Skocz do zawartości

Man Tga XXL 480 6x2 Diligencen 1/24.


Sandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wkońcu się wystaraliśmy o projekcik. Miałem startować w specjalnych, ale jeszcze ich nie ma więc na początek tu. Odrazu pisze. Shogun odłożony przez powody pechu tzn. rozwalenia silo. Dlatego zaczynamy.Będzie to replika wozu mojego taty, który niedawno zawitał do floty i przyzdoił kilka sztuk magnumek. Narazie nic nie zrobione, właściwie nawet części nie doszły, ale założyłem, żeby sie zorientować ile będzie osób w projekcie. Co i jak to wyjdzie w praniu. Narazie dam kilka fotek orginału.(słabe-sorki, ale robione odrazu po przyjeździe z komisu, ale zanim się nim przejechałem dlatego troszke ciemno ale zrobie nowe)

c0beffa4490a5b9amed.jpg

Myślę, że spokojnie można podciągnąć go pod tuning, jak nie do temat do kosza.

A tutaj wnętrze.

9dfceff5da18e8a5med.jpg

d68dfeea5d8e618emed.jpg

d8a9057f6313df66med.jpg

P.S. Z modelem nie będę się spieszył, ponieważ nie moge... Z racji tego że man jest od niedawna jest dużo rzeczy do porobienia przy nim. Poprawki malarskie, trzeba dołożyk kilka części itd. I by lipa wyszła inny model niż orginał. Więc dostęp do auta jest więc tylko lepić. Z biegiem czasu pokaże inne dodatki, które są, i będzie ich więcej( mam nadzieję )więcej.

 

Cieszę się. Wiosna idzie i można robić. Malować, szpachlować i przede wszystkim polerować!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki!! A ja muszę odwiedzić w takim razie Saloon Modelarski w celu poszukiwania bazy pod projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mf-zone widziałem nity i śruby, ale niestety brak na stanie. Chociaż zawsze możesz to sobie zobaczyć i jakby co podpytać ich, czy by nie chcieli zrobić dostawy śrubek

 

Edit:

Zajdź do tematu w warsztacie o Porsche 910. Tak forumowicz Kazik śrubki nabył u zegarmistrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubki najprawdopodobniej czyli napewno będą z answer wycinane laserem. A dzisiaj dokonałem zakupów na mana. Kupiłem poliester 0,5 mm, 0,75mm, 1mm. Mam nadzieję, że narazie wystarczy.Planuje dzisiaj kupić także śrubki począwszy od 0,6 mm. Jutro będzie chwila luzu to ide cyknąć fotki manu jak będzie i przeskaluje swoje rysunki, które mam i mając nadzieję, że w poniedziałek przyjdzie poliester zaczną działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich .

Chciałem dać fotki podłużnic i zaczętej ostatniej belki, ale wciągło mi kabelek USB. No cóż , może jeszcze dzisiaj znajde. Mam pytanko. Zacząłem lepić, wzorując się na fotce, ale nie miałem fotek ramy z góry(narazie chodzi mi o tył). Widząc wjeżdzającego mańka pomknąłem do niego z aparatem a tu lipa . Cała rama jest zabudowana. Zapomniałem o tym detalu. Jest wyłożona blachą ryflowaną. Jak by ktoś miał te fotki to będę wdzięczny. A ja ide szukać kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem ale aktual.

Znalazłem kabel i to duży plus.

Mało zrobione, ale mało czasu i wogóle dużo czasu znajduje znalezienie fotek i budowa od podstaw.

Narazie nie mam śrub, ale do tego daleko.

Podłużnice:

dcd082dc856553d9med.jpg

b086b725cb20451cmed.jpg

d6a4a508a4e3488dmed.jpg

 

Belka kończąca, nie jest jeszcze oszlifowana i wogóle na zdjęciu wygląda brzudko. Nie wiem czemu. . Przeleciałem ją z wierzchu grubym papierem niechcący, i może dlatego. Jak pisałem man jest zabudowany, więc wzorowałem się na tej focie.Fotka od Praetoriana. Myślę, że się nie obrazi.

96ff45c087be1a03med.jpg

 

P.S. Belce jeszcze dużo brakuje, ponieważ ona ma jeszcze zamknięcia, zakładki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać kolego, że się starasz ale... belka wygląda fatalnie. Polecam zacząć ją od nowa bo po pierwsze jest krzywa, a po drugie chyba za dużo szpachli nawaliłeś na tak cienki kawałek polistyrenu i bezie ciężko to wyszlifować. Co do ramy to jak dla mnie jest krzywa, a i jakby górna część ceownika jest za szeroka. To tyle ode mnie, powodzenia dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego belka nie jest szpachlowana. Nic jeszcze nie jest szpachlowane, ani czyszczone. Tylko belka jest przeleciana grubym papierem i dlatego jest takie wrażenie. A co do ramu to myślę, że się mylisz, moim zdaniem jest prosta. Myślę, że jak dam poprzeczki to wszystko wyjdzie, a w jednym miejscu ceownik jest za szeroki- fakt.Muszę go zeszlifować miniszlifierką.

 

EDIT: Jeśli chodzi o ramę, to ona ma być taka, że się rozchodzi. Zaraz znajdę jej rysunek techniczny. Nie wiem czy ci dokładnie o to chodzi.

 

EDIT2:

Jak mówiłem tak zrobiłem

79f85af3e4513686med.jpg

 

Ten rysunek mi najbardziej pomaga.

Oczywiście ja mam go wydrukowanego i przeskalowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do zdania kolegów wyżej... Tragedia . Nie wiem, może mam coś ze wzrokiem, ale na zdjęciach widać jakby te podłużnice były pofalowane (krzywo wycięte), a z tym raczej nic nie da się zrobić... Ja bym Ci radził zrobić je od nowa i tym razem z pomocą linijki ..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Wojtka. Jeżeli rama wychodzi Ci tak jak ją zaprezentowałeś to lepiej żebyś przedłużył oryginalną ramę Italeri. Model na tym więcej zyska niż starci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i chyba projekt już poległ, ze względu na to, że miałem dostać części(głównie kabine) i części nie będzie. Więc jeśli nic nie znajde modelu narazie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zbyt łatwo się poddajesz, albo uległes komentarzom kolegów. Z takim podejściem w modelarstwie ,długo ławki nie zagrzejesz.

Przychylam się do zdania kolegi.

Ok rozumiem, że niektóre rzeczy na fotkach są bardziej wyraziste jak w rzeczywistości... ale, no to co jak na razie pokazałeś to klasyfikuje się tylko i wyłącznie do poprawki. Jakbyś w ogóle nie używał linijki.

Tylna poprzeczka - dopiero po kilku minutach szlifowania zoriętowałeś się, że za grube ziarno jest? Tożto po pierwszym przeciągnięciu czuć, że coś jest nie tak.

Również jestem tego zdania, coby przedłużyć oryginalną ramę italeri. Dużo estetyczniej by to wyglądało.

Grunt żebyś się nie załamał, nie porzucił projektu tak łatwo, tylko wziął się w garść i ogarnął to.

Mam nadzieję, że Ci się to uda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej panowie ale co mam przedłużać jak nie mam tych części tak jak pisałem. Za późno się kapłem i części uciekły mi koło nosa. Wszystko dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.