Skocz do zawartości

Scania R164L 580 V8 "Armin van Buuren"


Trucknology

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To ja też mam. Zanim napiszesz zorientuj się co i jak - firma to JVC. Jakoś sobie poradze.

 

Wybrałem malowanie - klasyka inspirowana holenderską 3ką

 

transportsvenmorcusnl20.png

 

dennisdikken4.jpg

 

Chciałbym aby to wyglądało podobnie jak na tej 143M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ładne przeróbki. Temat będę śledził cały czas może czegoś się nauczę.

 

Korzystałeś z jakiś fotek tylnego zawieszenia?

Śrubki skąd za kupiłeś?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Już któryś raz piszemy na tym forum - nakrętki są kupione w sklepie internetowym Paper - Hobby

 

Mam kilka zdjęć tylnego zawieszenia Scanii.

 

Chwila wolna od deszczy została przeze mnie wykorzystana

 

Dziś prawie 5 godzin męczyłem się z dokładkami na narożniki. Zainspirowała mnie pewna Scania, której zdjęcia znalazłem w necie. Od razu mówie, że nie miało to być dokładnie to samo, ale podobne. Wciąż zastanawiam się nad jakimś ciekawszym malowaniem... Wyjdzie w praniu

 

DSC03426.jpg

 

DSC-2982.jpg

 

DSC-2992.jpg

 

DSC-3007.jpg

 

DSC-3013.jpg

 

DSC-3022.jpg

 

Całość będzie jeszcze poprawiana - szlifowanie, gdzieniegdzie szpachla. Kolejny update zapewne z zapodkładowanym i gotowym do malowania bazą zderzakiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piknie panie.nic juz bym tu nie robił- chodzi mi o te dodatkowe swiatla w tych dokladkach na dole.Dzialaj, dzialaj bo cie zima zastanie....tak jak mnie.Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobiles do tej pory wyglada naprawde super. Powodzenia w dalszych pracach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki

 

Nie marnuje czasu i w każdej wolnej chwili robie przy modelu. Dziś zrobiłem zabudowę ramy, wyszlifowałem jeszcze raz cały dół kostką na wodę, przykleiłem nadkola do boków zderzaka i na koniec prysnąłem podkładem, ale łączenie nadkoli z bokami jest mega wyzwaniem - Italeri zrobiło wielką lipę. Jest tak krzywy odlew tych nadkoli, że trzeba będzie coś samemu wymyślić

 

DSC-3542.jpg

 

DSC-3534.jpg

 

DSC-3547.jpg

 

W weekend chce się zabrać za poprawki przy całym przodzie (nadkola), okablowanie ramy i wnętrze.

 

Zabudowa idzie do poprawy - boczne ściany będą niższe.

 

DSC-3533.1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że okablowania nie będzie całęgo widać. Ale jest satysfakcja. Wojtku jutro ci podrzuce fotki kominów i jak coś (jak ci będzie pasić) to materiały na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W pracowity weekend zamontowałem stabilizator z przodu, zmodyfikowałem tarcze Italeri - zrobiłem z nich wewnętrzne osłony tarcz hamulcowych, skleiłem tarcze, zaciski i piasty - przednia oś gotowa. Poprawiłem zabudowę ramy - przedłużyłem boki, dokończyłem skrzynie audio i tylną ścianę w skórze, zmieniłem szyberdach, zacząłem sklejać tą ****** kabinę, która w 4 i R jest tragiczna. Nikomu nie polecam takiej roboty Dorobiłem jeszcze pare dodatków - obrysówki od serii 2 i zagłębienia nad listwą na globie. W przyszłym tygodniu musze ruszyć z okablowaniem, bo już zaczynam 3 tydzień

 

DSC-3551.jpg

 

DSC-3554.jpg

 

DSC-3555.jpg

 

DSC-3556.jpg

 

DSC-3558.jpg

 

DSC-3561.jpg

 

DSC-3566.jpg

 

DSC-3592.jpg

 

DSC-3591.jpg

 

Przymiarka całości:

 

DSC-3571.jpg

 

I na koniec próba z blendą - to tylko część zrobiona do przymiarki z resztą aby sprawdzić jak pasuje do całości:

 

DSC-3585.jpg

 

Dziękuje za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Twoje modele są profesjonalnie wykonane, więc nie mam żadnych wątpliwości że z tą Scanią będzie inaczej.

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły potwór, ładnie wszystko wyglada. Widze ze niedoróbki widzisz sam i poprawiasz. Mialem sie dzis przyczepic do czegos i juz dłuzszy czas sie przygladam no ale nic nie widze. Pozdrowionka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Dzięki za pozytywne opinie

 

Po kolejnym pracowitym weekendzie % prac poszedł w góre i zatrzymał się na podkładzie na kabinie

 

DSC-3598.jpg

 

Popularne w Holandii lusterko "martwego pola".

 

DSC-3620.jpg

 

DSC-3602.jpg

 

DSC-3608.jpg

 

Wygładziłem narożniki - zrobiłem z nich jedną część.

 

DSC-3603.jpg

 

DSC-3619.jpg

 

DSC-3614.jpg

 

DSC-3617.jpg

 

I po podkładzie to co każdy najbardziej lubi - przymiarka

 

DSC-3623.jpg

 

Coraz bardziej mi się podoba z blendą tego rodzaju (to co na zdjęciach to tylko do próby, będzie nowa):

 

DSC-3647.jpg

 

Cała kabina będzie jeszcze poprawiona w kilku miejscach, poszpachlowana tam gdzie trzeba, wyszlifowana i jeszcze raz zapodkładowana przed bazą.

 

Dzięki za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.