Skocz do zawartości

Queen Mary 2 - warsztat i nie tylko


Diobeu

Rekomendowane odpowiedzi

Miales racje z ta waloryzacja, szczegoly sa mega ale przy calym tym plastiku obok wyglada to nie "proporcjonalnie". Po za tym to piszesz jaki to z Ciebie sredni modelarz a tutaj widze dokladnosc zegarmistrza :-p super !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanka:

1. Jak pomalowales tak dokladnie te barierki na brazowo ?

2. Wyginasz te elementy o kant tej sklejki czy urzywasz innych narzedzi ?

3. Jak pomalujesz elementy w ramce to czy przy wyginaniu nie odchodzi farba ?

4. Jakim pedzelkiem malowales kola ratunkowe ?? Pod mikroskopem elekrtonowym ?? :-O WOW !!

 

Podro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka:

1. Jak pomalowales tak dokladnie te barierki na brazowo ?

2. Wyginasz te elementy o kant tej sklejki czy urzywasz innych narzedzi ?

3. Jak pomalujesz elementy w ramce to czy przy wyginaniu nie odchodzi farba ?

4. Jakim pedzelkiem malowales kola ratunkowe ?? Pod mikroskopem elekrtonowym ?? :-O WOW !!

 

Ad 1. pędzelkiem, brązowy fajnie kryje, łatwo było. Numeru pędzelka nie pamiętam, ale nie był jakiś nanotechnologiczny, zwyczajny, malutki pędzelek modelarski, jeden z najmniejszych dostępnych.

Ad 2. Tak, wyginam na kancie sklejki mocno dociskając blaszkę do płaszczyzny poziomej i wyginając część wystającą czymkolwiek albo łapię mocno w pęsetę i tak samo - tak wyginałem te dźwigi na relingach, łapałem jego maszt w pęsetę a ramię wyginałem nożykiem.

Ad 3. No właśnie nie odchodzi, nie wierzyłem że biała jest aż tak elastyczna, a malowałem dość grubo. W każdym razie nie odpada.

Ad 4. Igłą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Wyrzuć te rakiety bo wydają się zdecydowanie za duże....
Gdzie tam za duże, są dobre, mam ten model więc patrząc na skalę są prawidłowe.

Zdecydowanie się nie zgodzę... Przyjmując, że długość połówki kortu wynosi 12m a długość rakiety 70 cm wychodzi, że długośc rakiety powinna zmieścić się w połówce kortu 17 razy !! A na komentowanym modelu jest co najwyżej 6 razy poza tym siatka też jest za wysoka....

 

To nie przejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć te rakiety bo wydają się zdecydowanie za duże....
Gdzie tam za duże, są dobre, mam ten model więc patrząc na skalę są prawidłowe.

Zdecydowanie się nie zgodzę... Przyjmując, że długość połówki kortu wynosi 12m a długość rakiety 70 cm wychodzi, że długośc rakiety powinna zmieścić się w połówce kortu 17 razy !! A na komentowanym modelu jest co najwyżej 6 razy poza tym siatka też jest za wysoka....

 

To nie przejdzie...

Z tego co widzę to ok 10 razy. Niech właściciel sprawdzi

EDIT:chodzi mi o szerokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to są te urządzenia na dziobie?

 

Te "metalowe" z barierkami? Barierki nazywają się propeller blade guardrails na instrukcji do blaszek, ale propeller blade to łopata śruby, bez sensu, nie wiem co to jest i jak działa.

 

Zdecydowanie się nie zgodzę... Przyjmując, że długość połówki kortu wynosi 12m a długość rakiety 70 cm wychodzi, że długośc rakiety powinna zmieścić się w połówce kortu 17 razy !! A na komentowanym modelu jest co najwyżej 6 razy poza tym siatka też jest za wysoka....

To nie przejdzie

 

Obawiam się, że mam argument, który powoduje, że to musi przejść, nazywa się: klej cyjanoakrylowy Pewnie masz rację ze skalą, ale nie będę sprawdzał, czy rakiety odejdą z kalką czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to są te urządzenia na dziobie?

