Skocz do zawartości

SAAB J-35F2 Draken Hasegawa 1:48 + wiele dodatków


imt

Rekomendowane odpowiedzi

Założenia.

Model z pudła, a właściwie z wielu pudeł, bo planowane są dodatki różne. Przeważnie żywiczne. Nie wykluczam dodania czegoś niestandardowego czego w ofercie sklepów nie ma.

Pod tym linkiem inbox tego konkretnego egzemplarza modelu i fotki podstawowych dodatków. Jest tam też rozpoczęcie pracy, czyli wycięcie wnęk

viewtopic.php?t=7887&highlight=draken

 

Natomiast tutaj fotki oryginału, które pewnie będą przydatne

viewtopic.php?t=1790&highlight=draken

 

Prace przy modelu rozpoczęły się dużo wcześniej lecz zakres prac był niewielki i nie zachowała się dokumentacja zdjęciowa z tamtego okresu. Ponadto w zasadzie to nie ma co dokumentować, bo polegało to na dopasowaniu elementów żywicznych do modelu i etap ten nie jest do dziś zakończony.

 

z innych prac i etapów. Wymiana luków wentylacyjnych które w modelu wyglądają tak (te okrągłe)

 

th_DSCF8066.jpg

 

i zostaną zamienione na takie

th_DSCF8073.jpg

 

choć nie wiem czy nie zrobię odlewu bo nie bardzo chce mi się robić jeszcze takie 3 sztuki.

 

 

W tzw weekend pomalowałem kolorem podstawowym kabinę:

dscf8274.th.jpg dscf8273h.th.jpg dscf8272c.th.jpg dscf8271.th.jpg

 

Wczoraj czasu wystarczyło tylko na wstawienie 1 wnęki hamulca aerodynamicznego (dół - i będzie tylko dół).

 

Hamulce przed montażem

dscf8268.th.jpg

 

i w trakcie

dscf8276.th.jpg dscf8278.th.jpg

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam po dłuższej chwili.

Element wentylacyjny miał być wykonany jako mosiężny w liczbie szt 1 i powielony. Jednak wyszło inaczej wszystkie są mosiężne. Na fotce wstawione są 2. Dziś przykleję na stałe ten mosiądz. "Wydłubałem" i ponownie wkleiłem po dokładniejszym dopasowaniu wnęki hamulców aero. Są już nawet wstępnie oszlifowane a miejsca łączenia zaszpachlowane. Też wstępnie.

dscf8343w.th.jpg

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.