Skocz do zawartości

[HUMVEE]Polski M1097 Wóz Dowodzenia - Italeri, scratch 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Się trochę napociłeś przy tym wynalazku, ale za to jaki efekt!

A w malowaniu łaciatym nabierze bojowego charakteru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolory lekko przekłamane na zdjęciach. Po sido będą ok ;) Farba mokra, lekkie ślady są, ale efekt końcowy powinien być satysfakcjonujący.

DSC00379.jpg

DSC00380.jpg

DSC00381.jpg

DSC00382.jpg

DSC00383.jpg

DSC00384.jpg

DSC00378.jpg

 

P.S. Rama, nadwozie i kontener trzymają się na sucho 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych 3 zdjęciach nie poznasz, że to pędzel

To zależy od światła, a raczej jego kąta padania. Na kolejnych zdjęciach model został obrócony, przesunięty, a akurat wtedy promienie pięknie uwypuklały pociągnięcia pędzla. Normalnie patrząc na model, tych śladów także nie widać. No chyba, że zacznie się nim kręcić przed słońcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to z Twoich umiejętności. Nie ma nierównej faktury, tylko różny połysk powierzchni, który podobno da się wyeliminować stosując odpowiedni rozcieńczalnik. Pobieżnie przeleciałem wątek, ale nie znalazłem takiej informacji. Czy są to oleje? Jeśli tak, to pewien kolega w wątku o rozcieńczaniu ostatnio podał informację jak te smugi wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to z Twoich umiejętności. Nie ma nierównej faktury, tylko różny połysk powierzchni, który podobno da się wyeliminować stosując odpowiedni rozcieńczalnik. Pobieżnie przeleciałem wątek, ale nie znalazłem takiej informacji. Czy są to oleje? Jeśli tak, to pewien kolega w wątku o rozcieńczaniu ostatnio podał informację jak te smugi wyeliminować.

Tak, to oleje Humbrola. Możesz napisać coś więcej w poruszonym temacie? Biorąc pod uwagę różnice w połyskach powierzchni, sido powinno pomóc. Tak też zazwyczaj było, że model wyglądał wtedy lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te smugi strasznie wkurzały np. w kokpitach, które maluję zazwyczaj pędzlem i nie wykańczam lakierami. Nie mogę się doczekać, aż sprawdzę ten patent:

 

rozcieńczalnik akrylokauczukowy nobiles - rewelacja! (..) piasek i smugi się nie tworzą. (..)

firmowy model master airbush thinner (1789) - farba idealnie się rozprowadza, błyskawicznie schnie i twardnieje, nie ma smug nawet przy pędzlu (...)

 

pełny post: viewtopic.php?p=411350#411350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te smugi strasznie wkurzały np. w kokpitach, które maluję zazwyczaj pędzlem i nie wykańczam lakierami. Nie mogę się doczekać, aż sprawdzę ten patent:

 

rozcieńczalnik akrylokauczukowy nobiles - rewelacja! (..) piasek i smugi się nie tworzą. (..)

firmowy model master airbush thinner (1789) - farba idealnie się rozprowadza, błyskawicznie schnie i twardnieje, nie ma smug nawet przy pędzlu (...)

 

pełny post: viewtopic.php?p=411350#411350

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.