Skocz do zawartości

[HUMVEE]Polski M1097 Wóz Dowodzenia - Italeri, scratch 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No więc lecimy dalej

Skończyłem osłonę i wyciągarkę. W przyszłości dojdą jeszcze szekle(odlewy). Wyciąłem także klapę bagażnika. Reszta to głównie zastój, cały czas oczekiwanie na wyschnięcie szpachli itd. Potem szlif i nic nie ma do pokazania. Do świąt majowych zamierzam pomalować kabinę na zielono, a na długi weekend(aż 6 dni), bierzemy zdjęcia i dodajemy aparaturę szoferki

 

DSC07842.jpg

DSC07843.jpg

DSC07841.jpg

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do malowania - ja bym jednak zrobił trójkolorowego UB 00032 (albo UB 00036). To są chyba typowe polskie kolory, nie wiem czemu wcześniej widziałem tam kamuflaż NATO Całe zielone Humvee jeszcze będziesz miał okazję zrobić (Cargo Carrier, Armament Carrier, sanitarka). A kamuflaż NATO możesz też kiedyś mieć na półce (testowany Cargo Carrier albo Kobuz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostanie na UB00032. To pojazd przemalowany z zielonego na kolorowy Zamierzam pomalować go na zielono tak jak wszystkie inne Humvee, czyli na H102, potem brąz 113 lub 70 i czarny na koniec. Może bd git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie cienizna Od rana męczę się nad sprężynami amortyzatorów. Niestety, ale okazało się, że to praca ponad moje nerwy i umiejętności. Wycięcie gotowców Italeri nie było trudne, ale wsadzenie tam(bez odcinania górnej części amortyzatorów) kawałka plastiku i sprężyny graniczy z cudem. Może łatwiej jest to zrobić, jeśli nawijamy np. drut miedziany, gdyż sprężynki od długopisów wspaniale skaczą po całym pokoju. Przy okazji wylatuje pręcik plastikowy, dookoła rozlewa się CA, a do głowy przychodzą myśli od walnięciu tego w kąt i skończeniu projektu. Zresztą jeśli przez 3h zrobilibyście tylko 2 amortyzatory, bylibyście w podobnym stanie

No ale jakoś idzie, mam nadzieję, że uda mi się dorobić jeszcze jedną brakującą parę. Wkład może wydawać się za cienki, ale biel po pomalowaniu na kolor ramy będzie wyglądać całkiem ok.

Stąd też pytanie, czy cała rama jako bazę ma kolor zielony

DSC07845.jpg

DSC07846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny rób z drutu. Sprężynki z długopisu są chyba za cienkie, a poza tym wspaniale skaczą po całym pokoju. Przy okazji wylatuje pręcik plastikowy, dookoła rozlewa się CA, a do głowy przychodzą myśli o walnięciu tego w kąt i skończeniu projektu.

 

Rama w trójkolorowym jest raczej na pewno zielona, na jednym z wahaczy widać nawet brązową plamę kamuflażu. W sumie dziwne trochę, że chciało im się przemalowywać całą ramę, bo w zielonych Humvee jest czarna. No chyba, że nie przemalowywali całej ramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marketu

U mnie nie ma takich rzeczy Jakiś elektryczny się znajdzie, podejdę i zapytam się.

Poszperaj u ojca w garażu

Nic nie było, przeszukałem pomieszczenie gospodarcze, piwnicę, jedynie mam toster i stare słuchawki do rozwalenia

sprawdź np. ze zdjęciem niżej, czy masz wszystkie śruby:

Hehe. Zapomniałem o nich. Oczywiście dodam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne trochę, że chciało im się przemalowywać całą ramę, bo w zielonych Humvee jest czarna. No chyba, że nie przemalowywali całej ramy...

Ja raczej sądzę, że naszym (w przeciwieństwie do Jankesów) nie chciało się zdjąć kadłuba z ramy i pomalowali go w jednym kawałku.

 

Zderzak, nie łam się. Znam ból ze skaczącymi sprężynkami. Też zamierzam się zaopatrzyć w drut na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak, nie łam się. Znam ból ze skaczącymi sprężynkami. Też zamierzam się zaopatrzyć w drut na przyszłość.

Już nie jest tak źle. Udało mi się wpasować 4 sprężynki, więc może nawet dzisiaj zacznę malować na zielono.

Ja raczej sądzę, że naszym (w przeciwieństwie do Jankesów) nie chciało się zdjąć kadłuba z ramy i pomalowali go w jednym kawałku.

Całkiem sensownie prawisz Wcale bym się nie zdziwił, jakby go postawili, zamaskowali tylko szyby, lampy i psiknęli farbą. Ciekawe, czy pomalowali razem ze skrzynią biegów itd. Bo wersja zielona ma nie tylko ramę, ale także zderzak czarny. Przeanalizuję zdjęcia, może coś zobaczę, choć wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Prace trwają, poprawiłem podwozie. Mam też pytanie, z przodu na ramie nie ma takich uchwytów jak z tyłu

DSC07855.jpg

DSC07856.jpg

DSC07858.jpg

 

Rewelacja to to nie jest, ale zawsze lepiej niż było i niż zostawić w stanie pudełkowym

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za kabelek z przodu?

A bo ja wiem Kubisza się pytaj, bo to na jego ramie się wzorowałem.

 

Co do uchwytu, to jeszcze pozostały zapięcia, ale fotek z bliska nie dam Niestety Italeri tak zwymiarowało, że część mocowania się tam nie mieści i musiałem je pominąć (a chyba najważniejsze elementy). Mogę jednak zaoferować Ci coś takiego, z mojego własnego albumu zdjęć.(M1025A2 z Wędrzyna)

DSC07401-1.jpg

DSC07400.jpg

W modelu nie mieści się element z poduszkami. Chociaż może przerobię wszystko od nowa. Mimo wszystko jeśli chcesz fotki mocowania na modelu, to mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma.

No właśnie nad tym się zastanawiałem. Nie chce mi się wstawiać zdjęć, więc posłużę się fotkami Piotrka.

29.jpg

Coś ewidentnie jest za sprężyną Tylko pytanie co to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś relacja z dalszej pracy nad podwoziem. Dorobiłem osłony przymocowane do ramy. Pozostały jeszcze płaskie osłony zbiornika paliwa itp. Na modelu zastosowałem profil 1mm, niestety biel na zdjęciach wyszła jakby miała ze 2mm. Mam nadzieję, że po pomalowaniu będzie ok.

Niestety jest to żmudna i nudna praca, która zajęła mi chyba około 2 godzin. Jednak myślę, że było warto.

DSC08067.jpg

DSC08069.jpg

DSC08070.jpg

 

Powoli, ale już zaczyna to jako tako wyglądać.

DSC08073.jpg

Pozdrawiam Konrad

 

Następnie malowanie ramy, dalsze osłony i zakończenie prac z podwoziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że po pomalowaniu będzie ok.

Powinno. Dobra robota, choć lekkie krzywizny są. Ale to na szczęście ta mniej widoczna strona

 

Powoli, ale już zaczyna to jako tako wyglądać.

Brakuje w zasadzie tylko kontenera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duże ręce mam do tego Zaleję łączenia farbą, kleję albo czym tam popadnie i znikną pustki. O dziwo w realu wszystkie skośne pręty nie są do siebie równoległe

 

Brakuje w zasadzie tylko kontenera

I długo nie będzie, bo brakuje wolnej kasy na polistyren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.