefaa729dd1226.jpg

5a1539467d10e809.jpg

ddb1a8b78c4c9adf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest nieco podejrzane, że jedna deska "ciągnie" się przez całą długość naczepy... Nie za długa

Na podłodze są lekkie poprzeczne zagłębienia zabrawione na czarno, które oczywiscie mogłem naciąć aby były głębsze linie podziału, tyle, że po zamontowaniu budy połowy podłogi i tak nie będzie widać, a te zagłębienia patrząc pod kątem od tyłu (po nałożeniu budy inaczej nie da się do wnętrza zaglądnąć) sprawiają wrażenie iż na długości jest więcej desek niż jedna Po za tym jeszcze nic straconego bo wciąż mogę zrobić nacięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym jeszcze nic straconego bo wciąż mogę zrobić nacięcia
Zamiast wyraźniejszych nacięć może lepiej zmienić kolor na kawałku długości... Będzie bardziej realne....

Też prawda - tak zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja bym miał taką podłogę to zostawiłbym w wersji flatbed...

Mam dwa flatbed'y z taką samą podłogą, w tym jeden rozciągany

 

6efdeec4080cb354.jpg

d30d3c33b6372410.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik został wyposażony w zbiorniki paliwa, układ wydechowy i zasilający silnik w powietrze. Jeszcze kilka poprawek malarskich i będę brał się za kabinę.

 

8bc1004995ec3bf4.jpg

71f11b45a7dfc2b6.jpg

43a3d9e45e916aed.jpg

c1132582a2c52c20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze na ukończeniu, jeszcze tylko kilka poprawek, CB radio i jakieś duperelki.

 

2d569a785922d0b3.jpg

36a4f3771b7db475.jpg

5a81d2563aef4a33.jpg

 

W kabinie zaszpachlowałem otworki na uchwyty bo te z zestawu wywijasy nie widzą mi się, a w ich miejsce wstawię proste. Ponad to przykleiłem osłonę przeciw słoneczną i będę brał się za malowanie, przymiarka:

 

0bd70b542e44adef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jak na model auta po eksploatacji to ten siennik w kabinie jakiś taki nienaturalnie staranny jest

 

Wrzuć w niego nieco życia, jakieś pozostałości po nocce, jakieś puszki po piwie, może pudełko po popcornie, zmiętolona pościel, stara koszulka sprzed tygodnia etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koleszy za Wasze opinie

Myślę że zegary można zalać i to dość grubo lakierem bezbarwnym błyszczącym. Powstanie w ten sposób coś w stylu szybki. Na zdjęciach są matowe, na pewno będą wyglądać lepiej z "szybką". Ja tak robię.

Całe wnętrze pryśniete jest półmatem, a w zegarach zrobię szyby z clearfixu.

 

Jak na model auta po eksploatacji to ten siennik w kabinie jakiś taki nienaturalnie staranny jest

 

Wrzuć w niego nieco życia, jakieś pozostałości po nocce, jakieś puszki po piwie, może pudełko po popcornie, zmiętolona pościel, stara koszulka sprzed tygodnia etc...

He he, musiał byś zobaczyć jaki jest porządek i jak się błyszczy u mnie w kabinie. Białe prześcieradło i kołdra w białej poszwie są starannie zakryte kocem, a piżama i inne ciuchy złożone i schowane w schowkach. Na widoku są tylko papierosy, szklanka z kawą i ewentualnie cola. Ale tak jak pisałem w poprzednim poście, coś dodam do wnętrza.

 

 

Trochę za gruby ten materiał na łóżku mi się wydaje, tzn. chodzi mi o to, że widać "nitki".

A tak odbiegając od tematu.. dziwnie amerykańce zrobili, że nie da sie normalnie przejść między fotelami.

 

Pozdro.

Materiał ma na celu imitować koc, który jest posłany na leżance i poduszce (poduszka i to dość wypaśna leży zakryta za fotelem kierowcy). Materiał taki wybrałem z dwóch powodów, raz, że klej nie przesiąka na wierzch i dwa, przeplatane nitki mają imitować kratkę.

Wysoki tunel to nie tylko amerykańców wymysł, wystarczy wspomnieć czeską śkodę czy tez rodzimego jelonka 315.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio mam bardzo mało czasu na modelarstwo, ale w wolnych chwilach coś tam robię. Kabina otrzymała podstawowe barwy i dwie warstwy clearu, po utwardzeniu lakieru zrobię delikatną polerkę i wezmę się za naklejanie kalkomani.

 

ab51e1d72dea0871.jpg

e80e01247dcd767c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawych drzwiach ,pod okienkiem chyba żółty lakier przedostał się pod taśmę na biały lakier ? Czy to tylko złudzenie ?

 

Mimo wszystko i tak jest

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.