Skocz do zawartości

Panzer IV Aust.H ACADEMy


dr.Watson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oto zrobiony w 80 % model skala 1:35 firmy ACADEMy. Sorka za foty ale nie mogę innych zrobić. Obiecuję że jak będzie w galerii, to dam SUPER WYPAS foty, dlatego nie bijcie mnie. Model ma tylko farbę bazową, brakuje jeszcze dwóch kolorów zielonego i takiego jakiegoś odcienia pomarańczy (nie mam instrukcji przy sobie ) Brakuje też kilku części jeszcze. Model jak to u mnie zresztą każdy jest na maxa zdezelowany, bo brał udział na pierwszej linii frontu

dce19fb00f257bf8med.jpg

75c948a1ed621501med.jpg

c10200233c9ba599med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcień pomarańczy to chyba brązowy. Z niecierpliwością czekam na foty w galerii, bo bądź co bądź model Academy nie zalicza się do majstersztyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, brązowy, pisałem z pamięci, bo jestem na wyjeździe i nie miałem jak do instrukcji szpeknąć. Fakt, szczerze mówiąc jest to pierwszy mój model tej firmy i jestem rozczarowany, plastik dobry, miły w obróbce ale te nie dociągnięcia są spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem efektu końcowego. Na razie model wygląda obiecująco

Sam również przymierzam się do tego zestawu, jednak mam nadzieję co nieco dodać i poprawić.

Szkoda że nie wymieniłeś chociażby bocznych ekranów. Akurat te jest najłatwiej wykonać. Choćby z cienkiej blachy (puszka po napoju) lub cienkiego tworzywa (przykrywka od margaryny)

Efekt byłby o wiele lepszy, zwłaszcza ze względu na efekt ich zużycia jaki chcesz osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzeliny ekranów, zwłaszcza na ostatnim zdjęciu wyglądają nieco surrealistycznie. Albo ktoś miał niesamowite skupienie strzelając z ppanca. że zmieścił się na jednej blasze, albo walił serią z bliskiej odległości;-) Kaliber dziur nie wskazuje na nic innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieńsze to raz, możesz z puszki po piwie, bądź innego aluminium.

A te obecne wyglądają jak wielkie opłatki, obgryzione przez stado wygłodniałych dzieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można je zrobić z bardzo cienkiego plastiku przezroczystego w jakie są pakowane różne gadżety do domu lub bombki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Model skończony w 85% załączam foty. Ładne foty wystawię w Galerii jak skończę, na razie brak aparatu. Osłony boczne wiem że są ciut grube, ale jednak pozostanę przy nich. barwy modelu takie jak na instrukcji, zmieniłem jednak trochę wzór. Nie ma jeszcze pomalowanych narzędzi, górnych kół, karabinku, kalek,lakieru, brudzeń,obić,washa, itp. aha i mogą być przekłamania kolorów, ale to wina aparatu w tel i oświetlenia.

Zapraszam do krytyki, (zaznaczam że to mój dopiero trzeci model)

do dzieła

d2bfe354006a85c6med.jpg

8d7a00300992c905med.jpg

b1bcd9d3bd5baac9med.jpg

c33ea5a50eb301c8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja ładnie po prostu nie przykleję ich na stałe, będą ściągane. Po prostu raz mi się podoba bez nich, a raz z nimi. mam nadzieję go w tym tygodniu skończyć. Myślę że w niedzielę, będzie już w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr Watson. Nie wiem czy wiesz, ale ekrany pancerne były wykonane z płyty grubości 5mm, a zatem jedyne co im mogło się stać to mogły się wygiąć, odlecieć, ale nie były "ponadgryzane". Tak to wygląda. No rdza ich chyba nie zeżarła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dwie foty Model nie ma jeszcze obić, washa, kurzu, błota,drobnych malowań. itp. kalki świecą ponieważ dopiero co je dodałem.mimo że sikłem już jedną warstwę lakieru. Mam po prostu płyn do kalek który jest wielką pomyłką. Płyn firmy Vallejo, koszmar, już 3 model tak skopałem. Kiedyś miałem polskii był Superaśny.chyba je po prostu lekko przykurzę i będzie si. Część osłon wywaliłem, po radach wiem że te są za grubi i trochę przesadzone, ale już pozostanę przy nich. gąski maźnięte srebrnym, ale spoko, jeszcze nad nimi pracuję. Zmieniłem te poszarpane błotniki, by nie wyglądały na nadgryzione mam nadzieję że wygląda lepiej już , niż na wcześniejszych fotach.

2c50a21f30fb6d41med.jpg

bf5ad57dffc3fafdmed.jpg

f31353a6ecf3598bmed.jpg

88f3ad1bdc982378med.jpg

a3ff906de082ebc8med.jpg

8a175c9d8de446bcmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To racja, wtrysk tej firmy, bardzo słaby. Hamulec nie jest taki ciemny, jest lekko "okopcony" to wina foty. A uszkodzenia, być może i zbyt nachalne... wprawiam się jeszcze w tym, moją wadą jest to że jak się rozpędzę, przy robieniu uszkodzeń obić itp... to już się nie mogę zatrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.