Skocz do zawartości

Scania R164L 580 V8 "Armin van Buuren"


Trucknology

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Zrobiło się ciepło, przyszła ochota na model. Zacząłem prace nad wymarzoną 4ką. Będę wzorował się na kilku Scaniach z Holandii i Francji, może dojde do jakiegoś kompromisu. Nie będzie to model zgodny z oryginałem, będzie to "moja wymarzona ciężarówka" ale na pewno będe się wzorował na kilku egzemplarzach. Powiem tak - według ostatnich trendów na pewno będzie gładko i delikatnie Na pewno będzie dużo odlewów, pełne okablowanie i troche własnego stylingu.

 

9776.jpg

 

dennisdikken.jpg

 

p7250002kf5.jpg

 

Dzięki za uwagę. Zaraz majówka, także wkrótce fotki z budowy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O kurczątko. Szał pał i wogóle. Pięknie będzie. Tak troszke powiem pod siebie, że scanie, które pokazałeś mi się podobają, ponieważ są pod mój styl. A mam pytanie czy to ta Scania, którą zacząłeś budawać na pkmc i potem zmieniłeś plany?. A tak po zatym to skąd wyrwałeś te emblematy żywiczne KFS? Bo nie widziałem takich w ofericie. I jeszcze pytanko po coo ci dodatkowe poduszki powietrza, cczyżby była jakaś 3 oś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnej trzeciej osi, na fotkach są 4x2 i tak ma być. Po to są te zawieszenia, bo standardowo w Italeri jest tylne zawieszenie od serii 3 / wczesnej serii 4 do 1997 roku. Będe zmieniał ten błąd, z resztą już było o tym pisane kiedyś. Każdy odlew nie musi być z KFSu, są jeszcze MG Mouldings, HA Models itp. które oferują odlewy do ciężarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że było to poruszane o zawiechach, ale widze tam 4 poduszki i to mnie poprostu zaczęło zastanawiać. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witam po przerwie

 

Trochę podziałałem przy Scanii. Dokończyłem zderzak z bokami - które to poddałem stylingowi - wygładziłem na wzór Red Hawka Tiziana Zampieri. Zabrałem się wstępnie za tapicerowanie wnętrza - skóra pikowana pojawi się jeszcze na boczkach drzwi, co do reszty rozplanowania tapicerki musze to przemyśleć. Przymierzyłem także nagłośnienie, skleiłem do kupy ramę. Na koniec zrobiłem przymiarkę całego dołu Od razu mówie, że bordowe nadkola pochodzą ze złomu i będą inne.

 

DSC-2634.jpg

 

DSC-2637.jpg

 

06686-1241.jpg

 

06686-124.jpg

 

DSC-2647.jpg

 

June%202005%20-%20Zampieri%20164%20topline.JPG

 

DSC-2645.jpg

 

DSC-2646.jpg

 

DSC-2653.jpg

 

Przymiarki z zabudową audio:

 

DSC-2655.jpg

 

DSC-2658.jpg

 

I reszta:

 

DSC-2652.jpg

 

DSC-2668.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięęknie. A właśnie skóra to odlew? Czy produkcja własna. Ja sam ostatnio próbowałem i robiłem z wosku. Nawet wychodzilo. A tak po za tymto pięknie ci to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ciekawe Pytanie czy ta zabudowa audio to tunel z trucka? A co do tych odlewów możesz dać namiary gdzie isę w nie zaopatrzyłeś, bo ciężko o takie cuda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki za opinie

 

Wszystkie odlewy zostały zakupione dla mnie przez znajomego na festiwalu On The Road w Jabbeke, w Belgii.

 

Zabudowa audio to nie tunel z ciężarówki

 

Skóra to odlew w formatkach 15 x 15 cm.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ,bardzo fajnie i czysto

Zderzak wygląda konkretnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz robił soczewki mijania i drogowe? Fajnie by było jak będzie taka Skakanka na zwierzynę. Tak patrzę, to jak ma być tak halogen jak w ori, to odwrotnie musisz je dać, bo skrajne powinny zostać, a wewnętrzne zaślepić. Ale fajnie Ci to idzie. 3mam kciuki, żeby się to co chcesz osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Lampy główne będą standardowe - halogenowe, a nie ksenonowe. Soczewke zamierzam zrobić przeciwmgielną w zderzaku. Zrobiłem inaczej niż w tej do żywca, bo tak mi się bardziej podoba, a nie wzoruje się na konkretnym egzemplarzu, tylko pokazałem jak mniej więcej to wygląda w 1:1. Jak widzisz ja całość zaszpachlowałem, bo w modelu nie ma nawet podzielone na dwa odbłyśniki pod jednym kloszem, tylko jest gładka powierzchnia. Ja całość wygładziłem i dodałem otwór w który włoże żółtą diodę LED imitującą soczewkę.

 

Scania będzie to zwykły ciągnik 4x2, choć może nie zwykły, bo chce go poddać tuningowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce ją zobaczyć przy wersji końcowej. A może na nią jakieś logo firmy od sprzetu CAR AUDIO? Może to masz w planach. Piszęę, bo potrm zapomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.