Skocz do zawartości

Queen Mary 2 - warsztat i nie tylko


Diobeu

Rekomendowane odpowiedzi

Dam z boku, jak zrobię, jutro?

A teraz jeszcze jedno:

Tak się zastanawiam co ja sobie myślałem zostawiając ściany pionowe nadbudówek w brązowym kolorze? Tym bardziej to dziwne, bo wszystkie schody są białe, wszystkie ścianki są białe, a ja to zostawiłem bo... instrukcja nie powiedziała - pomaluj na biało.

 

055el.jpg

 

Często tak mam, że robię model i mojej uwadze ucieka coś, co jest oczywiste, a ja tego nie widzę do czasu, jak jest już trochę za późno.

Nauczka (ktoś tu już wyżej to napisał), przymierzaj przymierzaj i jeszcze raz przymierzaj, planuj do przodu i nie spiesz się.

 

Już po kłopocie:

 

056xy.jpg

 

057db.jpg

 

Idę spać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale wodę w basenie przytnij trochę bo Ci na ścianę wpełza.

M.

Bo statek pływa na falach i w basenie też się robią fale.

Ale na schody możesz dać kolor dywanu np czerwonego,lub niebieskiego , wszystkie schody na pasażerach są zawsze wyłożone wykładzinami dywanowymi.

A okręcik coraz ładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze woda jest ok a nawet bym na scianach podniosl.

Wiem ze wody sie nie naleje dla realnosci a namalowac to trudno.

Ale mam propozycje (pewnie glupia) ale sam kiedys sprobuje.

Podnies wode na sciany i wypelnij przezroczystym silikonem Mysle ze powinno byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze woda jest ok a nawet bym na scianach podniosl.

Wiem ze wody sie nie naleje dla realnosci a namalowac to trudno.

Ale mam propozycje (pewnie glupia) ale sam kiedys sprobuje.

Podnies wode na sciany i wypelnij przezroczystym silikonem Mysle ze powinno byc ok.

 

"Woda" to kalkomania, basen jest pomalowany w całości, ale kalkomania jest tylko na dno, już jest wklejone i więcej nie ma, więc nie będzie wody na ściankach basenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diobeu sluchaj a widziales kiedys wode w paski?

Tak sobie pomyslalem ze mozna by ja zdjac lub zamalowac na morski blekit i wtedy silikon. Co myslisz?

 

Zostaje tak jak jest, to jest tylko model, niektóre umowne rzeczy mi się podobają, nie zasymuluję kilkumetrowego basenu kilkunastomilimetrową dziurką w plastiku, więc przyjmuję tą konwencję, że te falki to właśnie woda.

Owszem, uproszczenia tu są obecne ale to kwestia konwencji: umawiamy się na coś i albo to przyjmujemy albo nie, mnie się imitacja wody kalkomanią podoba.

Powtórzę to co napisałem - zdjęcia strasznie wyciągają wszystko na wierzch, patrząc nawet z bliska na model pewne rzeczy wydają się jasne - i ta "woda" do takich IMHO należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby popłynąć w inny kanał proponuję "anegdotkę". Moja Królowa stoi na oknie w moim kiosku, gdzie pręży się dumnie pod okiem ludzi czekających na autobus. Pewnego razu podchodzi dziadek i mówi: ten statek jest źle zrobiony. Pytam gdzie jest błąd. Nie jestem światowej klasy modelmistrzem - lubię sobie po prostu posklejać. Dziadek mówi - źle są zrobione śruby - bo tak jak jest to statek będzie pływał tylko do tyłu...

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Aby popłynąć w inny kanał proponuję "anegdotkę". Moja Królowa stoi na oknie w moim kiosku, gdzie pręży się dumnie pod okiem ludzi czekających na autobus. Pewnego razu podchodzi dziadek i mówi: ten statek jest źle zrobiony. Pytam gdzie jest błąd. Nie jestem światowej klasy modelmistrzem - lubię sobie po prostu posklejać. Dziadek mówi - źle są zrobione śruby - bo tak jak jest to statek będzie pływał tylko do tyłu...

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zdjęć.

 

Krótka historia jednego basenu:

 

basene.jpg

 

A tu mi się trochę odkleiło, trzeba było docisnąć na noc.

 

img0428o.jpg

 

Ostatnie takie zdjęcie.

 

img0668lc.jpg

 

Bo teraz już będzie tak:

 

img0672g.jpg

 

Ale zanim będzie tak, trzeba będzie jeszcze zrobić tą ścianę ładnie, bo ma dwie potworne szpary.

 

img0682z.jpg

 

img0683o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mają, trochę nad tym siedziałem bo pierwotnie były jeszcze gorsze, ale wiele ich nie poprawiłem, lepiej nie grzebać jak się nie umie. W oknach w całym modelu zdarzają się takie babole niestety, coś im te elementy nie za ładnie wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prace idą, ale brak czasu na robienie zdjęć, a zwłaszcza na wystawianie przez imageshack, kopiuj, wklej linki itd itd. Tu tylko mała zajawka.

 

img0780.jpg

 

Główny korpus jest już zamknięty, pokłady, główne ściany - wszystko jak widać zrobione. No i ten mostek - majstersztyk. Więcej, choć wciąż niewiele jest tutaj:

https://picasaweb.google.com/marcin.gardela/ModelQueenMary2Revell1400#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Nijak - wstyd się przyznać. Masa innych rzeczy do zrobienia, praca, drugie dziecko, na strychu gorąco ;) pocieszające jest to, że "chodzi za mną" ten model od jakiegoś czasu więc pewnie wkrótce coś ruszę.

Model polecam - nie ma śladów wyrobienia się form, wszystko pasuje choć radzę naprawdę wiele razy czytać instrukcję i zastanawiać się nad każdym krokiem - w kilku miejscach wpakowałem się w maliny z kolejnością albo odpowiednim malowaniem części - niezbyt szczegółowo to opisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi farbami malowałeś (firma)?

 

Znakomita większość - Model Master emalia, rozpuszczalnik White Spirit Duluxa albo benzyna lakowa, aerograf. Drobne elementy - parę dosłownie kolorów - Humbrol, ale to nic znaczącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.