Skocz do zawartości

[HUMVEE] M998 I.E.D. GUN TRUCK 1:35


Sagi

Rekomendowane odpowiedzi

A tak wygląda poduszka zrobiona z płytki plastiku (zupełnie gładka) oklejonej chusteczką, pomalowanej na olive drab i przetarta suchym pędzlem (bielą):

poduszkau.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam po przerwie

 

Ostatnio trochę roboty było i czasu brakło na model... ale od czego jest świąteczne popołudnie?

 

Trochę popracowałem nad karabinem (jeszcze nie skończony):

10.jpg

 

oraz dokleiłem te "blachy", które zastępują tylne drzwi, a w środku w kleiłem fragmenty podłogi. Teraz pytanie. Czy mają być szpary tak jak na zdjęciu czy trzeba to zaszpachlować? Jak jest w oryginale?

9.jpg

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale od czego jest świąteczne popołudnie?

To ta jak u mnie. Jutro lub dziś zamierzam skończyć HArDa

 

Wygląda to tak. Nie wiem, czy podstawa KM-u nie zasłoni tego po części, ale decyzja i ocena należy do Ciebie

13-1.jpg

 

Tak to wygląda w modelu petera, mam nadzieję, że nie będzie miał nic przeciwko pokazaniu jego zdjęcia

SV504129.jpg

 

Wnętrze mam nadzieję będziesz malował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze mam nadzieję będziesz malował

 

Oczywiście Jak tylko dostanę farbę. Czekam aż zostaną przysłane do sklepu farby vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę popracowałem nad karabinem (jeszcze nie skończony):

Granatnikiem

Tak to wygląda w modelu petera, mam nadzieję, że nie będzie miał nic przeciwko pokazaniu jego zdjęcia

Spotkamy się w sądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podłubałem i skończyłem granatnik (stojak jeszcze nie pomalowany), podmalowałem wnętrze pojazdu (na razie wstępnie) i trochę dłubaniny w podwoziu

 

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pomaluj na piaskowo tą kratkę w której jest skrzynka. Także ten poprzeczny pręt, ja myślałem że to jest żebro występujące na tych skrzynkach ale okazało się że to jest szyna w którą wchodzi to żebro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. pomaluję. Myślałem że te kratownice po bokach to takie wytłoczenia na skrzynce, bo w instrukcji jest podane żeby malować całość na jeden kolor. Ale zrobie tak jak napisałeś, napewno będzie lepiej wyglądało Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pomaluj na piaskowo tą kratkę w której jest skrzynka. Także ten poprzeczny pręt, ja myślałem że to jest żebro występujące na tych skrzynkach ale okazało się że to jest szyna w którą wchodzi to żebro.

 

Ale wiesz co... znalazłem zdjęcie na którym kratownica jest w kolorze skrzynki. Chyba, że kolor tego "koszyka" zależy od koloru fabrycznego pojazdu...

04a7383a550e37a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu dojrzeć nie mogę, ale pamiętaj o nawierceniu lufy. mnie tez często zdarzało się zapomnieć, ale ten prosty zabieg sporo podnosi walor modelu. Do Mk.19 pasuje wiertełko 1.mm, a jeśli takiego nie masz, to skalpelem bądź innym ostrym narzędziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off topa,ale mam pytanie-czy ktoś wie może gdzie można dorwać taką parkę jak ma ten gościu na zdjęciu?Kiedyś miałem taką,ale ją pogoniłem a chciałbym mieć po raz kolejny:)Generalnie jest problem z tym ciuchem.Za ewentualne info się odwdzięczę się w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu trochę podłubałem Poprawiłem malowanie granatnika, zrobiłem fotele i męczyłem się z wklejeniem przodu (tzn tego na czym spoczywać będzie maska). Czy miał ktoś problem z tym przodem? Jak poskładałem wszystko do kupy to wyszło mi że maska i ramka z szybami przednimi są węższe niż pojazd. Musiałem trochę pogwałcić to żeby sięwszystko zeszło ze sobą :/

 

15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie miałem problemów ze spasowaniem Humvee Academy. Ale pamiętam, że przy pierwszym nie było dla mnie tak całkiem oczywiste, jak te elementy komory silnika mają łączyć się z nadwoziem, maską i przednim oknem. U Ciebie na tym zdjęciu widać szpary pomiędzy bokami, a tymi elementami komory silnika, choć wydaje mi się, że wszystko jest połączone jak trzeba.

