Skocz do zawartości

[HUMVEE]Polski M1097 Wóz Dowodzenia - Italeri, scratch 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomalowałem pozostałe elementy podwozia, wcześniej dodając brakujące osłony. Nie wyszło najgorzej, a na pewno lepiej niż w pierwotnej wersji tego modelu. Co więcej teraz bliżej do oryginału.

DSC08075.jpg

DSC08074.jpg

 

Zostaje jeszcze suchy pędzel i dalsza zabawa w ślady eksploatacyjne, ale to dopiero po dodaniu brązowych i czarnych plam kamuflażu. Od razu powiem, że model nie będzie kurzony i brudzony tak, aby wyglądał jakby wrócił prosto z poligonu. Raczej wersja koszarowa lub pokazowa.

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra wszystko fajnie ale... gdzie kontener?

Ze względu na brak materiałów, prace nad kontenerem się opóźniają. Finalnie i tak będę zmuszony czekać na koła i fotele, a jeszcze się okazuje, że stracę cały tydzień na roboty pod koniec maja

masz racje - najpierw to co nudne

a śmietanka na koniec

Powiem Ci szczerze, że ostatnio polubiłem nawet ten etap prac. Kiedyś nie chciało mi się nawet malować ramy i podwozie zostawało całkowicie gołe Teraz nawet się do niego przykładam, a tym bardziej, że obecnie nie jest takie jak we wszystkich, poprzednich wersjach

 

Dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio polubiłem nawet ten etap prac. Kiedyś nie chciało mi się nawet malować ramy i podwozie zostawało całkowicie gołe Teraz nawet się do niego przykładam, a tym bardziej, że obecnie nie jest takie jak we wszystkich, poprzednich wersjach

Poczekaj, aż zaczniesz kleić następne takie Szybko Ci przejdzie zamiłowanie do podwozi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, aż zaczniesz kleić następne takie Szybko Ci przejdzie zamiłowanie do podwozi...

Hehe. Jak tylko myślę o kolejnym orurowaniu, to aż nie ściska Miałem nawet ochotę zabrać je z tego modelu i przenieść do przyszłego M1025A2, który nie mam pojęcia kiedy powstanie

Etap podwozia już mocno zaawansowany, więc trzeba zacząć się brać za górę. Trzeba się postarać, bo zamierzam zrobić otwarte drzwi. Kto wie, może i otwarte w kontenerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klejeniem i malowaniem podwozia nie jest tak źle. Klejeniem obarczyłem żonę, a malowaniem teściową. Mają pewna normę do wykonania (tygodniowo). Ostatnio, aby teściowa nie miała tak łatwo,oraz w ramach oszczędności energii elektrycznej, skonfiskowałem jej aero, wprowadzając do użytku pędzelek. Industrailizacja nie zawsze jest dobrym rozwiazaniem.Tak jest taniej i oszczędniej.

 

PS. Ładnie Ci ten model wychodzi. Wszystkie Humvee's maja takie osłony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Humvee's maja takie osłony?

Zielone krajowe najprawdopodobniej tak(oprócz M1151 ŻW, bo to chyba inna koncepcja).

Super Konradzie wyszło to podwozie

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Humvee's maja takie osłony?

 

Nie jest to element standardowy a dodatkowy - do stosowania na terenach gdzie sie często wali brzuchem po podłożu - jak się go zakłada jest w manualu HMMWV - i pewnie z tamtąd szanowny gospodarz posta brał wzór .

 

Pewnie jest tego trochę pomontowanego na różnych pojazdach tyle ze kłopot z widocznością, ja z pierwszą taką fotką spotkałem się "w Izraelu" gdzie Orev odpoczywał na plecach na pustyni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie mi uwierzyć, że to raczej występuje we wszystkich polskich Humvee. Bynajmniej na pewno w Armament Carrierach.

spd.jpg

jak się go zakłada jest w manualu HMMWV - i pewnie z tamtąd szanowny gospodarz posta brał wzór

Akurat o tym nie wiedziałem Masz jakiś link, rysunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie mi uwierzyć, że to raczej występuje we wszystkich polskich Humvee. Bynajmniej na pewno w Armament Carrierach.

 

Przecież napisałem ŻE DO TRUDNYCH WARUNKÓW

-> wiedzieli że polskie humvee będą jeździć głównie po DROGACH (polskich)

= ekstremalne warunki

(zły na drogi oczywiście)

 

mam tylko to - gdzieś link jest ale nieprędko znajdę (link do manuala dałem w Bodka66 Humvee) - ale masz nazwę: TM-9-2320-387-24-2_122_3 instrukcji (rysunku) - powinieneś znaleść - jest chyba jeszcze min. 1 rysuneczek + zestawienia srubek i nakrętek

 

 

TM-9-2320-387-24-2_122_3.jpg

 

ps.

a tu wspomniana wczesniej fotka

42180_b.jpg

www - Flick? - Miluim ??? oryginal name:2925086042180_b.jpg

 

ps. w dalszym ciągu poszukuję materiałów o sanitarce - zwłaszcza jak siedzi sanitariusz - sorki za offtopa

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem ŻE DO TRUDNYCH WARUNKÓW

-> wiedzieli że polskie humvee będą jeździć głównie po DROGACH (polskich)

= ekstremalne warunki (na drogi oczywiście)

w dalszym ciągu poszukuję materiałów o sanitarce - zwłaszcza jak siedzi sanitariusz - sorki za offtopa

Niestety na razie nic oprócz tamtego skanu nie jestem w stanie Ci zaoferować. Mam tylko jedno zdjęcie trzech pojazdów HMMWV w Ostrawie, z czego jeden to sanitarka. No ale nic ono nie wnosi. Możesz właśnie próbować szukać, bo występowała ona na NATO Day w Ostrawie. Na bank w 2007, ale Polacy byli tam z Humvee jeszcze parę razy (chyba 2), więc mogli ją znowu zabrać. Albo napisz do Bielska Białej, do ich Batalionu.

