Skocz do zawartości

Famo Tamiya 1/35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Warsztat kolejnego kołowca, ciągnik od Tamki...przy którym niestety musiałem sięgnąć po farbki....z racji mazania komory silnika.

Zobaczymy czy ten pojazd wybije mnie z "szału" budowy, nie malowania.

Postęp:

ResizeofDSCF6082.jpg

ResizeofDSCF6084.jpg

ResizeofDSCF6085.jpg

ResizeofDSCF6073.jpg

ResizeofDSCF6074.jpg

ResizeofDSCF6075.jpg

ResizeofDSCF6057.jpg

ResizeofDSCF6058.jpg

ResizeofDSCF6059.jpg

ResizeofDSCF6052.jpg

ResizeofDSCF6055.jpg

ResizeofDSCF6056.jpg

ResizeofDSCF6046.jpg

ResizeofDSCF6049.jpg

ResizeofDSCF6050.jpg

ResizeofDSCF6051.jpg

ResizeofDSCF6044.jpg

ResizeofDSCF6045.jpg

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Dzięki w 1 kolejności, w 2 natomiast...

Zamknąłem silnik w komorze, dojdzie jeszcze to i owo..ale wpierw musiałem się z tym uporać.

ResizeofDSCF6091.jpg

ResizeofDSCF6093.jpg

ResizeofDSCF6094.jpg

ResizeofDSCF6097.jpg

Obrobiłem dół ziemią...teraz klejenia CD.

 

Kwestii przeznaczenia nie rozważałem... może mu się jakaś 88, czy PZ IV na tył przypałęta....nie wiem.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Syfek pod spodem, to zwykły miałki piach, który został sypniety na posmarowaną klejem powierzchnię, po czym pomalowane akrylami oraz olejami.

 

Bandaże - żadna sztuka, malowanie ręczne..ale jak widać do korekty(już niebawem)

 

W modelu mam już wklejone jakieś 99% blaszek, teraz pomaskować i malować:

ResizeofDSCF6106.jpg

ResizeofDSCF6107.jpg

ResizeofDSCF6108.jpg

ResizeofDSCF6109.jpg

ResizeofDSCF6110.jpg

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale - pierońskie robi wrażenie, szczególnie ten syf na skrzyni biegów, mega naturalny . Jedyne, co mię się na chwilę obecną wydaje nie teges to te wgnioto-wygięcia na bokach błotników w części "cargo", makro sprawia, że wygląda to zbyt "plastikowo".

 

Nareszcie się z Ciebie detalista robi - te cięgna obok silnika, które i tak zakryje podłoga... sam wiesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez probowalem zrobic takie bloto na swojej siodemce jak u ciebie na nadkolach i oczywiscie nie wyszlo. paradoksalnie najtrudniej chyba dobrac wlasnie kolor blota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

dweler, pigmentów jak do tej pory nie użyłem.

To sam piach, farba - akryl plus olej...stąd taki kolorek(inny), bo wybrany przeze mnie a nie narzucony przez producenta x czy y.

Oczywiście nie wykluczam dodatkowych zabiegów przy ich pomocy....nigdy nie wiem co mi odpali (chemia modelarska w końcu jest dla ludzi) ;)

 

 

kazio, miejsca zniszczone maja to do siebie...że można je niszczyć do bólu - jak "be" wyjdzie po mazianiu, się podpsuje inaczej

 

thx & p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Omłotkowałem pakę i wózek w koło, teraz zrobię jakieś płukanki i pewnie robala(biedronkę) - po czym zdewastuje ryflowania podłóg/stopni.

ResizeofDSCF6155.jpg

ResizeofDSCF6149.jpg

ResizeofDSCF6156.jpg

ResizeofDSCF6150.jpg

ResizeofDSCF6151.jpg

 

Po prawej stronie niebieskie rysy, po przycierce...

 

 

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Po biedronce, starałem się by tej kolory nie zmieszały się...i jakoś to w miarę wyszło.

Użyłem bieli cynkowej, żółci, ochry, brązu oraz minimalnie zieleni rozrzedzając WS.

Pozostawiam do wyschnięcia, po czym zrobię punktowo płukankę (ew. skoryguje dotychczasowe mazie dając kolejne mazy biedroneczki)

ResizeofDSCF6159.jpg

ResizeofDSCF6160.jpg

ResizeofDSCF6161.jpg

ResizeofDSCF6162.jpg

ResizeofDSCF6163.jpg

ResizeofDSCF6164.jpg

 

Paka zostanie oczywiście zagospodarowana...ale nie silnikiem, kanistrami, butlami z gazami spawalniczymi...beczkami.

Mam inny pomysł, ale to z czasem.

 

 

thx & p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.