Sprawdź też dobrze przed ostatecznym montażem uzbrojenie i ten brakujący element, o którym pisałem wyżej. Na razie skrzynka z amunicją wisi przy granatniku na nabojach, a powinna być zamocowana właśnie do tego brakującego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze. W autopsji wiem, że coś z Humvee Academy jest nie tak. Wydaje mi się, że może jakoś przód idzie do góry, ale raczej nie, tak więc muszą być koła o mniejszej średnicy niż Tamki, gdyż przerwa pomiędzy oponami a maską jest ciut inna w obu modelach. Co więcej zdarzyło mi się, że nadwozie było mocno zwichrowane, a po przyklejeniu na chama do ramy, tak się poskrzywiało wszystko, że jedno koło zawisło w powietrzu. Niestety cena ma znaczenie, więc super jakości po Academy nie ma się co spodziewać, ale odrobina pracy wystarczy do dobrego efektu końcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humvee Academy i Tamiyi są różne, jeśli chodzi o wymiary i proporcje (oczywiście prawidłowe są w modelu Tamyi). Dlatego coś takiego jak różnej wielkości przerwa pomiędzy oponami, a maską może się zdarzyć. Spasowanie modelu to już zupełnie inna sprawa - ja w swoich modelach Academy nie miałem z tym problemu. Co do zwichrowania - to też niestety może się zdarzyć, na szczęście nie jest regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciąg dalszy skelajania Humvee dostał przednią szybę, drzwi i maskę. Wydaje mi się, że boczna część + maska powinny przechodzić płynnie w nadkole. Nie wiem jak mi to wyszło że jest taki odstęp. Miałem problem z tymi elementami, które tworzą komore silnika :(

 

Co radzicie?

 

16.jpg

17.jpg

 

I na koniec pytanko: Dach i tył kabiny w oryginale jest z jakiegoś materiału. Plastik tego nie oddaje więc czy lepiej to zrobić z husteczki papierowej czy może z jakiejś tkaniny? Ma ktoś fotorelację z budowy zadaszenia?

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że boczna część + maska powinny przechodzić płynnie w nadkole. Nie wiem jak mi to wyszło że jest taki odstęp. Miałem problem z tymi elementami, które tworzą komore silnika :(

 

Co radzicie?

Powinno się ładnie schodzić. Na zdjęciu z boku widać, że przednie okno przykleiłeś za bardzo do przodu. Dolna część nadwozia idzie od koła ukosem w lewo i w górę, potem pionowo do góry i masz wyraźny uskok tam, gdzie zaczyna się rama okna. Zależy jak mocno to posklejałeś, ale może uda się rozmontować.

 

Dach i tył kabiny w oryginale jest z jakiegoś materiału. Plastik tego nie oddaje więc czy lepiej to zrobić z husteczki papierowej czy może z jakiejś tkaniny? Ma ktoś fotorelację z budowy zadaszenia?

Zerknij do warsztatu Petera 1410 - okleił tam ładnie dach folią aluminiową. Także Peter oklejał swój dach w tym modelu (nie pamiętam czym). No i ja też coś takiego przerabiałem w tym modelu i choć zdjęcia zgubiły ten efekt, to wygląda to całkiem nieźle. Oklejałem tylko górę i boki dachu zachodzące na tylną ściankę. Samej ścianki nie oklejałem - fałdy na elemencie plastikowym były całkiem niezłe. Ale tu uwaga - to były elementy z Revella, nie z Academy.

 

Krótko - oklej folią aluminiową albo chusteczką na wikolu - efekt znacznie lepszy niż goły plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.