 

Co do tego gdzie siedzi, to wywnioskowałem, że są tylko 3 fotele, na miejscu czwartego większy schowek, no i jeszcze jakieś siedzonka na pace, nad kołem(prawym).

 

Dzięki za komiks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merci

 

- męczą mnie te jadowicie-zielone elementy za noszami - na 2 otwartych fotkach od tyłu są w różnych miejscach

- pierwsze myślałem że to fotele (nowego typu) plecami do siebie na szynach w poprzek - ale... sprawdziłem 1 by wszedł bez problemu ale 2 nie ma szans zwłaszcza że na logikę powinny być przodami do siebie żeby sanitariusz(e) widzieli nosze.

- nie wiem nawet jakiego typu są fotele - bo jak nowe - powino je być widać - a na jednej tylko fotce widać coś - ale niskie za prawym "nadkolem"

 

- schowek - myślę że jest to miejsce pod zakładaną podłogą - zwłaszcza że jest ułatwione dojście - bez wpadania w "dziure" do głowy pacjenta od lewej burty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zabieram głos trochę nie na temat...i pewnie na nie wiele się zda:

Nie do końca o to chodziło, ale miło, że chciałeś pomóc i zaglądasz tutaj

Omawianą sanitarką, jet M1035A2, która została przerobiona przez AMZ Kutno. Niestety w necie zdjęć mało nie mówiąc już o jakiś dokumentach. Tak to wygląda (pojazd używany tylko w Polsce):

003-1.jpg

Przedstawiony przez Ciebie na pierwszym zdjęciu Humvee to wersja Maxi Ambulance, nie będąca na wyposażeniu WP ani w kraju, ani na Wschodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No to tyle, na razie

Trochę widać, że przebija jeszcze przeźroczysty plastik zderzaka, np. wkoło szekli. Na szczęście pokryję to kolorami kamo. Jedną niedoróbkę znalazłem, może Wy znajdziecie więcej. Śladów po wypychaczach na ramie nie będzie widać, stąd mogą się pojawiać.

Ja jestem zadowolony z efektu, tym bardziej, że w starym M1026 wyszło mi to znacznie gorzej.

 

Wszystko to oczywiście własna robota.

DSC08112.jpg

DSC08113.jpg

DSC08114.jpg

DSC08115.jpg

 

Jeszcze koło:

DSC08116.jpg

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Po baaaaaardzo długiej przerwie udało mi się wrócić do modelu. Przymierzałem się kilkakrotnie, aż w końcu zabrałem się za dach. Dzisiaj prezentuje się on tak:

DSC09270.jpg

DSC09269.jpg

DSC09268.jpg

 

I tutaj jeszcze parę wcześniejszych wpisów z forum. Nie wiem czemu nie dodałem tego do projektu... W każdym razie zdjęcia jeszcze z wakacji:

 

**********

 

DSC08130.jpg

DSC08128.jpg

DSC08132.jpg

Koła jak i inne części wydają się być niedomalowane, brudne, ale to tylko pył ze szlifowania polistyrenu. Jedyną rzeczą wymagającą poprawy jest tylna lampka na zderzaku. Przede wszystkim jest krzywo przyklejona, bo musiałem ją lekko przesunąć. Niewykluczone, że powstanie ona jednak od nowa.

DSC08133.jpg

 

**********

 

Całość wymaga doszlifowania i dodania paru drobiazgów, ale ogólny wygląd się nie zmieni. Oczywiście dach tylko położony do zdjęć. Same fotki nie wyszły najlepiej, ale aparat nie chce ładnie chwytać białych krawędzi na białym tle. No i jeszcze światło dość słabe...

DSC08986.jpg

DSC08985.jpg

DSC08988.jpg

DSC08989.jpg

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
SUPER

tylko czy kogut nie jest za "okrągły"?

ps. nie mam na tym kompie podkładu

- pytam z pamięci

Chyba nie, dojdzie ostateczny kolor i ten niebieski nie będzie się tak rzucał w oczy.

th_17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Salut!

 

Wnętrze gotowe do zamknięcia. Ostatecznie i tak niewiele będzie widać.

DSC09978.jpg

DSC09976.jpg

DSC09973.jpg

DSC09972.jpg

DSC09977.jpg

 

I model pomalowany bazą. Jeszcze dzisiaj spróbuję pomalować brązowe łaty. Żadnych zmian nie będzie, nie mam już siły do tego modelu, tym bardziej, że przeżywa on już swoją trzecią młodość. Stąd też są pewne nierówności itd. Więcej z tego dwukrotnie używanego wcześniej zestawu już nie dam rady wycisnąć. Taka uroda recyclingu 8-)

DSC00361.jpg

DSC00360.jpg

DSC00359.jpg

DSC00358.jpg

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.