Skocz do zawartości

U-Boot typ VIIB i VIIC/41 1:400


rercz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Rozpoczynam nowy wątek.

Z takich oto skorzystałem materiałów wyjściowych

U-boty007.jpg

wzbogaconych o blaszki i dokumentację

U-boty009.jpg

U-boty010.jpg

W kioskach powierciłem otwory pod drabinki i uchwyty, w kile wkleiłem pięknie gwoździe do mocowania magnesów, co by okręty po gablotach nie latały

U-boty013.jpg

No i szlifowanie i szpachlowanie na przemian. starając się nie uszkodzić otworów przelewowych

U-boty004.jpg

I żłobienie linii podziałowych poszycia

U-boty008-1.jpg

U-boty010-1.jpg

Pozdrawiam. CDRNN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Liczę na cenne rady i szybkie wskazanie ewentualnych błędów, przez co staną się możliwe do naprawienia. Im więcej ekranów to i oczu więcej. Pozdrawiam.
Nie wiem, na ile będę w stanie pomóc, bo w tych tematacj dopiero raczkuje. Jednak trochę materiałów merytorycznych mam więc jak mi się coś będzie rzucało w oczy to z pewnością krzyknę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Chciałem się zapytać o to jak robisz linie podziału blach na zbiornikach siodłowych?? (boczne) Czy robisz je wklęsłe czy wypukłe??... Bo na zdjęciu niewiele widać.

Wszystkie linie podziału kadłuba robię wycinając rowki skalpelem następnie przecieram ściernym 1200, mam cichą nadzieję, że po końcowym malowaniu będą się delikatnie odznaczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam, naprawde wielki szacunek za skalę

Mam pytanie, z czego zrobiłeś peryszkopy?

O okrętach podwodnych może dużo nie wiem, wiem natomiast, że linie podziału były wypukłe przynajmniej na zbiornikach balastowych (były spawane).

Niemniej, naprawdę elegancko wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, naprawde wielki szacunek za skalę

Mam pytanie, z czego zrobiłeś peryszkopy?

O okrętach podwodnych może dużo nie wiem, wiem natomiast, że linie podziału były wypukłe przynajmniej na zbiornikach balastowych (były spawane).

Niemniej, naprawdę elegancko wyglądają

Witam

Peryskopy są zrobione z igieł lekarskich 0,5 i 0,25 bodajże, lub bardzo zbliżonych.

Jeśli chodzi o spawy, to starałem się odwzorować wszędzie gdzie je widziałem. Na zbiornikach balastowych występują raczej tylko na modelach w skali 1:72 lub 1: 144. Niemniej jednak nie jestem na 100% przekonany więc mam zamiar lekko je odznaczyć końcowym retuszem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bardzo fajnie to wychodzi!

 

Drobna uwaga: o ile typ VII/41 mógł być tak bardzo zmęczony, to VIIb (U-83?) już niekoniecznie. Łaciate u-booty pływały głównie po morzu Śródziemnym - na istniejących fotkach nie widać takiego ich zużycia.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Bardzo fajnie to wychodzi!

 

Drobna uwaga: o ile typ VII/41 mógł być tak bardzo zmęczony, to VIIb (U-83?) już niekoniecznie. Łaciate u-booty pływały głównie po morzu Śródziemnym - na istniejących fotkach nie widać takiego ich zużycia.

 

Pozdrawiam,

Marek

Witam. Masz rację odrdzewię trochę obydwa.

Zlikwidowałem te ogromne peryskopy, porobiłem trochę altylerii i ponaciągałem trochę nitek:

ubo1.jpg

ubo3-1.jpg

ubo4-1.jpg

ubo12.jpg

ubo13.jpg

ubo10.jpg

ubo8.jpg

ubo11.jpg

ubo7-1.jpg

ubo6-1.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za tym, co by były takie poplamione rdzą z prostego względu: Śródziemne ma dużo wyższe zasolenie niż Atlantyk, w związku z czym, mimo krótszych rejsów, rdza miała swe święte prawo "złapać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Co do rdzy na pływadełkach - powstaje głównie wtedy, gdy ich stal ma styczność ze słoną wodą i tlenem (przeca to tlenek żelaza), tymczasem podwodne łajby na Morzu Śródziemnym operowały stale pod wodą (takie uwarunkowania) i w zasadzie z tlenem atmosferycznym styczności nie miały. Stąd brak rdzy, albo niewielka jej ilość, na łódkach operujących na tamtym akwenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.