Skocz do zawartości

Yoshimura Hayabusa X-1 (Tamiya 1:12)


wuen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szkada ramy, no ale tak bywa Lakierek na owiewkach

Możesz coś napisać o farbkach GAIA ? to są akryle ? gdzie można je nabyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

koniu - tak jak napisa lexxer - naklejki z zestawu.

czarny - mucha pluska się w czymś innym niż DOT - nie chcialem ryzykować po przeczytaniu w relacjach kolegów co DOT potrafi zrobić.

tornado - farbki GAIA to akryle podobne do Gunze serii C chociaż zapach mają "subtelniejszy" - przypominają mieszankę C z H.

Z resztą jako rozcieńczalnika do nich używam mieszanki nitro ze spirytusem... po zbadaniu skladu farbki okazalo się, że taką mają bazę...

Kolory kryją świetnie, schną bardzo szybko, bezbarwny - wedlug mnie - jest lepszy niż Gunze C155 - podobny jest do Zero 1-częściowego.

Ja rozcieńczam go 4:1 i maluję cienkimi warstwami - stąd ta ilość warstw - ale efekt jest extra - zaraz po pomalowaniu powierzchnia jest semigloss ale w miarę schnięcia nabiera blasku - polecam !!

Kupuję w Hobbyeasy - bezbarwny byl w Luckymodel - ale kupilem ostatnie 6 sztuk (zamówilem 12 ale dostalem tylko 6 - więcej nie mieli i od tej pory już nie mają) - więc w HE zamówilem kolejne 20 buteleczek i czekam na dostawę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update do poprzedniego postu - na owiewkach są kalki - 6 warstw aby zniwelować "schodek" przy polerce.

Na model bez kalek powinny wystarczyć 3-4 warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pogoda taka że... tylko siedzieć i modelować więc:

- zacząłem polerowanie owiewek. W trakcie przypomniałem sobie,że miałem dokleić paski coby model był podobniejszy do oryginalnego malowania - lekko zmatowiłem miejsce na paski i dokleiłem

haya-44.jpg

haya-45.jpg

Znowu był clear, polerka...

Nadal czekam na kalki z HLJ więc zająłem się innymi sprawami - czytaj - innym modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dawno tu nie zaglądałem - bo nie było nic do pokazania - składałem łańcuch i wreszcie skończyłem

haya-46.jpg

haya-47.jpg

haya-48.jpg

 

Pierwszy raz robiłem "ślady eksploatacji" imitujące olej i brud (Gunze C101 Smoke Gray)

Rozcięcie jest po to by umożliwić zamontowanie łańcucha w wahaczu...

 

Dla uzmysłowienia "skali problemu"

haya-49.jpg

- dodam, że łańcuch składa się z 2 połówek wewnętrznych ogniw, które trzeba było skleić a następnie nakleić po 2 blaszki zewnętrznych ogniwek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie fotki łańcucha od modelu ?

 

dodam, że łańcuch składa się z 2 połówek wewnętrznych ogniw, które trzeba było skleić a następnie nakleić po 2 blaszki zewnętrznych ogniwek...

 

 

Respekt.

Pięknie to wszystko się prezentuje

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem montaż - "na pierwszy ogień" poszedł silnik i tylne zawieszenie

haya-50.jpg

haya-51.jpg

haya-52.jpg

Następny etap to mozolne dozbrajanie - wklejanie brakujących śrubek i mocowanie przewodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Świetna robota, a przede wszystkim model wygląda jak oryginał . Jak kiedyś kupię sobie "Hajke" X-1 to skorzystam z Twojej relacji jako z poradnika remontowego . Wiem co mówię - właśnie dłubie w garażu przy czymś takim w 1:1 :

wrak.jpg

 

Pozdrawiam

Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Hayabusa "stanęła na kołach" i czeka na założenie owiewek oraz dozbrajanie w tzw. duperele - śrubki, wężyki...

haya-53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narobiłeś się przy silniku, a będzie go widać zza owiewek, czy robisz ściągane.

Będzie górna owiewka - dolna będzie zdjęta aby pokazać silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skończyłem prace przy owiewkach

haya-57-1.jpg

haya-58.jpg

haya-59.jpg

 

od razu wyprzedzam ewentualne komentarze - na tylnej lampie nie ma zacieku farby - to cień dolnej lampy, widoczny przez klosz

 

haya-60.jpg

haya-61.jpg

haya-62.jpg

haya-63.jpg

haya-64.jpg

 

Hmmm - teraz widzę, że prawie skończyłem - brakuje zaczepów dolnej owiewki... nic to, dokleję później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.