Skocz do zawartości

Spitfire Mk.VIII ( ICM 1/48 )


Bartek14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakładam tą relację ponieważ może być mi potrzebna mała pomoc w budowie tego NAJPIĘKNIEJSZEGO samolotu ( oprócz P-51 ) II Wojny Światowej.

 

Malowanie zrobię raczej pudełkowe , bo bardzo mi się podoba

tylko trochę się boje malowania dwubarwnego ale w życiu nie można się wszystkiego bać .

Będę sklejał ten zestaw :

DSC01425.jpg

 

Od wczoraj skleiłem i pomalowałem burty kokpitu :

Kokpit nie jest podobny do oryginału ale mi się podoba ( jak myślicie usyfić lub przetrzeć go trochę? ) .

DSC01427.jpg

DSC01426.jpg

 

Pzdr Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które malowanie bedziesz robił? Bo sa dwa w tym modelu, tez go mam. Slady eksploatacji pasowalo by zrobic jak nazwałeś "usyfic".Wiesz jak i czym?... A i jak chcesz robic "Fargo express" to powinno byc HL X a nie K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które malowanie bedziesz robił? Bo sa dwa w tym modelu, tez go mam. Slady eksploatacji pasowalo by zrobic jak nazwałeś "usyfic".Wiesz jak i czym?... A i jak chcesz robic "Fargo express" to powinno byc HL X a nie K.

 

Malowanie będzie pudełkowe . Co do śladów eksploatacji , w kokpicie zrobię suchy pędzel z białej [?] lub srebrnej [?] farbki a na podłogę dam trochę pigmentu

 

Może jeszcze od razu dokup porządne kalki, bo te z ICM-u to jakaś pomyłka jest. Rozpadają się w wodzie na pierdylion kawałków

 

Fundusze mam słabe.

 

Wczoraj posiedziałem do dwunastej a oto efekty .

DSC01434.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tego washa tyle , że już po lakierze matowym i nawet lepiej mi się go kładło niż na błyszczący.

 

Daję radę ?? Na drugiej stronie postaram się zrobić ciut mocniejszego .

 

DSC01442.jpg

 

Skończyłem też tablcie przyządów , nie zakolorowa ? Tablica jest jeszcze przed wash.

 

DSC01440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablica ok Moje pierwsze były gorsze...tyle że te białe "zegary" to raczej przesada,zawsze kontroluj ze zdjęciami.Przemaluj je z powrotem na czarno bo aż wali po oczach.Potem lekko na biało suchym pędzlem i jak ci się chce to wydrap igłą jakieś wskazówki w zegarach,to zawsze fajnie wygląda (oczywiście zgodnie ze zdjęciami a zdjęć kokpitu Spita jest dużo w necie).Potem lakier błyszczący żeby zaimitować szkiełka zegarów i będzie lux Łom w drzwiczkach powinien być koloru srebrnego (długopis żelowy srebrny i jazda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , minęło parę dni od ostatniej aktualizacji , w ciągu tych dni wcale się nie nudziłem

Skleiłem kadłub i skrzydła , niestety silnika nie bede robił ponieważ po pierwsze rama mi się połamała a po drugie nie chce mi się Jeszcze muszę przeryć linie w niektórych miejscach , muszę również parę miejsc poszpachlowac i wyszlifować.

 

Co do spasowania to przy kadłubie i skrzydłach nie było źle ale przy łączeniu kadłub-skrzydło tragedia .

 

Zdjęcia mogą być czy coś zmienić ?

DSC01456.jpg

DSC014542.jpg

DSC01453.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.