Skocz do zawartości

Land Rover Series III LWB Italeri 1:24


lexxer_monster_machine

Rekomendowane odpowiedzi

Model został delikatnie przezemnie zwaloryzowany, niestety popełniłem kilka błędów, nie udało mi się ukończyć z zamierzonym efektem ale cóż.

Niczego nie brudziłem, z założenia miał być jak nówka.

 

Zdjęcia robione na przełomie wiosna / lato wiec upalcowane szyby, nieoszlifowana rezerwa oczywiście zostały poprawione i inne drobiazgi.

 

 

 

d8f354f4ba8f64dam.jpg 7909c82b9e3213cdm.jpg 6e0f7b3028c721fem.jpg 534a9c3974d7c591m.jpg 930ad32c2a589d06m.jpg f3cf452d81d6e42dm.jpg 96e04ace0464b450m.jpg ff698763c872bacam.jpg

 

Tak na dobrą sprawę żeby zrobić z niego 100% Oryginał trzeba by zrobić od podstaw wszystko poza karoserią i to też nie całą :/ Wnętrza praktycznie nie ma, jest tylko prowizorka i to większa a niżeli w prawdziwej Series III z 1975 a to na prawdę był spartan , dlatego też model ten daje wielkie pole do popisu dla modelarza.

 

2325dc92e0a6dbffm.jpg cfd0c9bad5bfc193m.jpg 5d78da68c0b95a8em.jpg 96ee5e60460f86b1m.jpg 789c20f9d63b4c1em.jpgf48e32c3e0c9a694m.jpg 44c8447b9c1c1004m.jpg fe4a1eba6b0bcb28m.jpg 6adfca36400b75d8m.jpg 0d069682e80a1e49m.jpg db7868459c5b950cm.jpg 50927b3aede200dam.jpg 09c03df123268bdbm.jpg

 

 

Galeria wstawiam na życzenie Kolegi Tmajer

 

Na sąsiednim Forum była prowadzona relacja.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria wstawiam na życzenie Kolegi Tmajer

 

Bardzo dziękuję za galerię. Wydaje mi się że do tej wersji idealny byłby kolor piaskowy.

Upewniłeś mnie, żeby ten model zrobić jako cywila, a nie rajdówkę. Zresztą Mercedesa G oraz Range Rovera z tej serii też wykonałem jako cywile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zamierzeniu miał to być 100% off-roader miały być wprowadzone znaczne modyfikacje zawieszenia, ale z czasem doszedłem do wniosku ze dziadek straciłby urok :-)

Przy budowie bardzo przydatna była mi ta Strona.

 

Piaskowy byłby ok, dla mnie jednak kolorem najbardziej adekwatnym do tego modelu jest ciemna zieleń bądź niebieski.

 

Przymierzam się też do RR'a, tu już będą modyfikacje.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Jako salonowy ideał, ja jednak bym sie pokusił o delikatne przybrudzenie kół i lini nadwozia na wysokości progów, ot tak taki lekki przejazd umytym samochodem po delikatnej kałuży, ale to tylko moje zboczenie. Model świetny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem pod wrażeniem żeście wykopali tak stary temat

Był to moj pierwszy cywil, w takiej skali, i z takimi przerobkam . . . zostanie tak jak jest . . . ale z racji mojej wielkiej miłości do tej marki będzie zapewne jeszcze nie jeden model tego klasyka

 

Nadlewek na masce wcześniej nie zauważyłem, i w tej chwili na prawdę trudno jest ich się dopatrzyć ale pewnie tam są

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się bardzo, bo i rzadko widuje się cywilnego Land Rovera na forum

 

Jedno co mi trochę wadzi to jego salonowa wręcz czystość. Przypomina trochę odpicowane auto stajennego z jakiejś wielkiej posiadłości brytyjskiego lorda

 

Aż się prosi o odrobinę błota lub kurzu.Oj chyba cierpię na tę samą przypadłość co kolega P_Bladek...

 

Obyś częściej odwiedzał dział cywilny z takimi fajnymi maszynkami!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak każdy samochód zostanie nazwany Jeepem

Ładny chodź jestem fanem jedynego słusznego wcześniej wspomnianego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę cieszę się że się podoba, dziś zrobił bym ten model inaczej, bardziej dopracował szczegoły itd . . . z założenia miał być czysty, chciałem robić mini replikę a nie po prostu model, no d końca się udało ale coż . . . Jeśli chcecie podam link do warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.