Skocz do zawartości

Queen Mary 2 - warsztat i nie tylko


Diobeu

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym odświeżyć temat, od tamtego czasu przerwałem prace, widzę, że minęło 8 miesięcy, ooops.

Wciąż tkwię w tym samym miejscu: dwa elementy do pomalowania. Dwa najbardziej widoczne i reprezentatywne elementy z 250 tarasami każdy. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, wpadłem na pomysł naklejenia folii samoprzylepnej pomalowanej i dociętej o każdego mini pokładziku, ale nie jestem w stanie tego zrobić ponieważ okazało się, że są to trapezy, a nie prostokąty, nie jestem w stanie dociąć ponad 500 mini trapezów.

Chyba skończę na pomalowaniu całości aero białym, zaklejeniu paseczków taśmą i ręcznym malowaniu pokładów. Nie będzie to jednak piękne, ponawiam pytanie: czy ktoś potrafi mi coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba skończę na pomalowaniu całości aero białym, zaklejeniu paseczków taśmą i ręcznym malowaniu pokładów.

Spróbuj tak zrobić - może na początek na małej części elementu, bo jakby co to szkoda Twojej pracy - i daj fotki, to może się coś wymyśli. Pędzlem też przecież można dobrze pomalować.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej pracy.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, próbuję w ten sposób, jeszcze jedno: jak już będę miał element biały, oklejony i będę robił pokłady to są jakieś magiczne sztuczki co do malowania pędzelkiem powierzchni stykających się pod kątem prostym? Chodzi mi o to, że jak farba będzie rzadka i dojadę pędzelkiem do styku ścian z podłogą to farba "wspina się" na ścianę, wypełnia napięciem powierzchniowym zetknięcie ściany z podłogą i tworzy brzydką, nierówną linię. Da się to jakoś ominąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jak farba będzie rzadka i dojadę pędzelkiem do styku ścian z podłogą to farba "wspina się" na ścianę, wypełnia napięciem powierzchniowym zetknięcie ściany z podłogą i tworzy brzydką, nierówną linię. Da się to jakoś ominąć?

Chyba tylko w ten sposób, że będziesz malował do zewnątrz, a to co wejdzie na ścianę wyretuszujesz na końcu. Ja bym chyba tak robił...

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
jak masz zamiar łączyć pokład z kadłubem, skoro te elementy masz pomalowane ?

 

Yyy, pokład z kadłubem? Przecież już są połączone, chyba nie rozumiem. Pytasz o te kolejne, wyższe pokłady?

Ale niezależnie od tego o które pokłady ci chodzi zamierzam je łączyć klejem Faller wspaniały klej nawiasem mówiąc, któremu nie dorównuje nic co do tej pory stosowałem. Z reguły staram się aby miejsce przylegania było w miarę czyste od farby, ale nie jestem jakoś specjalnie na to wyczulony, nie odpadają mi części przyklejone w miejscu, gdzie była farba.

 

A co do ostatniego mojego problemu z malowaniem:

Wychodzi tak jak się spodziewałem, to znaczy przykładając się z całych sił, stosując ledwo rozcieńczoną farbę i odpowiedni, nowy pędzelek płaski uzyskałem wynik w miarę satysfakcjonujący. Nie poczęstuję zdjęciami bo wyszły beznadziejnie więc nie będę was katował ich jakością. Stwierdziłem, że nie zarzucę budowy modelu z powodu, że jakiejś części nie mogę pomalować idealnie jak bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pchnąłem prace, za mną już dwa najbardziej chyba pracochłonne elementy - boczne ściany tego mini miasta z całą masą tarasów z barierkami wypełnionymi szkłem. Wyszło jak wyszło, brązowe podłogi nieco wspięły się na ściany, malowanie półmilimetrowych słupków tworzących całość z resztą też nie było najłatwiejsze

Przepraszam za jakość zdjęć.

 

tarasy3.jpg

 

tarasy2.jpg

 

tarasy1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tralki w barierkach wyszły trochę nieciekawie, na środkowym zdjęciu, drugi rząd od dołu ; miejsca niemalowane mogłeś zamaskować chociaż taśmą tamki, dałoby się uzyskać równe odstępy. Jednak dawaj na bieżąco zdjęcia, to zawsze coś się zaradzi.

Podłogi wyszły nienajgorzej. Szkoda, że nie ma żadnych dodatków fototrawionych (leżaki, stoliki), fajnie by wyglądały i nikt by nawet nie zwracał uwagi na połączenie podłogi i ściany.

Powodzenia w dalszych pracach .

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te barierki są zrobione z jednego kawałka przezroczystego, pionowe słupki mają 0,5 mm, odrobinę wystają i są ledwo pociągnięte markerem, na malowanie tego nawet się nie porywałem. Oklejenie środków taśmą przerastało mnie już w momencie, jak o tym myślałem

Jasne, że wyszło trochę nieciekawie, ale zdjęcia wyciągają wszystkie brudy na wierzch, jak się patrzy na całość jest lepiej - tym się pocieszam.

Elementy fototrawione są, leżaki i stoliki znajdą się na wyższych tarasach, wbrew pozorom te da elementy nie są najbardziej rzucającym się w oczy miejscem statku.