 

Te "metalowe" z barierkami? Barierki nazywają się propeller blade guardrails na instrukcji do blaszek, ale propeller blade to łopata śruby, bez sensu, nie wiem co to jest i jak działa.

Sam sobie odpowiedziałeś tłumacząc z angielskiego

To są pióra śrub napędowych a dokładnie to jest zapas na wypadek awarii

Większość statków ma zapasową śrubę lub jej elementy

Tu masz śrubę rozebraną na części http://i00.i.aliimg.com/photo/v0/232493138/propeller_blade.jpg http://img.nauticexpo.com/images_ne/photo-m2/boat-propeller-blade-264045.jpg

w środku jeszcze jest mechanika regulująca skok łopat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Kolego :-)

 

Jak tam Tobie prace idą ?? Czekamy i czekamy na nowe fotki a tutaj cisza... Czyż byś pokazał nam już całkowicie skończony model ?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kilka zdjęć i pytanie/problem.

 

1. Kolejne relingi.

img4423y.jpg

 

2. Wielki brat czuwa.

img4428b.jpg

 

img4431g.jpg

 

3. Pokrywa basenu:

img4426a.jpg

 

Zmieniłem malowanie względem oryginału, mianowicie Revell chciał, żebym pomalował na biało wszystkie te wybrzuszenia - imitację konstrukcji, kratownicę. W rzeczywistości ewidentnie biała jest rama tego dachu, konstrukcja jest z cienkich, białych rurek od spodu szyb, nie od góry więc nie malowałem tego w ogóle.

Mam jednak problem z burtą statku - szybami dookoła najwyższego pokładu.

O, tymi:

64287769.jpg

Jest to jednolity odlew z przezroczystego plastiku, w którym jest kratownica wystająca z reszty, wiecie o co chodzi mniej więcej? Tak jak na tym szklanym dachu basenu. Jest to najbardziej chyba rzucający się w oczy element, jak to zepsuję to będzie bardzo razić. Okleić nie bardzo jest jak - musiałbym wyciąć z taśmy maskującej dziesiątki takich samych kwadracików o boku ok. 3x3 mm. Ręcznie, pędzelkiem, aero z jakimś magicznym oklejaniem? No nie wiem po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za głupie pytania, ale takim na przykład:

http://www.pentel.pl/pl/katalog_produkt ... d,235.html ?

Czy marker biały to jest coś innego niż korektor? Myślałem też o korektorze w taśmie, powinno zostać tylko na tych właśnie wystających elementach, ale dopóki nie spróbuję i nie zepsuję to się nie dowiem

Tak czy siak dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z korektorem może być kiepsko bo on będzie Ci schodził, a malowanie bezbarwnym lakierem tego białego miejsca może być kiepskie. Czasami można znaleźć białe markery do pisania po płytach cd - taki by Ci rozwiązał problem. Są też takie "farby w pisaku", to też może być przydatne, choć nie wiem czy nie rozleje się tego dziadostwa za wiele na przezroczystą część...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdam tylko krótką relację - pisak biały to był dobry wybór. Dobrze czasem o coś spytać, gdyby nie twoja podpowiedź ugrzązłbym na tych elementach i się przez kilka tygodni zastanawiał jak to pomalować. Zrobiłem dokładnie jak opisałeś, przeleciałem pisakiem, a gdzie mi się ręka "omskła" usunąłem delikatnie skalpelem. Prysnę to jeszcze bezbarwnym dla przypieczętowania i mam nadzieję do wybłyszczenia zmatowień pochodzących ze skalpela.

 

Niestety nie dam zdjęć bo urwał mi się film około 21, kiedy wziąłem się za usypianie dziecka, przegrałem walkę ze snem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako tako to wychodzi, pociągam przezroczysty plastik białym pisakiem, potem zdzieram skalpelem tam, gdzie mi wyjechało a następnie pryskam dość grubo bezbarwnym. Bezbarwny zalewa zmatowienia wynikające z drapania skalpelem i zadziwiająco ich nie widać.

 

img4448n.jpg

 

img4452a.jpg

 

img4459l.jpg

 

A tu kolejna partia "przezroczy" w robocie.

img4454e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.