Skocz do zawartości

Opel Blitz 1/35


Artur Wałachowski

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tak, przyjemność z oglądania jest duża. Budynki robiłeś od podstaw?

 

Jedno pytanie na koniec: co to ma być, to coś za lewą przednią oponą Opla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę elementów do dioram, a już nie vacu (chyba w tej technologii robi Plus Model, chyba, że pomyliłem ich z kimś innych), to i nie poznałem się na budynkach.

A ten pisaek trochę dziwnie mi wyglądał, taki jakiś samotny on jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie vacu-gips z dodatkiem blaszki foto i żywicy,pozdrawiam Artur.

 

A nie mówiłem, że się na tym nie znam

 

Ale lenistwo, że nie chciało mi sie sprawdzić, to już nie do wybaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nienajszczęśliwszym pomysłem jest łączenie przednich felg 8-otworowych z tylnymi sześcio... spokojnie mogłeś zostawić przednie również z sześcioma - takie figurują w katalogu części do Blitza jeszcze z 1941 i 42 roku. ten "trójkącik" na dachu powinien być złożony, jeśli pojazd nic nie holuje.

 

ale generalnie - rewelacja jak dla mnie super wyszły ślady eksploatacji, no i świetne zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pudle są dwa rodzaje felg do przednich kół - te 8-otworowe to chyba wynik "standaryzacji" wyprasek do Blitza i Maultiera.

 

z kołami do Blitzów w ogóle jest dość ciekawa historia - powszechnie panuje przekonanie, że ciężarówki drugowojennej produkcji miały już felgi 8-otworowe. tymczasem jak już napisałem - w katalogach części z lat 1941 i 42 - nadal widnieją 6-otworowe, "wczesne" felgi. tak, że właściwie trudno mówić o jakimś błędzie merytorycznym, raczej o pewnym niedopatrzeniu "logicznym". z innej strony - niech ktoś udowodni, że takiej ciężarówki z "kombinowanymi" felgami nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Człowieku ja przez Twoje modele chyba niedługo wykituję przed kompem Jak Ty je robisz, to są poprostu CUDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko zagladam do tego działu, bo co zerknę, to nachodzi mnie ochota coś takiego zmontować Ładna dioramka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee...tam znana-nie wystawiałem jej nigdzie poza Biesiadą Modelarską w B-stoku ze 3 lata temu,ale miło coś takiego przeczytać,dziękuję serdecznie za opinię,pozdrawiam,Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie sprzedawal.....wogole moich modeli nie sprzedam.......chybaaa ze juz bede w jakiejs potzrebie to opchne.........jak ktos bedzie chcial wogole wziasc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych ludzi co kupują model i potrzebne narzędzia, a potem udają się do jakiegoś dobrego modelarza i każą to sobie zrobić Wg mnie to jest zupełnie bez sensu, no bo czy nie najlepsza jest cała praca, a później nasz własny efekt końcowy No cóż, ale to jest tylko moje zdanie.

 

PS. Sorry, że w tym temacie, ale nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy lubią modele robić, inni wolą modele mieć. Z tych co lubią robić zdarzają sie tacy co nie mają już miejsca na ich ekspozycje, a z tych co lubią mieć zdarzają se tacy co nie mają czasu lub umiejętności żeby model samodzielnie zrobić. Podobna sytuacja jak z malarzami i koneserami ich sztuki . Modelarstwo jak każde inne hobby modelarstwo musi sprawiać przyjemność, a co się potem z modelami robi to juz inna bajka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też jak w moim przypadku, mianowicie mam zamiar kupić kilka sklejonych osobówek na lawetę ami. Ja poprostu wolę sklejać ciężarówki, a osobówki mnie nie pociągają. Ba, mam nawet dwie zaczęte i tak sobie leżą od jakichś dwuch lat i nie ma kto ich dokończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.