Skocz do zawartości

"LULUBELLE"


Michalw

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie tej galerii chciałbym podziękować za pomoc forumowiczów . Model firmy Academy 1:35, figurki Dragona. Duży mankament to jak podpowiedziano mi i sam potem zauważyłem to zła wieżyczka. Czołg z malowaniem przedstawionym z filmu "Sahara" z 1943 roku. Jest to moje drugie w życiu używanie pigmentów Mig'a. Podstawka miała wyglądać jak rolka filmowa ale jednak w ostateczności postanowiłem dodać same zdjęcia. Wieżyczka nie jest przyklejona (tak samo górna część wieżyczki) żeby można było zajrzeć do środka. Zapraszam do oglądania galerii i walcie śmiało co jest nie tak .

12001-1.jpg

12002-1.jpg

12003-1.jpg

12004.jpg

12005.jpg

12006.jpg

12007.jpg

12009.jpg

12010.jpg

12011.jpg

12012.jpg

12013.jpg

12014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO podstawka zabiła ten model :( Jest za mała, ciasna i słaba. W moim odczuciu powinieneś ją zamienić na coś innego, szkoda Twojej pracy i tego modelu, bo ta podstawka odciąga wzrok i zjada model. W dodatku ludziki na niej nie mają w ogóle "oddechu". Warsztat oglądałem i model mi się podobał :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem, czekałem i końcu się doczekałem

Przyglądałem się warsztatowi, kawał dobrej roboty.

 

Czy jedna z gąsienic trochę nie lewituje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny pomysł na podstawkę model też całkiem fajnie zrobiony. może ta podstawka jest za mała, ale i tak oryginalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym chciał dodać że model wygląda na ładnie zrobiony i mi się podoba figurki też mi się podobają, ale podstawka niezbyt podłoże pod czołg jest okropne no i jeszcze patrząc od tyłu prawa gąsiennica i układ jezdny jakiś skrzywiony.

PoZdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest sklejony źle.

Części są niespasowane. Brak szpachli, nie widać śladu użycia papieru ściernego...

Szpara w wieży po prostu dobijająca...może służyć za otwór obserwacyjny bądź strzelniczy

12005.jpg

Postaraj się czysto skleić model, poszpachlować go i wygładzić nierówności.

Ładne malowanie, brudzenie i świetna podstawka nic nie da, jeśli model jest niepoprawnie sklejony.

 

Sam temat filmowy jest bardzo ciekawy, polecam zobaczyć remake filmu "Sahara" z 1995 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest sklejony źle.

Części są niespasowane. Brak szpachli, nie widać śladu użycia papieru ściernego...

Szpara w wieży po prostu dobijająca...może służyć za otwór obserwacyjny bądź strzelniczy

 

Napisane jest wyraźnie na początku galerii że wieżyczka nie jest przyklejona bo wnętrza by nie było widać, górna część wieżyczki jest zdejmowana.

 

Gdzie są ślady że nie widać szpachlowania i papieru ściernego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieżyczka a wieża to pewna drobna różnica... każdym razie wiem już o co Ci chodziło.

Postaram się pomóc i pokazać w których miejscach powinieneś jeszcze popracować nad modelem.

Przede wszystkim tył kadłuba (muzealny M3/twój model):

th_2-35.png

Szpara w dnie kadłuba:

th_szpara.jpg

Tu nie zaszpachlowałeś łączenia płyt pancernych i użyłeś zbyt wiele kleju do podklejenia uchwytu:

th_nd.jpg

W czołgach Grant i Lee płyty pancerne bardzo szczelnie przylegały do siebie.

W miejscach styku nie powinno być między nimi żadnych nierówności i szpar.

Dałeś mało wyraźne, źle skadrowane fotografie, dlatego nie jestem w stanie stwierdzić, czy wszystkie płyty na modelu są spasowane. Postaraj się o lepsze zdjęcia.

P.S

Sprawdź, czy czerwone lampy z tyłu kadłuba to na pewno lampy a nie zaślepki do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz rację. Ale nie wiem czy teraz jestem w stanie to poprawić, bo model jest już przyczepiony na stałe. Dzięki Bushi, postaram się w przyszłości bardziej uważać. A co do tej szpary w środku to muszę przyznać że ciężko mi było spasować górę kadłuba do wanny. Powodem jest działko, jarzmo i kosz. Sprawdzałem podczas budowy i gdybym zrezygnował z budowy wnętrza (np. tego jarzma) to by wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.