Fajnie, że komentujesz, dobrze dowiedzieć się czegoś na przyszłość, a nie wyważać ciągle już otwarte drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia wyciągają wszystkie brudy na wierzch, jak się patrzy na całość jest lepiej

No i to się liczy. Ważne, że sam jesteś zadowolony. Jak sobie pomyślę, że za jakiś czas czeka mnie to samo w 700-tce ....... to już chyba teraz się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche sie dzieje na tych poreczach ale ja sam bym lepiej nie zrobil ;)

Wyzej wspomniales ze to caly przezroczysty element!

Nie dalo sie go okleic i pomalowac pezed wklejeniem?

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzej wspomniales ze to caly przezroczysty element!

Nie dalo sie go okleic i pomalowac pezed wklejeniem?

 

Ciężko powiedzieć, raczej się nie dało, to jest naprawdę cała masa (kilkaset) przestrzeni tak naprawdę miniaturowych, malowane wyszłoby jeszcze gorzej IMHO.

Poza tym dziś jeszcze jedno zauważyłem: nawet malując markerem idealnie powierzchnię słupka pionowego z dwóch stron i tak to się wizualnie rozmywa bo te powierzchnie nie pokrywają się ze sobą idealnie (lewa i prawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to się liczy. Ważne, że sam jesteś zadowolony. Jak sobie pomyślę, że za jakiś czas czeka mnie to samo w 700-tce ....... to już chyba teraz się
Tym bardziej, że ręka i oko nie takie jak kiedyś

...

Diobeu , chodziło mi o łączenia pokładu z kadłubem, ale ok - wyjaśniłeś. Poza tym bardzo schludnie i ładnie Ci wychodzi. I nawet brudzić nie będzie trzeba

...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę prawdy w tym jest ale nie rozumiem co Cię tak śmieszy.
Wybacz, jeśli Cię uraziłem, wstawiłem nie tę buźkę... miało być żartobliwie i zaczepnie, bez obrazy

...

Koniec O/T...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się dziś wkurzyłem, Revell podaje w instrukcji co następuje:

 

queenmaryii.jpg

 

Czyli niektóre powierzchnie części 37 pomalować od strony rufy na biało - B to biały.

Pomalowałem, przykleiłem po czym oglądam zdjęcia modelu i dalszą część instrukcji i wychodzi mi, że widoczne są te powierzchnie:

 

img0026ko.jpg

 

Zatem mam teraz części oznaczone żółtymi strzałkami w kolorze plastiku a ich drugą stronę na biało. Dodam, że druga strona jest praktycznie niewidoczna. Nie dało się tego jakoś ująć w instrukcji? Wiem, że składanie modelu to planowanie kilka ruchów do przodu, ale kurcze nie jestem szachistą, skoro ktoś podaje jak malować to powinien to podać rzetelnie.

Nie wspomnę o tych elementach:

 

img0027xo.jpg

 

które według Revella powinny być przezroczyste i mieć tylko czarne słupki a na zdjęciach statku wyraźnie widać, że są to szyby przyciemniane. Denerwuje to tym bardziej, że w późniejszych krokach Revell podaje malowanie jednego elementu mieszaniną antracytu i klaru żeby uzyskać efekt półprzezroczystości.

Dziękuję, wyżaliłem się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niektóre powierzchnie części 37 pomalować od strony rufy na biało

Revell pokazał to tak jak powinien, no mógł zaznaczyć linie za częścią jako przerywane aby jeszcze bardziej zaznaczyć o które powierzchnie chodzi ale jak dla mnie umiejscowienie nazwy koloru z odpowiedniej strony wraz z przymiarką części i planowaniem do przodu powinno wystarczyć dla uniknięcia błędu i pełnego zrozumienia instrukcji. Coś mi się wydaje, że przyśpieszasz. Zwolnij proszę bo nic dobrego z takiego pośpiechu nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diobeu a sa jeszcze jakis rysunki w ins... dotyczace tego elementu?

Moim zdaniem pokazali ok a przykladajac elementy na sucho przed sklejeniem zauwazyl bys co jest widoczne a co nie tak sadze.

Ja zawsze przed rozpaczeciem skladania mase razy analizuje instrukcje i przykladam elementy na sucho (moze to dziwne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są okolice tego elementu pokazane jeszcze później w instrukcji, stąd wywnioskowałem, że jest źle pomalowane. Już prysnąłem i jest dobrze. Błąd polegał na tym, że elementy pomalowałem w ramkach, wyciąłem, przymierzyłem i przykleiłem nie sprawdzając przez nałożeniem kleju - to jest jasne i tego się nie wypieram

Wydaje mi się jednak, że dało się to inaczej pokazać tym bardziej, że pokazano dużo bardziej skomplikowane sposoby malowania, a te powierzchnie, które pomalowałem przed przyklejeniem NIE SĄ WIDOCZNE, za to widoczne są ich odwrotne strony.

Tak czy siak już jest po problemie, trzeba było nieco więcej okleić do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje juz ogarnolem wczoraj w nocy w necie

Dobrze ze juz po klopocie

Co do pokazywania to ilu ludzi tyle opini autor uznal ze taka a nie inna budowa elementu to (oczywista oczywistosc) ze musi byc tez z drugiej strony prysniete i nie uja tego na planie.

Wniosek? Zawsze wczesniej trzeba przylozyc i obejrzec.

Czekam na rozwoj wydarzen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.